L. Mizgirytė-Latour: Kaip drabužiais padailinti linijas

Laura Mizgirytė-Latour / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-06-07 08:59
Palieknėjusi visada jaučiuosi pagerėjusi. Nors visos mano dietos prasideda po pusryčių ir baigiasi prieš vakarienę, bet turiu kiek tingesnį, nors irgi efektingą metodą, kaip padailinti linijas. Kas per metodas? Drabužiai, kas daugiau. Jie ne tik stiliaus, kūrybos ir saviraiškos instrumentai. Jais kuo įžūliausiai galima pasiliekninti – be dietų, be sporto ir be sąžinės priekaištų (ir be jokių palapines primenančių tunikų).

​​​​​​Pirma, apatiniai. Šalia aštuntojo ir dešimtojo dešimtmečių estetikos, nesitraukiančios jau kelerius metus, šį sezoną matyti labai daug ir devintojo. Devintasis – tai viskas, kas aukštu juosmeniu ir siaurutėliausia (na, ir dar šis bei tas, aptarsim). Tad jei akys krypsta į džinsus, kelnes ar sijoną aukštu juosmeniu, tegu tos akys iškart krypsta ir į koreguojančius kūną apatinius. Įkvėpkite ir pirmyn.

Rėmas. Devintojo dešimtmečio stiliaus padidintos ir pūstos rankovės – fui? Siūlau persigalvoti. Kaklas ir pečiai yra svarbiausi silueto elementai, taip sakant, figūros rėmai. Struktūriškas rėmas: stipri pečių linija, didelės rankovės, vizualiai siaurina viską, kas po jomis, tai yra liemuo atrodo plonesnis, klubai – mažesni (struktūriška – vadinasi, priešinga viskam, kas kaba, tįsta, yra minkšta ir pūkuota).

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Tiesios linijos. Girdėjote, kad V formos iškirptė lieknina? Ji grakština, ilgina kaklą ir siaurina veidą. Didelė laivelio iškirptė, atidengianti raktikaulį, tiesina pečių liniją. Kam reikalinga tiesi pečių linija? Skaitykite antrą punktą.

„Kojos iš pažastų“. Niekas labiau neištempia kojų nei kelnės aukštu juosmeniu, nesvarbu, plačios, siauros ar vidutinio platumo, mūvimos su aukštakulniais maksimaliam efektui pasiekti, bet be jų – irgi gerai. Jokių kelnių žemu juosmeniu, kurios ilgina torsą, pagamina „keksiuko viršų“, nuleidžia sėdynę ir trumpina kojas. Kaip dėvėti kelnes aukštu juosmeniu, skaitykite pirmą punktą.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Viena spalva. Juoda nuo galvos iki kojų? Pavasarį gali prireikti valios pastangų slėptis po ja. Vienspalviai deriniai, tokie aktualūs dabar, dirba tą patį darbą, kaip ir juoda spalva, t. y. neskaido silueto (netgi keisčiausi žali, rožiniai ir geltoni). O nesuskaidytas siluetas lygu ilgesnis ir lieknesnis. Spalva nebūtinai turi būti identiška, kaip ir audinių faktūros, – ten, kur kūno daugiau, renkamės lygesnę faktūrą. Derinio viršaus ir apačios spalvų kontrastai kreipia akį į ten, kur spalvos susitinka (dažniausiai – į liemenį).

Viršutinis sluoksnis. Madingi paltai – ilgi, vyriško stiliaus, iki kulkšnių. Tai dar viena tobula tendencija šalia aukšto juosmens – ištempianti ir liekninanti. Tas pats galioja ir ilgam, klubus dengiančiam švarkui.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Audiniai. Kas pigu, limpa prie odos, blizga – viskas storina. Arba blizgantys tegu nebūna prikibę prie odos, o prikibę – teneblizga. „Plokšti“ audiniai: virinti šilkai ir kupras, viskozė ir viskozės trikotažas (matiniai), liocelis, vilnos gabardinas, linas, plona medvilnė, denimas, kašmyras, merinosų vilna ir jų mišiniai – tai tie, liekninamieji. Atsargiau su apimties suteikiančiais aksomais, brokatais, buklė, tafta, plačiadryžiais velvetais, flanele, atlasais / satinais, metalo spindesio, visais pūkuotais (moheris, angora) audiniais.

Smėlio laikrodžio siluetas. Jei esama dėmesio vertų klubų ir šlaunų, jie įspūdingiau (ir grakščiau) atrodys po plačiu, puikiai krintančiu sijonu aukštu juosmeniu. Ilgis – iki kelio girnelės vidurio arba midi.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Grakštoki batai. Stiletai – aišku, tačiau su jais – ne visoms ir ne kasdien. Ieškokite prigludusio profilio batų siauromis nosimis (tokių yra net doc martensų), t. y. to, kas priešinga plačioms apvalioms nosims ir sunkiasvoriams, nevykusių proporcijų padams bei kulnams.

Denimas. Matyt, yra priežastis, kodėl džinsai – populiariausias XXI amžiaus drabužis. Tamsūs, su vos 1 proc. elastano ar visai be jo džinsai yra beveik koreguojančių figūrą apatinių vertės. Aplikacijos ir siuvinėjimai ant denimo – labai madingi, bet jei aktualu pasiliekninti neliejant prakaito, tegu visas šis grožis nugula ne ant kišenių, šlaunų ar klubų. Siuvinėti denimo marškiniai, švarkas, suknelės rankovės padės numalšinti siuvinėjimo badą.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai