Laidos „Visi mes žmonės“ herojai – apie plastinę chirurgiją: kur riba tarp grožio ir pajuokos objekto?

Renaldas Vaičiūnas/Aleksandro Broko („Culture Bridge“) nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-20 12:26
Plastinė operacija neretai vertinama su pašaipa pamirštant, kad ji gali suteikti džiaugsmo ir išspręsti sveikatos problemą. Bet kaip puoselėti jaunatviškumą ir netapti pajuokos objektu? Kur riba tarp natūralumo ir perdėto dirbtinumo? Atsakymas slypi sveikame prote, o štai jo, deja, jokia operacija nepridedama.

„Pačiam po operacijos buvo netikėta ta džiaugsmo ašara ir begalinis noras dainuoti visa gerkle, nors niekada to nedariau“, – taip džiaugsmingai reagavo renginių vedėjas Tomas Grigaitis, kai jam buvo atlikta ortognatinė operacija – rekonstruoti viršutinis ir apatinis žandikauliai.

Tomas Grigaitis/Aleksandro Broko („Culture Bridge“) nuotr.
Tomas Grigaitis/Aleksandro Broko („Culture Bridge“) nuotr.

„Kur dingsta tavo dantys...“ – vis atsidusdavo Tomo mama, nes jis pas stomatologus nuo vaikystės lankėsi beveik taip dažnai, kaip mes užsukame į parduotuvę pieno.

Iš prigimties netaisyklingas sąkandis kenkė dantims, be to, Tomas aplinkiniams atrodydavo ir dešimčia metų vyresnis. Sužinojęs, kad žandikaulius galima būtų sutvarkyti operuojant, jis nepabūgo trejų metų nuoseklaus paruošiamojo darbo. 

Jurga Anusauskienė/Aleksandro Broko („Culture Bridge“) nuotr.
Jurga Anusauskienė/Aleksandro Broko („Culture Bridge“) nuotr.

„Operacijos pagalba man buvo sutvarkytas sąkandis. Dėl to pradėjau lengvai kramtyti – kitaip justi maisto skonį. Operacija nebuvo skirta tik grožiui – atviros šypsenos panorau vėliau, svarbiausia man buvo atstatyti sąkandį ir nebesilankyti pas stomatologus“, – džiaugiasi savo sprendimu Tomas Grigaitis.

„Po operacijos aš uždainavau. Vos atvėrusi akis, nors paakiai dar buvo patinę, supratau, kad matau kitaip – kokybiškai! Apėmė džiugesys ir laimė“, – fotomenininkė Jurga Anusauskienė prisimena pakilias emocijas, atlikus jai plastinę akių vokų operaciją.

Renaldas Vaičiūnas/Aleksandro Broko („Culture Bridge“) nuotr.
Renaldas Vaičiūnas/Aleksandro Broko („Culture Bridge“) nuotr.

Moteris juokauja, kad natūralios gali būti tik daržovės – ir tos su aliejumi gardesnės. Juk kai genda dantys – juos taisome, o ne džiaugiamės natūraliu procesu, tad jei galime pakoreguoti savo išvaizdą – kodėl gi ne.

„Kaip turėtų specialistų pagalba pasigražinęs asmuo? Aukščiausias lygis, kai niekas nemato, kad kas nors daryta, o giria, kad žmogus gerai atrodo, pasiteirauja, ar tik neseniai neturėjo puikių atostogų“, – sako plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistas Renaldas Vaičiūnas.

Apie visa tai – žurnalo „Žmonės“ ir TV3 televizijos kuriamoje laidoje „Visi mes žmonės“ sekmadienį 17.30 val. per TV3.

Naujausi straipsniai