Laidos apie ekologiją vedėja tapusi Rūta Lukoševičiūtė ir pati įsigijo konteinerius atliekoms rūšiuoti

Rūta Lukoševičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-02-21 13:31
Žurnalistė Rūta Lukoševičiūtė grįžo į televizijos eterį: nuo vasario pradžios ji veda mokomąją laidą „Žalioji enciklopedija“, kurios metu visuomenę ragina susirūpinti ekologija. Pati R.Lukoševičiūtė tikina aktyviai sauganti gamtą ir tam, kad galėtų tinkamai rūšiuoti atliekas, net įsigijo specialius konteinerius.

Portalui Žmonės.lt R.Lukoševičiūtė pasakojo savo vedamos laidos metu televizijos žiūrovus mokanti ekologijos. „Mano vedama laida moko žmones rūšiuoti atliekas, saugoti Žemę. Joje pasakojama apie tai, kas vyksta Lietuvoje, atliekų rūšiavimo reformas. Viską pateikiu iš praktinės pusės, kad žmonės žinotų, kokias šiukšles kur mesti, kaip rūpintis savo Žeme“, – sakė žurnalistė.

Pati ji jau kuris laikas yra neabejinga „žaliųjų“ ideologijai. „Nepatikėsite, tačiau pati labai rūpinuosi ir atliekas tikrai rūšiuoju. Prieš metus filmavau siužetą televizijai, darbo metu kalbinau žmogų, papasakojusį man apie Žemės saugojimą ir atliekų rūšiavimą. Jo pasakojimai mane privertė susimąstyti: panorau prisidėti, rūpintis, kad Žemei mažiau skaudėtų“, – sakė R.Lukoševičiūtė.

Visai neseniai ji kartu su dukrele apsilankė parduotuvėje, kur įsigijo atliekų rūšiavimui reikalingų daiktų: „Nusipirkome labai smagius konteinerius, skirtus atliekoms dėti. Jie negadina interjero, gali stovėti namuose. Dabar šiukšles metame į juos.“

R.Lukoševičiūtė pastebi, kad šiuolaikiški žmonės vis aktyviau domisi ekologijos problemomis ir stengiasi pasirūpinti nuosava aplinka. „Informacijos apie ekologiją iš tiesų trūksta – jos reikia ieškoti. Labai gerai, kad po truputį ima atsirasti laidos, mokančios ekologijos. Bendraudama su žmonėmis, kuriuos tiesiog kalbinau gatvėje, pastebėjau, kad visuomenei ima rūpėti aplinka, kurioje gyvename, jie nori tausoti ją. Nėra taip, kad žmonės nesirūpintų – tokių yra vos keli procentai“, – sako ji.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai