Lagaminą pakuokite be streso

Lagaminas / Shutterstock nuotr.
Lagaminas / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-04-29 17:00
AA

Jei susiruošėte į kelionę, dažniausiai yra daug dvejonių, ką pasiimti būtina, ko reikėtų atsisakyti. Visgi svarstymo bus kur kas mažiau, jei vadovausitės keliomis paprastomis taisyklėmis.

Kraunantis lagaminą, išties gali apimti stresas: ką pasiimti, ko prireiks, o jeigu kažką pamiršite... Pirmiausiai nusiraminkite, susidarykite būtiniausių daiktų sąrašą ir išgerkite arbatos. O tada pradėkite krautis lagaminą. Ir atminkite – daiktai neturi daryti įtakos jūsų kelionei: kiek turėsite, tiek ir užteks, o jei ką nors pamiršite, nusipirksite arba pasitelksite kūrybiškumą ir išsisuksite. Juk svarbiausia – ne daiktai, kuriuos vežatės, o kelionės įspūdžiai.

Pirmiausiai – daiktų sąrašas

Jei jau ruošiatės į kelionę, jums prireiks daiktų sąrašo, kurį surašykite bent keletą dienų prieš kraudami lagaminą.

Pasiimkite kuo mažiau daiktų ir pamatysite, kad įmanoma išsiversti su tiek, kiek turite.

Kurdami sąrašą galvoje tarsi pakuojate kuprinę ar lagaminą, todėl bet kada galite įtraukti papildomų daiktų – sumažės tikimybė, kad ką nors pamiršite. Sąrašą pradėkite, kai tik nuspręsite, kad keliaujate ir turėsite bilietus.

Bagažas nėra guminis: taupykite erdvę

Kraunantis lagaminą reikia žinoti auksinę taisyklę: sunkesni ir didesni daiktai turi gulėti bagažo apačioje. Todėl batus ir kitus sunkesnius daiktus dėkite į lagamino dugną arba prispauskite prie lagamino šonų. Išnaudokite ir pačius daiktus, pavyzdžiui, kojines ar šampūno butelius sukiškite į batus – tai puikus erdvės taupymo būdas. Dar vienas patarimas: drabužius ne lankstykite, o susukite visus kartu. Taip vietą panaudosite kur kas efektyviau. Be to, jie kur kas mažiau susiglamžys. Taip pat pagalvokite, ar verta vežtis didelius daiktus, kurie užima labai daug vietos, pavyzdžiui, veidrodinį fotoaparatą. Galbūt užteks jūsų išmaniojo telefono?

Svarbiausia – ne daiktai, kuriuos vežatės, o kelionės įspūdžiai / Shutterstock nuotr.

Tikrai nereikia visos drabužių spintos

Suplanuokite aprangą taip, kad tuos pačius drabužius galėtumėte dėvėti net keletą kartų. Rinkitės universalius, kad galėtumėte derinti su kitais. Beje, palaidinių pasiimkite šiek tiek daugiau nei kelnių. Jums tikrai nereikia visos spintos.

Drabužius, kuriuos norite imti, nes manote, kad galbūt prireiks, geriau palikite namuose. Jei prireiktų puošnios suknelės, jei oras būtų neprognozuojamas ir dėl daugybės kitų „jeigu“ labai gerai pamąstykite. Kitaip daiktai taps tikru balastu kelionėje. Pagalvokite, kiek kartų grįžote ir supratote, kad pusės drabužių buvote net neišėmę iš lagamino? Todėl imkite į kelionę tokius, kuriuos nuolat dėvite, jaučiatės su jais patogiai.

Jei jūsų kelionė bus tokia, kad daug vaikščiosite, miegosite palapinėse ir pan. pasiimkite tokių drabužių, kuriuos sunešiosite, o vėliau tiesiog išmesite: taip ir vietos lagamine padaugės ir atsikratysite nemėgstamų drabužių.

Pasiimkite kuo mažiau ir pamatysite, kad įmanoma išsiversti su tiek daiktų, kiek turite.

Neimkite brangių ir labai kokybiškų rankšluosčių

Ne paslaptis, kad rankšluosčiai užima daug vietos, tad jeigu jums jų reikia, neimkite itin kokybiškų, storų ir didelių rankšluosčių. Galbūt kelionėje užteks ir keleto mažų? Nedideli ir ploni rankšluosčiai sutaupys nemažai vietos.

Nesikraukite daiktų paskutinę minutę

Šita taisyklė labai svarbi, jei norite išvengti panikos priepuolių ir kitų netikėtumų. Suprasti, kad reikia nusipirkti daugiau nei pusę daiktų, nors skrydis už kelių valandų, nenori niekas. Tad lagaminą kraukite atsakingai. Pradėkite krautis anksčiau, pavyzdžiui, net keletą dienų prieš kelionę. Todėl pradėkite nuo tų daiktų, kurių namie jums neprireiks.

Jums prireiks vaistinėlės

Jei jūs vartojate vaistus, nepamirškite jų įsidėti, tad sudarinėdami būtinų daiktų sąrašą, juos įrašykite pirmoje vietoje. Kelionėje vaistus laikykite taip, kad galėtumėte lengvai pasiekti.

Pasidomėkite, ko negalima vežtis

Tai labai svarbu, nes įsidėję daiktų, kurių negalima skraidinti lėktuvu, su jais gali tekti atsisveikinti. Tad prieš kraudamiesi daiktus, atlikite tyrimą: išsiaiškinkite, kokie daiktai draudžiami, kokių talpų reikia, kokie dydžiai ir kiekiai leistini. Antraip gali tekti patirti nemalonių siurprizų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Hygge faktorius, arba kodėl danai yra laimingiausi žmonės