Labdaringa „Naktis Venecijoje“: kviestiniai svečiai į Valdovų rūmus rinkosi dėl kilnaus tikslo

Labdaros renginio „Naktis Venecijoje“ svečiai / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-10-09 22:41
13 metus iš eilės Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija (IWAV) imasi krūties vėžio diagnostikai skirtos iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“. Šeštadienio vakarą iniciatyvą vainikavo iškilmingas labdaros renginys Valdovų rūmuose: jame dalyvavo žymūs Lietuvoje dirbantys užsienio šalių ambasadoriai, verslo, medicinos, kultūros ir meno atstovai.

Iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ (angl. „Blossom of Hope“) labdaros renginį „Naktis Venecijoje“ vesti patikėta verslininkei, žurnalistei, kulinarinių laidų vedėjai ir knygų autorei Beatai Nicholson bei jo ekscelencijai JAV ambasadoriui Lietuvoje Robertui Gilchristui. 

Renginyje buvo galima išvysti daugybę garbingų svečių: Suomijos ambasadorę Arja Inkeri Makkonen, Ispanijos ambasadorių José María Robles Fraga, „Misis Lietuva“ Gretę Brokienę, televizijos laidų vedėją Karoliną Liukaitytę, operos ir baleto teatro vadovą Joną Sakalauską, verslininkę Liną Kalinauskaitę, komunikacijos specialistą Saugirdą Vaitulionį  ir dar daugelį kitų.

Susirinkusiems svečiams ypatinga pasirodymą surengė talentingasis vakaro svečias pianistas Lukas Geniušas.

Prie renginio prisidėjo didžiulė kūrybinė komanda: Agnė Grigaliūnienė, Gytis Ivanauskas, Erica Jennings, Arvydas Buinauskas, Mantas Petruškevičias, Gian Luca Demarco, Monika Čereškaitė ir daugelis kitų.

Labdaros renginio „Naktis Venecijoje“ akimirka / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Labdaros renginio „Naktis Venecijoje“ akimirka / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Labdaros renginio „Naktis Venecijoje“ akimirka / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Labdaros renginio „Naktis Venecijoje“ akimirka / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Svarbiausia šio labdaros vakaro dalis – aukcionas, kurio metu galima įsigyti Jono Daniliausko, Eglės Karpavičiūtės ir Laisvydės Šalčiūtės kūrinius, aukščiausios klasės keliones į žymius kurortus Šveicarijoje bei Turkijoje ir daugelį kitų išskirtinių dovanų.

Iniciatyvos metu surinktos lėšos bus skiriamos priemonėms, reikalingoms pagerinti ankstyvą krūties vėžio diagnostiką, įsigyti. Tai gydytojams onkologams suteikia galimybę dirbti su inovatyviomis diagnostikai reikalingomis priemonėmis.

Renginį „Sužydėjusi viltis“ organizuoja Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija, kuri vienija Lietuvoje gyvenančias veiklias moteris ir verslininkes iš iš daugiau nei 25 šalių. Savo savanoriška veikla asociacija padeda spręsti socialinius klausimus Lietuvoje.

Labdaros renginio „Naktis Venecijoje“ akimirka / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Labdaros renginio „Naktis Venecijoje“ akimirka / Žygimanto Gedvilos nuotr.

IWAV „Sužydėjusios vilties 2021“ organizacinio komiteto vadovė Erin Gainer-Grigaliūnė prieš šį renginį yra pasakojusi, kad krūties vėžio sukeltos pasekmės Lietuvoje yra kur kas prastesnės nei daugelyje kitų Europos šalių. Nors anksti aptikus šią ligą 90 proc. gydymas gali būti sėkmingas, vis dėlto ne visos rizikos grupėje esančios moterys profilaktiškai tikrinasi krūtis. Drastiškai sumažėjusį patikrų skaičių lėmė ir COVID-19 pandemija.

„Per pandemiją kai kuriose Lietuvos vietose profilaktinių patikrinimų sumažėjo net 50 proc. Tam tikros medicinos priemonės nėra kompensuojamos, todėl jos yra neprieinamos nei gydytojams, nei pacientams. Tarp šių priemonių yra ir diagnostikai bei gydymui būtini krūties audinių žymekliai ir implantai, skirti rekonstrukcinei chirurgijai po mamoplastikos.

Kadangi pernai patyrėme visą pasaulį sukrėtusią sveikatos krizę, o dėl pandemijos daugelis profilaktinių patikrų ir gydymų buvo atidėta – mūsų iniciatyva tapo dar svarbesnė“, – kalbėjo Erin Gainer-Grigaliūnė.

