Labdaringas renginys Palangoje – su meno kūrinių aukcionu ir mados kolekcijomis

Labdaringas renginys Palangoje – su meno kūrinių aukcionu ir mados kolekcijomis / Nerijaus Jankausko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-12-11 09:07
Savaitgalį didžiausiame Lietuvos kurorte vykęs iškilmingas renginys nušvito kalėdinėmis gerumo spalvomis. Į labdaros vakarą „Svajok baltai“, inicijuotą Palangos „Lions“ moterų bei „Rotary“ klubų, susirinko verslo, meno, pramogų pasaulio asmenybės iš Vakarų Lietuvos regiono.

Visos renginio metu vykusio labdaringo meno kūrinių aukciono lėšos bus skirtos vaikams su negalia, socialiai remtinoms šeimoms bei „Svajonių medžio“ vizijai įgyvendinti.

  • Baigiantis metams ir pasitinkant Kalėdas, norisi dovanoti dar daugiau meilės ir džiaugsmo, nes tik aukojimasis kitiems gali padaryti gyvenimą prasmingesnį, – po renginio, vykusio viešbutyje Vanagupė“ sakė Palangos „Lions“ moterų klubo prezidentė Rita Jatulienė. – Vienas iš artimiausių mūsų tikslų – už paaukotas lėšas padeti palangiškių šeimai, kurioje auga du neįgalūs vaikai ir nupirkti diabetu susirgusiai mergaitei insulino pompą bei nuo pirštukų badymo gelbėjantį sensorių. Taip pat bus tęsiama Delfinų terapijos“ seansų programa autizmu sergantiems vaikams“. Pasak R. Jatulienės, renginio pavadinimas ,,Svajok baltai" buvo pasirinktas neatsitiktinai. Kiekvienais metais Lions“ ir „Rotary“ klubai pildo kalėdines vaikų svajones. Todėl ir gimė vizija, pasodinti arba paprašyti kalvių nukaldinti ,,Svajonių medį“, ant kurio galėtume pakabinti parašytą svajonę, kad Palanga taptų miestu, kuriame galima patikėti savo svajones ištisus metus, mokyti vaikus svajoti. Nes juk kokios yra mūsų svajonės, toks ir bus mūsų gyvenimas. Ir, kaip sakė JAV prezidentas John F. Kennedy: ,,Nelaimingiausi žmonės tada, kai jų gyvenime nelieka svajonės“, – įsitikinusi R. Jatulienė.

Labdaringame aukcione buvo galima įsigyti žinomų menininkų: Miglės Kosinskaitės, Arūno Žilio, Virginijaus Viningo, Šarūno Šarkausko, Juozo Vosyliaus, Rasos Andrikienės ir kitų autorių tapybos darbų, Gražvydo Kasparavičiaus juvelyrikos kūrinių, dizainerės Modestos Šukės sukurtą kokteilinę suknelę bei mados namų „CarolinaKmit“ specialiai šiam renginiui pasiūtą ryškiaspalvį kilimą iš bebro kailio bei odos.

„Metų pabaigoje visada smagu užsidėti gerumo pliusiuką“, – teigė mados namų „CarolinaKmit“ įkūrėjas Saulius Kmitas, aukcionui perduodamas neeilinį kūrinį. Iškilmingo renginio metu taip pat buvo pristatyta ir naujausia šių mados namų kolekcija, kurią demonstravo Klaipėdos išmanių moterų asociacijos „Idėjų pakrantė“ narės. Naujoje „CarolinaKmit“ kolekcijoje vyravo kailiniai, puskailiniai, švarkeliai, liemenės pasiūtos iš audinės bei bebro kailių. Kolekciją demonstravusiems modeliams makiažą kūrė žinoma visažistė Vilma Andriulienė drauge su savo auklėtinėmis.

Prie demonstruojamų kailinių drabužių kaunietė kūrėja Rasa Andrikienė pritaikė prabangius ir išskirtinius šilko šalius bei šilkinius papuošalus. Ant dažno menininkės R. Andrikienės sukurto šalio ar skaros yra užrašyti žodžiai, protingos frazės ar viena kita eilėraščio eilutė. „Visa tai tam, kad pritrauktume prie savęs kuo daugiau pozityvios energijos, kuri skatina teigiamus pokyčius mūsų gyvenime ir šiaip džiugina sielą. Tiesa, ar žinojote, kad natūralus šilkas yra bene penkis kartus šiltesnis už medvilnę ir šiltumu beveik prilygsta vilnai... “, – pastebėjo R. Andrikienė, labdaringam aukcionui pateikusi savo vieną naujausių tapybos darbų „Du Pasauliai“. Tarp nutapytų dviejų žmonių profilių menininkė užrašė žodžius: „Aš tave myliu“.

Labdaringo renginio metu taip pat buvo galima išvysti ir klaipėdietės dizainerės Modestos Šukės vakarinių suknelių kolekciją „Spindėk labiau“, parengtą su šokių mokyklos „Coda“ mažųjų šokėjų pasirodymu. Vakaro svečiai taip pat klausėsi Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro artistų parengtos muzikinė programos.

Žmonės.lt

Temos:

Palanga Pramogos

Naujausi straipsniai