Laimė švęsti kultūrą: Kaune muzika skambėjo ant stogų, muziejai ir galerijos stebino staigmenomis

Tarptautinė laimės diena Kaune / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Ne veltui Tarptautinė laimės diena yra švenčiama pavasarį, kai viskas gamtoje savaime kviečia pakilti ir į gyvenimą pažvelgti pozityviau. Per Laimės dieną po karantino suvaržymų lankytojams duris atvėrę muziejai bei galerijos pažėrė staigmenų, mieste netikėtumais praeivius stebino persirengę šokėjai, muzika skambėjo įvairiose Kauno vietose.

„Kaunas Europos kultūros sostinė – 2022“ kartu su Kauno miesto savivaldybe ir daugybe kultūros organizacijų kauniečius švęsti laimę su kultūra kvietė jau nuo pat ankstyvo šeštadienio ryto.

Šventę „atidarė“ treniruotė ant vieno iš Kauno mikrorajonų daugiaaukščio stogo. Visus pakilti ir pasportuoti, nepabūgę žvarbaus oro, kvietė judesio entuziastai  –  sporto bendruomenė „Šešios trim“ kartu su „Kaunas 2022” ambasadoriumi Mindaugu Šatkumi.

Tarptautinė laimės diena Kaune / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Muzika nuo stogų skleidė laimę tolyn į miestą: ant Mykolo Žilinsko galerijos stogo Laisvės alėjoje rytą leidžiančius miestiečius stebino grupės „Garbanotas bosistas” atliekamos dainos bei tarptautinio šokio teatro „Aura“ šokėjų improvizuotas pasirodymas.

Muzikos garsai vidurdienį kvietė praeivius Laisvės alėjoje pakelti akis į viršų – maloniai ir saugiai miestiečiams laimę būti su muzika dovanojo orkestras „Ąžuolynas“, o koncertą jie atliko per Kauno miesto savivaldybės pastato langus. Su muzikiniais simfoninių orkestrų koncertais savo didžiosiose erdvėse lankytojų laukė Vytauto Didžiojo karo ir M.K.Čiurlionio muziejai.

Tarptautinė laimės diena Kaune / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Laimės dienos popietę nuo Kauno miesto Rotušės per pagrindinę senamiesčio gatvę į Laisvės alėja keliavo keista ir neregėta „Išdezinfekuota laimė“ – kaukėmis ir kostiumais pasipuošę ir į skirtingus personažus įsikūniję šokio teatro „Aura“ ir Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto šokėjai.

Tarptautinė laimės diena Kaune / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Visos kelionės metu praeiviai galėjo pamatyti jų improvizuotus pasirodymus. Kauno šokio trupės „Nuepiko“ šokėjai kartu su šiuolaikinio šokio bei cirko atlikėjais lūkuriavo vairuotojų tiesiog gatvėje prie šviesoforų. „Laimė, kad sustojote“ – taip vadinosi improvizuotas šokio spektaklis, sukėlęs šypseną ir nuostabą ne vienam vairuotojui.

Tarptautinė laimės diena Kaune / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Malonios staigmenos laukė ir kitų kultūros įstaigų lankytojų: Kauno apskrities viešoji biblioteka atėjusiuosius pasiimti užsakytų knygų  visas per karantiną susikaupusias blogas emocijas, Vinco Kudirkos biblioteka Kauno dramos teatras lauko galerijoje buvo galima pamatyti vienuolika gražiausių darbų, sukurtų teatro šimtemčio proga. Smalsuoliai galėjo žvilgtelėti į nuostabų Kauno art deco perlą –Žaliakalnį: pasigilinti į ten slypinčią romantiką pakvietė Kauno miesto muziejus.

Tarptautinė laimės diena Kaune (33 nuotr.)
+27
Skaitykite daugiau