Labdaros renginio „Naktis Venecijoje“ akimirka / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Labdaros renginio „Naktis Venecijoje“ akimirka / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Surinkta įspūdinga suma

Kaip teigia E. Gainer-Grigaliūnė, vakaro tema pasirinkta ne atsitiktinai.

„Mūsų labdaros vakaras pirmą kartą vyksta Valdovų rūmuose. Juk būtent čia, dėka Bonos Sforzos, prasidėjo ilgametis romanas tarp Lietuvos ir Italijos. Kadangi pastaruoju metu kaukės tapo mūsų kasdienybės dalis, nusprendėme, kad jas dėvėti galima ir savo malonumui. Būtent dėl šios priežasties svečiai atvyko pasidabinę ne tik vakariniais drabužiais, bet ir Veneciją primenančiomis karnavalinėmis kaukėmis, kurios pasakišku vakaru svečiams leido mėgautis saugiai“, – pasakoja E.Gainer-Grigaliūnė. 

Jau minėta, kad svarbiausia labdaros vakaro dalimi tapo aukcionas, kurį kartu su B.Nicholson vedė ir G.L.Demarco. Gyvojo aukciono dalyviai galėjo įsigyti Jono Daniliausko, Eglės Karpavičiūtės ir Laisvydės Šalčiūtės kūrinius, aukščiausios klasės keliones: slidinėjimą Šveicarijoje ar atostogas saulėtoje Turkijoje. Taip pat ir juvelyrikos gaminių, privačią maisto gaminimo pamoką su B.Nicholson ir daugelį kitų išskirtinių dovanų. Vakaro staigmena tapo vienos ryškiausių šių dienų operos solisčių pasaulyje, Rimanto Kaukėno paramos fondo  ambasadorės Asmik Grigorian aukcionui dovanota mylima suknelė, kurta Sankt Peterburgo dizainerio Stas Lopatkin. 

„Su didžiuliu džiaugsmu, kiek tik galiu prisidedu prie prasmingų darbų. Tvirtai tikiu, kad tik kartu ir tik nuolatos dalydamiesi padėsime ne tik kitiems, bet ir sau patiems. Tapti geresniais, atidesniais ir laimingais“, – kalbėjo Asmik Grigorian. 

Aukciono metu buvo surinkta įspūdinga, mažiausiai 25 tūkstančių eurų suma. Iniciatyvos ir per aukcioną surinktos lėšos skiriamos priemonėms, reikalingoms pagerinti ankstyvą krūties vėžio diagnostiką, įsigyti. Tai gydytojams onkologams suteikia galimybę dirbti su inovatyviomis diagnostikai reikalingomis priemonėmis. Taip pat daug dėmesio skiriama paskatinti moteris pasitikrinti sveikatą, priminti prevencinės medicinos svarbą.

Labdaros renginio „Naktis Venecijoje“ akimirka / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Labdaros renginio „Naktis Venecijoje“ akimirka / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Kaip teigė viena iš renginio garbės viešnių prof. S.Jarmalaitė, tokios iniciatyvos kaip „Sužydėjusi viltis“ – ypatingai reikalingos. Į krūties vėžį dėmesį atkreipti yra labai svarbu, nes, pasak profesorės, šiuo metu tai yra dažniausias onkologinis susirgimas pasaulyje ir dažniausia moterų onkologinė liga: kasmet pasaulyje krūties vėžiu suserga daugiau nei 2 milijonai moterų, miršta apie 600 tūkstančių.

Tuo tarpu Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 1600 krūties vėžio atvejų, o daugiau 500 moterų nuo šios ligos miršta. Spalis – oficialus kovos su krūties vėžiu mėnuo.

Primename, kad nuo rugsėjo 28-osios internete, oficialiame iniciatyvos puslapyje, prasidėjęs tylusis aukcionas tęsis iki spalio 10 dienos 20:30 val. Jame jau galima varžytis dėl aukščiausios klasės vakarienės, viešnagės viešbučiuose, namams skirtų interjero detalių bei mados aksesuarų, užsienio kalbų kursų ir kitų nuostabių prizų. O norintys jame dalyvauti arba prisidėti prie organizacijos ir jai paaukoti, tai padaryti visą spalio mėnesį gali oficialioje Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos svetainėje: https://www.iwavilnius.com/blossom-of-hope

Naujausi straipsniai