Kviestinei publikai pristatytas filmas „Animus Animalis“

Filmo „Animus Animalis“ išankstinė premjera/ Dainiaus Putino nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-11 10:28
Rugsėjo 13-ąją, penktadienį, Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti debiutinis režisierės Aistės Žegulytės filmas „Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“, o vakar filmo kūrėjai pakvietė į išankstinę premjerą, kurioje dalyvavo ne tik kūrybinė grupė, bet ir grybą kartu auginę mokslininkai bei taksidermijos meistrai.

Dokumentinio ilgametražio pasakojimo apie iškamšų meistrus, bandančius atkurti žvėries gyvybę ten, kur jos nebėra, susirinko pažiūrėti dainininkė Jurga Šeduikytė, muzikantas bei filmo vaizdo anonso montažo autorius Eimantas Belickas, dokumentinio kino režisierės Giedrė Žičkytė ir Marija Stonytė, gamtininkas ir laidų vedėjas Selemonas Paltanavičius, olimpinė čempionė plaukikė Rūta Meilutytė, keliautoja ir žurnalistė Berta Tilmantaitė bei jos kolega Karolis Vyšniauskas iš multimedijos platformos „Nanook“, aktoriai Airida Gintautaitė ir Rytis Saladžius, LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir kiti žmonės.

Kino kritikai šį darbą vadina vienu stipriausių 2019-ųjų lietuviškų kino filmų. „Tokio drąsaus, pasitikinčio žiūrovo protiniais sugebėjimais, tokio originalaus filmo lietuvių kine man jau seniai neteko matyti“, – teigia kino kritikė Živilė Pipinytė. Kinotyrininkė Mantė Valiūnaitė režisierės A.Žegulytės darbą „nominuotų“ geriausio metų filmo kategorijoje ir vadina jį „mažyčiu šių metų stebuklu“. „Aistės filmas šiaip labai simpatiškas. Vien už kelis kadrus galima teikti „Sidabrinę gervę“, – pritaria filosofas Nerijus Milerius. Kino kritikas Gediminas Kukta filmą vadina religine misterija.
Lietuvių kūrinys susilaukė atgarsio ir užsienyje.

Pasaulinė premjera beveik prieš metus įvyko prestižiniame Tarptautiniame dokumentinių ir animacinių filmų renginyje „DOK Leipzig“, vėliau filmas rodytas festivaliuose: Baltarusijoje, Belgijoje, Danijoje, Graikijoje, Islandijoje, Ispanijoje, Izraelyje, Kanadoje, Latvijoje, Lenkijoje, Meksikoje Serbijoje. Šių renginių organizatoriai atkreipė dėmesį į originalią filmo formą ir jo keliamus filosofinius klausimus. Briuselio kino festivalio Režisierių savaitės konkursinėje programoje filmas laimėjo didįjį prizą, o Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje jis apdovanotas specialiu vieno didžiausių Europoje kino industrijos naujienų portalų „Cineuropa“ prizu.

Kūrybinė grupė: jaunosios kartos operatorius Vytautas Katkus, montažo režisierius Mikas Žukauskas, kompozitoriai Gediminas Jakubka ir Mindaugas Urbaitis, koloristas Justinas Vencius, prodiuserė Giedrė Burokaitė ir kiti.

Rugsėjo 13-ąją, penktadienį, „Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“ pradeda kelionę po Lietuvos kino teatrus.

Temos:
Kinas

Naujausi straipsniai