L.Mizgirytė-Latour: prancūziškos tendencijos praktiškam pavasariui

Paryžiaus mada / Vida Press nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-03-17 09:08
Paryžiaus podiumas, skirtingai nuo Milano, grįžo prie savo šaknų: tvarkingo denimo, klasikinių dryžių, prislopintų ir neutralių spalvų bei niūrios romantikos. Nešokiruojančios, praktiškos tendencijos, santūriai išsiskiriančios šiuolaikiniame ekstravagantiškos gatvės mados, nutysusių rankovių, sportinių batelių ir milžiniškų pilotinių striukių sraute (vietos užteks visiems!).

Denimas

Denimas – tendencija? Sakykim, tik priminimas, kad denimo kombinezonai, laisvi džinsai, marškiniai – lengviausiai derinami, mažiausiai pretenzijų turintys ir nesenstantys madingos spintos senbuviai. Šalia kelis sezonus dominavusio beveik siurrealistiškai perdirbto, atnaujinto / pasendinto, siuvinėto, suplėšyto ir sulopyto denimo, malonu matyti originalų, „raw“ denimą – kietą (jis „ištreniruojamas“ dėvint), tamsų ir vidutiniškai blukintą, su klasikinėmis tabako spalvos siūlėmis.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Stiprūs pečiai

Galime tai vadinti devintojo dešimtmečio įtaka, galime – ir penktojo, tačiau abu istoriniai laikotarpiai buvo moterų – jų socialinės ir ekonominės galios, o akcentuoti švarkų pečiai buvo ir yra tos galios simbolis. Ant podiumų dominavo suknelės, palaidinės, megztiniai ir švarkai su aštriais ir kampuotais ar minkštais ir nuleistais pečiais.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Dryžiai

Po Milano dryžių sprogimo sunku būtų įsivaizduoti, kokių dryžių dar nematėme. Ir nereikia: Paryžiuje dryžiai – konservatyvių spalvų ir tradiciškesnių proporcijų, beveik neutralūs (su keliomis nuostabiomis išimtimis „Balenciaga“ kolekcijoje).

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Fėjos

Kampuotos tamsios klasikos, pečių ir „raw“ denimo jūroje išniro lėliškos, fėjiškos, romantiškos suknelės: permatomos, plevenančios kaip rūkas, su mažomis apykaklėmis, kaspinais ir raukiniais. Tai – svarbiausia metų suknelė, derinama su basutėmis, sportbačiais, kerziniais auliniais, švarkais, kelnėmis, džinsais, denimo ir pilotinėmis striukėmis.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Balta

Pamenate, būdavo taisyklės, kada baltą tinka dėvėti, o kada ne? Dabar, išskyrus nebent geriausios draugės vestuves, baltai taisyklių nėra – ji tinkama ištisus metus. Minkšta ir romantiška derinama su vaiskiomis spalvomis, stipri – su juodais ir / ar vyriškais aksesuarais.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Vinilas

Daugelis sako, kad vinilas tinkamesnis rudenį. Pfff. Lietuviškiems orams tai pati tinkamausia medžiaga. Juodas, akinamai blizgus, beveik fetišistinis, permatomas ar pastelinių spalvų vinilas yra praktiška (ne)naujiena. Derinkite vinilą su skirtingų faktūrų audiniais – vilna, denimu, šilku, medvilne.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Daugiau įvaizdžių – albume.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai