Labiausiai pasižymėjusiems Lietuvos menininkams įteiktos Vyriausybės kultūros ir meno premijos

Iškilmių akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-12 16:55
Kovo 12 dieną Vilniuje buvo įteiktos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Jos jau 11 metų teikiamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną ir ypatingus šios srities nuopelnus.

Apdovanojimų iškilmės prasidėjo LR Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinimo kalba.

„Šiandien turėsime galimybę eilinį kartą įvertinti žmones, kurie savo kūryba, savo gebėjimais, įrodo, kad negalime šalyje visko matuoti ir žiūrėti per ekonomikos prizmę. Kaip bebūtų paradoksalu, šiandien tie, kurie išrinkti – bus paskatinti materialiai. Tikrai labai džiugu, kai vyriausybės posėdžiuose galime nuspręsti, kam skirti tokias premijas.

Daug ką matuojame per materialius dalykus, norime turėti geresnes sąlygas kurti, dirbti, bet yra dalykai, kurie neįkainojami. Čia mes kalbame apie kultūrą ir meną. Noriu visus nuoširdžiai pasveikinti. Svarbiausia – žmogiškas tiek mano, tiek Vyriausybės narių AČIŪ“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus Vyriausybės kultūros ir meno premijos šiemet buvo įteiktos muzikantų duetui „Armonas-Uss Duo“ – Irenai Uss-Armonienei ir Rimantui Armonui, architektui Gintarui Balčyčiui, grafikei Sigutei Chlebinskaitei, teatrologei Audronei Girdzijauskaitei, tekstilininkei Linai Jonikei, kino kritikei Izoldai Keidošiūtei.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Premijomis taip pat apdovanoti dailėtyrininkė ir poetė Laimutė Kreivytė, poetė Violeta Palčinskaitė, kompozitorė, kultūros veikėja Snieguolė Pranulienė, tapytoja Eglė Ridikaitė, aktorius Arūnas Sakalauskas ir šiuolaikinio šokio atlikėjas Mantas Stabačinskas.

Įvertinusi pretendentų veiklą Lietuvos ir pasaulio lietuvių kultūros ir meno kontekste, laureatus atrinko Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija, kurios pirmininkas yra poetas, publicistas Liutauras Degėsys, nariai – violončelininkas Mindaugas Bačkus, architektė Gražina Bernotienė, teatro kritikas, publicistas Vaidotas Jauniškis, Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė, fotomenininkas Alvydas Lukys, aktorė Dalia Michelevičiūtė, menotyrininkas Ernestas Parulskis, kino kritikė Rasa Paukštytė, menotyrininkas Helmutas Šabasevičius, etnologė Daiva Vaitkevičienė, kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 premijų. Nuo 2008 m. premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių, t.y. 12 920 Eurų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai