L.Asadauskaitė atskleidė neįprastą metodą, kaip siekė medalio: vyras to nesuprato

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Andrejus Zadneprovskis
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2022-01-07 10:05
Olimpinė ir pasaulio čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė – moteris, kuri Lietuvos vardą garsina su dideliu atsidavimu. Daugybę pergalių bei medalių pelniusi sportininkė ne tik dalijasi mintimis apie iškovotus titulus bei ateities planus, bet pasakoja ir apie savo disciplinuotą bei griežtą kasdienybę, mitybą ir laisvalaikį.

Laidos "Virtuvės istorijos" filmavimo metu L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė pasakojo, kad savo kasdienybės be sporto nebeįsivaizduoja: „Sportuoju beveik 30 metų. Tai – beveik visas mano gyvenimas“.

Moteris taip pat pabrėžė subalansuotos mitybos svarbą gyvenant fiziškai aktyvų gyvenimą bei pripažino, kad ir pati kartais sau leidžia pasilepinti. „Maistas man labai svarbus – daug domiuosi, ką valgau, kiek valgau ir iš kur yra perkami maisto produktai. O mažų „nuodėmių“ kartais tikrai būna – reikia visko“, – dalinosi mintimis pašnekovė.

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė / Manto Gudzinevičiaus nuotr.
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė / Manto Gudzinevičiaus nuotr.

Laura pasakojo, kad jos profesija reikalauja kiekvieną dieną treniruotis penkioms rungtims, o tai reikalauja labai daug energijos, todėl ir valgyti reikia nemažai.

„Maistas yra pagrindinis energijos šaltinis, jeigu nepavalgysi – nieko nepadarysi. Dėl to, kad daug judu, galiu valgyti beveik viską“, – kalbėjo L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir pabrėžė, kad viskas priklauso nuo esamos situacijos. Jei sezonas labai intensyvus, daug varžybų, tada galima ir reikia valgyti daug, bet jei ilsisi, tada save prisižiūri griežčiau.

Laidos viešnia atskleidė, kad po varžybų ar prieš sunkią treniruotę renkasi maistą, turintį daugiau angliavandenių. Pusryčiams Laura dažniausiai gaminasi košę arba kiaušinienę, pietums – mėsą, grikius, makaronus, o vakarienei renkasi lengvesnį maistą, dažniausiai – salotas.

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė šiuolaikinės penkiakovės varžybose iškovojo sidabro medalį / V.Dranginio nuotr.
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė šiuolaikinės penkiakovės varžybose iškovojo sidabro medalį / V.Dranginio nuotr.

Laidoje Laura dalinosi ir mintimis apie praėjusias didžiąsias metų šventes, kurios sportininkams, pasak penkiakovininkės, nėra pats palankiausias laikas. „Lankant šeimą reikia paragauti daug patiekalų, dažnai tenka persivalgyti. Švenčių metu stengiuosi kiekvieną dieną išeiti pabėgioti, reikia neapsileisti“, – kalbėjo sportininkė.

Šiuolaikinę penkiakovę sudaro bėgimas, jojimas, plaukimas, fechtavimas ir šaudymas. Laura atskleidė, kad labiausiai jai patinka bėgimas. Dažnai sportuodama viena, vis dėlto, kartais vienoje iš rungčių ji sulaukia ir draugijos.

„Labai mėgstu bėgti, man patinka gamta. Savotiškas skrydžio pojūtis, nes mėgstu bėgti greitai. O mano vyras kartais prisijungia plaukimo rungtyje. Būna, rungtyniauja su manimi bei pasako, kai plaukiu per lėtai. Tačiau penkiakovė yra individuali sporto šaka, tad dažniausiai būnu viena“, – pasakojo sportininkė.

Andrejus Zadneprovskis ir Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė / Butauto Barausko nuotr.
Andrejus Zadneprovskis ir Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė / Butauto Barausko nuotr.

Laidoje Laura atskleidė istoriją, kokiu būdu stengėsi save motyvuoti, kai 2012 metais, likus pusmečiui iki Londono olimpinių vasaros žaidynių, pasirodė olimpinių medalių nuotraukos. Žvelgiant šiandien – Lauros sugalvotas būdas tikrai pasiteisino.

„Iš popieriaus išsikirpau aukso medalį ir padėjau jį tarp tikrų vyro sidabro ir bronzos medalių. Jis dar pasijuokė, klausė, kas čia per nesąmonė. Bet man kiekvieną dieną reikėjo matyti, kodėl aš keliuosi, einu, sportuoju. Man tai buvo labai svarbu. O laimėjus, popierinio medalio vietoje nugulė tikrasis aukso medalis“, – neįprasta istorija dalinosi Laura.

Moteris taip pat papasakojo ir apie svajones ateityje. „Pergalė yra didžiulė garbė. Nėra lengva tą jausmą apibūdinti. Tai – didelė euforija ir didelis džiaugsmas. Kol kas nepalieku profesionalaus sporto, turiu nemažai svajonių, galvoju apie Paryžiaus olimpiadą“, – laidoje „Virtuvės istorijos“ kalbėjo L.Asadauskaitė- Zadneprovskienė.

Kulinarinių pokalbių laida „Virtuvės istorijos“ – šeštadieniais, 10 val. per TV3.

Naujausi straipsniai