Laima Tamulytė-Stončė: „Kretoje koplyčių daugiau nei namų, o vyno vietiniai turi daugiau nei vandens“

Laima Tamulytė-Stončė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-05-27 14:17
„Per atostogas padarėme 2121 nuotrauką. Magiškas skaičius“, – kvatodama patikino neseniai iš atostogų Kretoje su vyru Gediminu Stončiumi grįžusi aktorė Laima Tamulytė-Stončė. Moteris pasakojo, kad šalis jai paliko didelį įspūdį ir 11-os dienų gero oro ir gražios gamtos jiems buvo per mažai.

„Kreta yra stebuklas, o ne šalis. Žinoma, keliaujant į ją reikia iš anksto pasiruošti ir internete paskaityti apie ją, nes antraip tiek vietiniai, tiek keliones siūlančios agentūros jus apgaus. Kita vertus, mane stebino tautiečių naivumas ir tikėjimas agentūrų paistalais, kad kažkur negalima eiti arba kažko negalima pirkti. Mes visur ėjom ir viską pirkom“, – portalui Žmonės.lt pasakojo gero humoro nestokojanti L.Tamulytė-Stončė.

Anot jos, būtent dėt to, kad kelionę organizavosi patys, o ne pirko agentūrų siūlomas atostogas jie sutaupė dvigubai, tačiau pamatė taip pat gerokai daugiau. Pavyzdžiui, 4 dienas su nuomotu automobiliu maišė salą skersai ir išilgai.

„Iš viso automobiliu nuvažiavome gal 1000 kilometrų. Šias keturias dienas mes praleidome itin intensyviai: apžiūrėjome įvairiausius miestelius, pietavome ne prabangiose, tačiau dieviškai skanų maistą gaminančiose vietinėse tavernose. Tiesa, dar vieną dieną su keturračiu apžiūrėjome aplinkui esančias uolas ir plokštikalnius, – įspūdžiais dalijosi Laima. Aktorė pabrėžė, kad Kreta žavi ne kvapą gniaužiančiais architektūriniais paminklais, o savo gamta. – Gamta Kretoje nuostabi, o kaip vietiniai sako, koplyčių čia daugiau nei namų, o vyno jie turi daugiau nei vandens.“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Per vienuolika Graikijos saloje praleistų dienų Laima tikino supratusi, kad nors sala ir tinka moterims, ji – subalansuota vyrams. „Kažkodėl Kretoje labai daug vyrų, sėdinčių lauke, gatvėse ar ant šaligatvių. Jie nieko neveikia, tik šnekasi. Moterys su vaikais pasirodo tik vakare. Tai ganėtinai nustebino“, – sakė aktorė.

„Mes su vyru pliuškenimosi vandenyje ir nardymo mėgėjai. Tačiau vienintelis kelias iki maudynių vietos – per nudistų pliažą. Iš pradžių buvo kiek nejauku. Iškart supratome, kodėl turistai iki maudynių vietos plaukdavo laiveliu. Vėliau pripratome prie nuogalių ir ėjome kur mums reikia nesivaržydami“, – juokėsi Laima.

Kelionių metu pora apsilankė ir Santorino saloje, kuri garsėja savo baltais nameliais, su mėlynais stogais.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai