Lady Gaga „Oskarų“ ceremoniją pavertė mitingu prieš seksualinį smurtą

Lady Gaga / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-02-29 11:28
Lady Gaga sekmadienį per „Oskarų“ įteikimo ceremoniją vadovavo tikram mitingui prieš seksualinį smurtą mokymo įstaigose ir subūrė tokio smurto aukas, kurios solidarumą pademonstravo susikibdamos rankomis.

Popmuzikos žvaigždę, neseniai viešai papasakojusią, kad paauglystėje buvo išžaginta, pristatė viceprezidentas Joe Bidenas, kuris asmeniškai dalyvavo svarbiausiame Holivudo renginyje, kad paremtų šią kampaniją.

Lady Gaga, sėdėdama prie pianino ir kartkartėmis emocingai iškeldama rankas, sudainavo „Till It Happens To You“, kuri buvo nominuota geriausios dainos „Oskarui“ ir kuri skamba dokumentinėje juostoje apie išžaginimus koledžuose „The Hunting Ground“.

Dainai artėjant prie pabaigos, dešimtys jaunų moterų ir vienas jaunas vyras drauge pakilo į sceną su ant rankų užrašytais šūkiais, tokiais kaip „Visai ne tavo kaltė“ ir „Nepalaužiama“.

Joe Bidenas, pristatydamas Lady Gagą, kurią pavadino drąsiu žmogumi ir drauge, paragino artistus ir žiūrovus drauge su juo internete pasirašyti pažadą kovoti su seksualiniu smurtu. Tas pažadas apima įsipareigojimą „įsikišti į situacijas, kai neduodamas sutikimas seksui arba kai jo negalima duoti“.

„Nepaisant reikšmingos pažangos per pastaruosius kelerius metus, pernelyg daug moterų ir vyrų koledžų miesteliuose ir už jų ribų vis dar tampa seksualinio išnaudojimo aukomis“, – sakė Joe Bidenas.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Mes privalome ir galime pakeisti šią kultūrą, kad jokia išnaudota moteris ar vyras, kaip šie tai išgyvenę žmonės, kuriuos pamatysite šįvakar, niekada nesijaustų turintys klausti savęs „Ką aš padariau?“ Jie nepadarė nieko bloga“, – pridūrė viceprezidentas.

Lady Gaga buvo nominuota „Oskarui“ už geriausią dainą, bet pralaimėjo Samui Smithui su „Writing's on the Wall“ iš naujausio „bondiados“ filmo „007 Spectre“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai