Laidų vedėja Živilė Kropaitė pakeitė požiūri į „viskas įskaičiuota“ atostogas – su šeima mėgavosi Turkijos saule

Živilės Kropaitės atostogos Turkijoje/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-08 15:42
„Iki šiol „viskas įskaičiuota” atostogos man siejosi su perkrautomis lėkštėmis, įraudusiais veidais ir nukepusiais pečiais, nerečiausiai – slavais ir baltais, ir dar tuo vieninteliu mano pačios kartu Dominikos Respublikoje – visas maistas tada pasitaikė prikepusio banano skonio, ir vienintelis skanus dalykas tame viešbutyje Kabaretėje buvo kokteiliai su romu”, – juokiasi iš atostogų Turkijoje su šeima grįžusi Živilė.

„Dar siejosi su kažkokia iškreipta realybe, kur neva viskas pasiekiama, viskas nemokamai, ir tu bent savaitei tampi viską sau galinčiu leisti pasaulio valdovu, jei iki šiol kitose srityse to padaryti nepavykdavo“, – pasyvaus poilsio paveikslą piešia laidų vedėja.

„Dar – su nekūrybingomis, nuvalkiotomis atostogomis, taigi ir kritinio mąstymo pabaiga, ir bent laikina smalsumo mirtimi. Na, gal perdedu – taip kvailai tai vis dėlto atrodė tik vėlyvoje pauglystėje, kaip ir visi, kurie neskaitė knygų, dažėsi ar nėjo į teatrą", – juokiasi kardinaliai po sūnelio gimimo požiūrį į atostogų ritmą pakeitusi laidų vedėja.

Tiesa, tik susilaukę pirmagimio Živilė ir Liudas degė optimizmu ir į jiems įprastų, „įdomesnių atostogų“ kategoriją patenkantį žygį praėjusią vasarą leidosi su 2 mėnesių kūdikiu.

„Vykome į vestuves Briuselyje. Po jų nusprendėme į Belgijos pajūrį, Ostendę, nuvykti traukiniu, nors buvo Žolinė, ilgasis savaitgalis, viešbučių užimtumas – daugiau kaip 90 procentų, o mes – nieko neužsisakę. Traukinį keisti staiga prireikė nebe tik Gente mieste, kūdikis be paliovos pageidavo būti maitinamas, taip pat ir tada, kai laikas staiga keisti traukinį, kuris, be kita ko, nepritaikytas vežimui, o mes traukiame laukais ir vaidiname nuotykių ieškotojus, aiškindami vienas kitam apie tai, kad „viskas kelionėse – požiūrio klausimas“. Jausdamiesi tokie energingi, jauni patrakėliai, ir mėtydamiesi išgalvotais faktais, kad „daug žmonių net tranzuoja su kūdikiais“, kurių „gūglinant“ paskui nepavykdavo patikrinti, ir alpinėjantys (bent jau aš) iš nuovargio", – iššūkių kupiną pirmąjį mėginimą pailsėti tryse prisimena Ž. Kropaitė.

Živilės Kropaitės atostogos Turkijoje/Asmeninio archyvo nuotr.
Živilės Kropaitės atostogos Turkijoje/Asmeninio archyvo nuotr.

„Po kelionės į Belgijos pajūrį grįžome išsekę, tramvajumi taip ir nepasiekę gražesniųjų kurortų, susiginčiję, išsigandę vienas kitą nuvilti ir kol kas daugiau nebenorintys keliauti. Ir štai, visai netikėtai, atvykome į sezono pabaigos „viskas įskaičiuota“ Turkiją, Beleką. Naktimis +15, dienomis +30 laipsnių. Nuostabesniame ore apskritai nesu atostogavusi, bet čia turbūt kompensacija už viso gyvenimo nesėkmingo oro atostogas", – juokiasi vaikų poreikiams pritaikytame „Ela Quality Resort Belek“ viešbutyje apsistojusi žurnalistė.

„Jokių eilių, jokio kiauliško jovalo, jokių uodų. Jokio klausimo, kas pamigdys vaiką, kokiame ore jį migdyti, nes oras visą laiką pats gryniausias, bangos ramina ir užpildo nemigos spragas, lėkščių nusinešti nereikia, daržovės šviežiausios, žuvis – būtinųjų medžiagų kupina, geležies šaltinių pilna, šaltas vanduo – kiekvienoje pakampėje, tad neišeina net pamiršti jį nuolat gerti, kas šiaip jau maitinančioms mamoms privaloma. Jokių „nespėjome atsikelti“ pusryčių, jokių buitinių sutrikimų, vien skandalingai gerai veikianti sistema ir daug paslaugių šypsenų, lyg visi čia tik tavęs ir laukė. O tikrai ne visur taip jautiesi", – kitokių atostogų malonumais džiaugiasi Ž. Kropaitė.

Živilės Kropaitės atostogos Turkijoje/Asmeninio archyvo nuotr.
Živilės Kropaitės atostogos Turkijoje/Asmeninio archyvo nuotr.

„Tiesą sakant, labiausiai nustebau, kiek daug šeimų keliauja su ką tik gimusiais kūdikiais – mūsų 5 mėnesių vaikas kūdikių kontekste jau patektų į „pagyvenusių“ kategoriją. Gimsta, pabūna namie ir jau sėdasi su tėveliais į lėktuvą – nėra taip brangu, kvėpavimo takams rojus, sveikatai – pasaka, o pareigų dalijimuisi – stebuklas, nes mažai ką belieka dalytis. Man net atrodo, kad kiekvienai „šviežiai" mamai tokios atostogos būtinos. Ypač žiemą ar rudenį", – svarsto sūnų Vėją auginanti mama.

Dabar Živilė sako, kad banalių atostogų nebūna: „Nuovargis nėra „požiūrio klausimas“. O „viskas įskaičiuota“ atostogos nuo šiol man siejasi ne su maistu ar jo pertekliumi, o su poilsiu."

Naujausi straipsniai