Lady Gaga mini garsiojo savo hito „Shallow“ triumfą

Lady Gaga / „Scanpix“ ir socialinių tinklų nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-07 14:30
Turbūt nėra nė vieno negirdėjusio pasaulį sudrebinusios dainos „Shallow“. Jos autorė dainininkė Lady Gaga pasidalijo mintimis socialiniuose tinkluose.

Moteris įkėlė nuotrauką, kurioje ji pozuoja su įrodymu, kad jos daina vos per vienerius metus tapo šešis kartus platinine. Prie nuotraukos L.Gaga rašė: „Prieš metus gimė žvaigždė ir dabar mes esame 6 kartus rožinė platina“.

Šiais metais Lady Gaga kartu su Bradley Cooperiu atsiėmė „Oskaro“ statulėlę už šią – filmo „Taip gimė žvaigždė“  – geriausią dainą. Niekas nė nesitikėjo, kad ši daina pavergs milijonus žmonių visame pasaulyje.

Muzikinė drama nedviprasmiu pavadinimu „Taip gimė žvaigždė“ pasakoja paprastą, bet jautrią tapsmo ir meilės istoriją (senstelėjęs alkoholikas muzikantas stengiasi padėti talentingai, bet mirtinos scenos baimės varžomai debiutantei; kuo labiau vienas grimzta į priklausomybės liūną, tuo aukščiau kyla kitas). Filmas – jau trečiasis ketvirtojo dešimtmečio juostos perdirbinys.

Apie jį pradėta kalbėti prieš septynerius metus, režisuoti turėjo Clintas Eastwoodas, vaidinti – Beyoncé. Projektas keliavo per rankas, jo lyg ir rengėsi imtis įvairūs garsūs aktoriai – nuo Christiano Bale’o iki Tomo Cruise’o. Galiausiai 2016-ųjų kovą režisuoti (ir pats kurti pagrindinį vyro vaidmenį) sutiko Bradley Cooperis. O pagrindiniam vaidmeniui pasirašė Lady Gaga – ji visada dievino Bradley kaip puikų aktorių. Be to, filme daug kalbama dainininkei svarbia tema – apie depresiją ir priklausomybes, nematomas ligas, kankinančias tiek daug žmonių.

Lady Gaga ir Bradley Cooperis „Oskarų“ ceremonijoje/„Scanpix“ nuotr.
Lady Gaga ir Bradley Cooperis „Oskarų“ ceremonijoje/„Scanpix“ nuotr.

„Taip gimė žvaigždė“ – Bradley režisūros debiutas ir daugelis perspėjo aktorių nesiimti senstelėjusio ir visų atidėlioto projekto: girdi, jei nepavyks, atgauti reputaciją bus sunku. Bet kas nerizikuoja – tikrai negeria šampano.

Po filmo premjeros Venecijos festivalyje kritikai gyrė ir dainininkės talentą, ir puikų jos bei Cooperio duetą. Nenuostabu, kad pasklido gandų, esą porą sieja ne tik dalykiniai ryšiai, – tokie artimi jie atrodė prieš kameras. Taip, dainininkė po nutrūkusių sužadėtuvių su Tayloru Kinney vieniša, bet festivalyje buvo ir Bradley mylimoji Irina Shayk. O filme jie vaidina įsimylėjėlius, tai negi turėjo laikytis atstumo, kad niekam nekiltų dviprasmiškų minčių?

Ne viename interviu ir Cooperis, ir Gaga pabrėžė, kad bendras darbas padėjo užsimegzti tikrai draugystei – jie abu iš Rytų pakrantės, abu turi itališkas šaknis ir išaugę panašiose šeimose. Net mėgsta tuos pačius patiekalus – spagečius ir maltinius. Beveik visas filme skambančias dainas Cooperis ir Gaga parašė, prodiusavo ir, kaip pageidavo dainininkė, patys įrašė studijoje. Kino bandymų metu paaiškėjo, kad Bradley turi balsą, jis 18 mėnesių mokėsi vokalo, kad galėtų stoti prieš mikrofoną.

Lady Gaga ir Bradley Cooperis/Vida Press nuotr.
Lady Gaga ir Bradley Cooperis/Vida Press nuotr.

Lady Gagai papildomų vokalo pamokų nereikėjo. Aktorės meistrystės turbūt irgi, nors Eli, kurią anksčiau įkūnijo tokios žvaigždės kaip Barbra Streisand, Judy Garland, Janet Gaynor, – pirmasis didelis jos vaidmuo. Net gali atrodyti, jog ji įkūnija savo biografiją. Stefani Joanne Germanotta (tokie dainininkės tikrieji vardai ir pavardė) sakė žurnalistams, kad rengdamasi vaidinti Eli prisiminė, kaip aukštesnėse mokyklos klasėse klasiokės tyčiojosi ir juokėsi iš jos didžiųjų svajonių tapti muzikos žvaigžde. Ir būtent šitie prisiminimai padėjo įlįsti į personažo kailį.

Stefani mokėsi Švenčiausiosios Jėzaus Širdies vienuolyno katalikiškojoje mergaičių mokykloje. Buvo gera mokinė, uoli, drausminga, bet nesijautė užtikrinta. Nepritapo prie bendraamžių, sulaukdavo pašaipų, nes, jų akimis, buvo išsišokėlė ar keistuolė. Turint galvoje, kad tarp garsiųjų mokyklos absolvenčių – Nicky Hilton Rothschild, Kennedy ir Vanderbiltų šeimų atžalos, galima įsivaizduoti, kad iš žemesnės vidurinės klasės kilusi Germanotta, kurios tėvams reikėjo nemenkai pasistengti, kad parūpintų dukroms gerą išsilavinimą, buvo balta varna. Ir atitinkamai jautėsi.

Tik, kitaip nei Eli, nusprendusi, jog nori dainuoti ir kurti dainas, ji sunešiojo geležines kurpes, kad įgyvendintų svajonę. „Tampiausi savo nešiojamąjį pianiną po visą Niujorką ir beldžiausi į kiekvienas duris. Aš tikrai tikėjau savimi, – prisiminė ji. – Eli – kitokia ir neturi nė lašo to pasitikėjimo, netiki esanti graži, netiki turinti ką pasakyti, netiki, kad kas nors panorės ją išgirsti. Muzikos industrija iščiulpia visas jos jėgas ir ji nuleidžia rankas...“

Žmonės.lt
Temos:
Muzika Lady Gaga

Naujausi straipsniai