Laidoje „Labas rytas, Lietuva“ nuskambėjo homofobiški žodžiai: LRT teisinasi – tai montažo klaida

LRT laidos „Labas rytas, Lietuva“ stop kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-01-09 14:37
Nespėjusi atsigauti po Astos Baukutės sukelto skandalo LRT televizija pirmadienį sulaukė naujų kritikos strėlių. Šįkart kliuvo laidai „Labas rytas, Lietuva“. Reportažo apie „Euroviziją“ metu nuskambėjo pašnekovo žodžiai „europederastų“ susitikimas“. Lietuvos gėjų lyga teigia, kad tai – homofobinė retorika, į kurią nebuvo sureaguota tinkamai.

Pirmadienį LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“ buvo rodomas sumontuotas reportažas apie „Euroviziją“. Žurnalistė praeivių klausė, ką jie mano apie šį dainų konkursą. Vienas iš praeivių apie konkursą atsiliepė, jog tai – „Europederastų“ susitikimas“.

TAIP PAT SKAITYKITE: LRT eteryje Hitlerio gestus parodžiusi Asta Baukutė sukėlė skandalą: laida „Atspėk dainą“ sustabdyta

Nors reportažas buvo montuojamas, šis pasakymas nebuvo iškirptas ir vis tiek pakliuvo į eterį. Tai papiktino Lietuvos gėjų lygą.

„Labas rytas, Lietuva“ šį rytą nacionalinio transliuotojo LRT eteryje visu savo gražumu nuskambėjo žodis „EUROPEDERASTAS“ (01:24 įrašo sekundė). Įdomu, ar tokių epitetų vartojimas, apibūdinant LGBT* bendruomenės narius, irgi laikytinas nacionalinio transliuotojo misijos dalimi? Penktadienį LRT televizija atsiprašinėjo dėl antisemitinių gestų laidoje „Atspėk dainą“, o šiandien ryto laidos metu skamba homofobinė retorika. Chebra, kas darosi? Audrius Siaurusevičius? Audrius Giržadas? Ignas Krupavičius?“ – socialinėje erdvėje rašė gėjų lygos atstovai.

Apgailestaujame, kad reportaže apie „Euroviziją“ buvo palikta apmaudi montažo klaida. Noriu pabrėžti, kad nuskambėję žodžiai nesietini su LRT vertybėmis, – sako A.Matonis

Susisiekus su LRT atstove spaudai Virginija Bunevičiūte, ši perdavė LRT televizijos naujienų tarnybos vadovo Audriaus Matonio atsiprašymą apie eteryje nuskambėjusius žodžius.

„Atsiprašome už 2016 m. sausio 9 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ eteryje, reportaže nuskambėjusius kalbinto praeivio homofobiškus žodžius. Apgailestaujame, kad reportaže apie dainų konkursą „Eurovizija“ buvo palikta apmaudi montažo klaida. Noriu pabrėžti, kad nuskambėję žodžiai nesietini su LRT vertybėmis“, – rašoma laiške.

15min primena, kad penktadienio vakarą diskusijų audrą sukėlė LRT televizijos muzikinis žaidimas „Atspėk dainą“. Skandalas kilo po to, kai eteryje aktorė Asta Baukutė parodė Hitlerį vaizduojančius gestus. Laida buvo ne tiesioginė, o sumontuota, tad dauguma negalėjo patikėti, kad toks skandalingas epizodas pateko į eterį.

TAIP PAT SKAITYKITE: LRT po skandalingos laidos „Atspėk dainą“ nutraukė ryšius su jos kūrėjais: „Pasitikėjimas sulaužytas“

TAIP PAT SKAITYKITE: Astos Baukutės sukeltas skandalas – ir Rusijos portalų akiratyje

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai