Laidoje su Asta Baukute dalyvavęs Giedrius Drukteinis: „Protestuojant gal reikėjo išeiti iš studijos“

Giedrius Drukteinis, Asta Baukutė, Beata Tiškevič, Arūnas Valinskas / Stop kadrai/15min
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-01-08 14:27
Po penktadienio vakarą per LRT televiziją parodytos laidos „Atspėk dainą“, kurioje Asta Baukutė parodė Hitlerį vaizduojančius gestus, pasisakė ir šioje laidoje dalyvavęs rašytojas, žurnalistas Giedrius Drukteinis.

15min G.Drukteinis pasakojo, kad laidos filmavimo metu A.Baukutės rodytų Hitlerio gestų nematė.

„Tik pamačiau, kaip ji pirštu badė į mūsų komandos pusę ir rėkė „žydas“. Nesupratau nei konteksto, nei apie ką kalba. Visiškai pritariu LRT vadovybei sustabdyti šią laidą. Nesveikas, juodaširdiškas antisemitizmas TV eteryje, ypač iš buvusios Seimo narės, tikrai palieka kartėlį ir šokiruoja“, – sakė G.Drukteinis.

G.Drukteinio komanda, kurioje buvo rašytojų, pasivadino „rašto žmonėmis“, kažkas dar pridūrė, kad tai „žydų“ komanda.

„Tiesą sakant, mes nesivadinome žydais, nelabai šito argumento suprantu. Jeigu kažkas leptelėjo kažkuriuo metu, tatai jokiu būdu nebuvo oficialus komandos pavadinimas, prie kurio reiktų kibti“, – teigė G.Drukteinis.

TAIP PAT SKAITYKITE: LRT eteryje Hitlerio gestus parodžiusi Asta Baukutė sukėlė skandalą: laida „Atspėk dainą“ sustabdyta

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Paklaustas, kur yra riba tarp pajuokavimo ir patyčių ar rasinės, tautinės neapykantos kurstymo, G.Drukteinis kalbėjo, kad žmogus, jausdamas ploną ribą tarp šių dalykų, neturėtų išvis taip elgtis.

„Kažkada buvo laikai, kai asbestas atrodė normali statybinė medžiaga, o rūkymas – tikro vyro ženklas. Pasaulis keičiasi, mes išmokstame gerbti žmonių teises. Politinis korektiškumas naikina mūsų nepageidaujamus „perliukus“, apibūdinančius kitos rasės ar kitos seksualinės orientacijos atstovus. Jeigu mes, kaip civilizacija, tobulėjame ir žengiame pirmyn, tikiu, kad protingi žmonės geba nuo to apsivalyti“, – kalbėjo G.Drukteinis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Asta Baukutė apgailestauja, kad dėl jos gestų nutraukta laida: „Esu nustebusi, labai atsiprašau“

TAIP PAT SKAITYKITE: LRT po skandalingos laidos „Atspėk dainą“ nutraukė ryšius su jos kūrėjais: „Pasitikėjimas sulaužytas“

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

G.Drukteinis taip pat prisiminė skandalą sukėlusį Dalios Teišerskytės komentarą.

„Aš atsimenu Dalios Teišerskytės atvejį, kai ji juodaodį pavadino negru. Po to, akis išpūtusi viešoje erdvėje aiškino, kad konsultavosi ir su literatūros ekspertais, kad šitas žodis normalus. Jeigu kažkoks terminas kelia kažkam nepageidaujamus jausmus, gali įžeisti ir turi dviprasmišką intelektualinį užtaisą, man atrodo, turint sveiką protą, to termino nereikėtų naudoti, kad paskui nereiktų teisintis ar tvarkytis su pasekmėmis, kurios, aš tikiu, ištiks Astą Baukutę“, – sakė G.Drukteinis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Jis teigė, kad patyčių TV eteryje gausu, o ir kovoti su jomis yra pakankamai sudėtinga.

„Galbūt reikėjo išeiti iš studijos, protestuojant prieš A.Baukutės elgesį. Laida yra struktūriškai sudėtingas procesas ir daug žmonių jį reguliuoja. Visada pasikliauji sveiku protu, o į tokius įžeidinėjimus ir patyčias, kurių kiekvienoje laidoje yra labai daug, žiūri kaip į neišsilavinimo apraiškas“, – sakė G.Drukteinis.

Jis ragino nenaudoti dviprasmiškų posakių, gestų.

„Yra paprastas patarimas: nedarykite to. Kiekvienas racionaliai mąstantis, protingas žmogus visuomet vengs poelgių, dėl kurių vėliau gali tekti aiškintis prieš etikos komisijas“, – 15min pasakojo G.Drukteinis.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai