L. Mizgirytė-Latour: Kokių batų geriau neavėti su šortais

Tinkamas ir netinkamas derinys / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Šortai, be abejonės, priklauso vasarai, kurios dar teks palaukti (nors niekada negali būti tikra, kad nereiks iš paltų šokt tiesiai į maudymosi kostiumėlius). Universalesnis stiliaus variantas išsiilgusioms vasaros – vilkėti juos su ryškiomis pėdekelnėmis. Denimo, gėlėti, dryžuoti, brokatiniai, aksominiai, lininiai – šortai yra praktiškas drabužis, nesvarbu, ar ieškote jų vasarai, pakuojate lagaminą atostogoms ten, kur šilta, ar dėvite juos kiaurus metus.

Visgi šortai gali tapti tikru galvos sopuliu (ypač jei jie iš pigaus trikotažo, per trumpi, sulindę, kur jiems nepriklauso, – tada ne tik galvos, bet ir akių sopulį teks kęsti – aplinkiniams) ir yra sunkiai derinami nuo juosmens žemyn, t. y. su batais, tad kojos turi atrodyti tobulai – nesutrumpintos, o stilius nerizikuoti likti nesuprastas.

Batai derinyje yra kaip interjere grindys – nesvarbu, kokio puikumo baldai, prastos grindys sugadins bet kokias pastangas. Tad jei dar tik ieškote naujų batų prie šortų ar mąstote, kurie iš turimų tiktų labiausiai, štai sąrašas tų, kurie netinka – ir kokiais juos pakeisti.

Aukštakulniai

Smailianosiai stiletai XXI amžiuje tapo beveik išskirtinai vakariniais batais, tad derindamos juos su šortais turėkite omeny situaciją. Kasdieniškiau, stilingiau (ir ne per daug seksualiai) atrodys batai ir basutės kaladėlių pakulnėmis, platformos, grakštūs žemakulniai, siuvinėtos muko šlepetės, d’Orsay bateliai.

NE

Ariel Winter / Vida Press nuotr.

TAIP

Ariel Winter / Vida Press nuotr.

Plokščiapadės basutės su dirželiais apie kulkšnis

Šios yra tikros kenkėjos kojų ilgiui. Plokščiapadžius su dirželiais apie kulkšnis palikite kelnių ir maksi suknelių kompanijai. Basutės ir bateliai su žema pakulne (net ir su dirželiais apie kulkšnis), espadrilės, įsispiriamos basutės ir bateliai „gilia iškirpte“ („toe cleavage“) idealiausia, nes vizualiai ištempia kojas.

NE

Ariel Winter / Vida Press nuotr.

TAIP

Ariel Winter / Vida Press nuotr.

Sportiniai bateliai su auliukais

Tai dar blogiau nei basutės su dirželiais apie kulkšnis ir ypač nevykęs pasirinkimas neaukštoms: šie batai nubraukia bent 10 cm ūgio. Auliniai sportbačiai yra džinsų, kelnių ir ilgų suknelių geriausi draugai. Įprasti sportiniai bateliai, prigludę aulinukai, oksfordai, loaferai – žymiai išmintingesnis žingsnis.

NE

Ariel Winter / Vida Press nuotr.

TAIP

Ariel Winter / Vida Press nuotr.

Smailianosiai smailiakulniai ilgaauliai

Čia jau rizika likti nesuprastoms. Visgi auliniai su šortais nėra blogas pasirinkimas apskritai – tik tegu jie būna beveik vyriško stiliaus žemakulniai, jojikų ar baikeriški. Vyriški batai visada maloniai balansuoja su pabrėžtinai moteriškais drabužiais ir siluetais.

NE

Ariel Winter / Vida Press nuotr.

TAIP

Ariel Winter / Vida Press nuotr.

Daugiau teisingų derinių – albume.

Batai, tobulai tinkantys prie šortų (18 nuotr.)
+12
Skaitykite daugiau