Labdaros koncerte I.Jankauskaitė, Merūnas ir būrys žvaigždžių kvietė padėti nepasiturintiems

Labdaringo koncerto atlikėjai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Penktadienio vakarą vyko „Maisto banko“ labdaros koncertas „PasiDalink“. Vienuoliktą kartą vykusiame koncerte žinomi Lietuvos atlikėjai, visuomenininkai ir „Maisto banko“ savanoriai kvietė žmones prisidėti prie maisto gelbėjimo ir pagalbos stokojantiems.

Renginyje pasirodė atlikėjai Andrius Mamontovas, Vidas Bareikis, Inga Jankauskaitė, Merūnas Vitulskis, grupės „The Roop”, „8 kambarys”, „Saulės kliošas ir „Man-go“. Koncerte netikėtą pasirodymą surengė ansamblis „Lietuva“ bei Artūro Noviko vadovaujamas ansamblis „Jazz Island“, atliekantis jautrią ukrainiečių eurovizinę dainą „Stefania“.

Koncertą vedė televizijos laidų vedėja Indrė Kavaliauskaitė bei ištikimas „Maisto banko“ bičiulis, LNK laidų vedėjas Rolandas Vilkončius. Dalyvavo ir daugiau nei 1500 „Maisto banko“ savanorių iš skirtingų Lietuvos miestų.

Renginio akimirkos – galerijoje:

„Maisto banko“ rengiamas labdaros koncertas „PasiDalink“ (84 nuotr.)
+78

„Pagalba maistu, deja, bet vis dar aktuali tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse, pavyzdžiui, karo sekinamoje Ukrainoje. Koncerto metu turėsime galimybę išgirsti sunkiau gyvenančių Lietuvos žmonių, savanorių, nuo karo pabėgusių ir karo zonoje vis dar gyvenančių ukrainiečių istorijas. Reikia nepamiršti, kad stokojantiems padedame ne tik šiltais žodžiais, todėl visų mūsų pagalba ir parama labai svarbi. Kiekvienas paaukotas euras „Maisto banke“ virsta į 15 porcijų maisto“, – sakė „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

„Man labai jautru ir gražu, kad sunkiais momentais, kai reikia pagalbos, mes, lietuviai, susitelkiame ir mokame palaikyti vieni kitus. Tai visada jaučiu per „Maisto banko“ paramos koncertus, kuriuos vedu jau ne vienerius metus. Kad esame pilietiška tauta, rodo ir ypatingas lietuvių dėmesys broliams ukrainiečiams, esame bene daugiausiai padedantys Ukrainai humanitarine pagalba. „Maisto bankas“ yra tarp tų organizacijų, kurios ypač padeda nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams“, – sakė Rolandas Vilkončius.

Indrė Kavaliauskaitė ir Rolandas Vilkončius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Nuo 2012 metų LNK ir „Maisto banko“ organizuojamuose labdaros koncertuose jau paaukota beveik 1,4 mln. eurų, kurie leido stokojantiems išdalinti beveik 21 milijoną porcijų, arba daugiau nei 10,5 tūkst. tonų maisto. Šiuo metu „Maisto banko“ paramą gauna daugiau nei 600 Lietuvoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų, maistas per mėnesį pasiekia 170 tūkst. Lietuvos žmonių. Padėdamas stokojantiems, „Maisto bankas“ taip pat išgelbėja vartoti tinkamą maistą. Kova su maisto švaistymu – viena pagrindinių organizacijos veiklų.

Anot S.Gurevičiaus, surinkdamas atliekantį maistą iš ūkininkų, gamintojų, restoranų bei prekybos tinklų „Maisto bankas“ neleidžia geram maistui supūti šiukšlynuose. Taip organizacijos veikla ne tik padeda vargstantiems, bet ir išsaugo brangius išteklius, prisideda mažinant sparčios gamybos ir vartojimo poveikį klimatui.

Aukoti galite jau dabar skambindami tel. 1343 (auka – 3 eurai), tel. 1403 (auka – 10 eurų) arba „Maisto banko“ internetinėje svetainėje.

Skaitykite daugiau