Kvapą gniaužiantis grožis, arba kur ieškoti naujametinio stebuklo Londone?

Kalėdos ir Naujieji metai Londone
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-29 11:00
Milžiniški burbulai, sidabriniai elniai ir svaiginančiai žybsinčios lemputės... Žiemos švenčių proga Londonas išsitraukė pačias gražiausias puošmenas, kurias pamatyti tiesiog privalu, rašo Jungtinės Karalystės lietuviams skirtas žurnalas „Žmonės UK“.

Karališkieji botanikos sodai

Karališkieji botanikos sodai masina lankytojus ne tik žiedų spalvomis, bet ir amą atimančiomis lempučių dekoracijomis. Šių Kalėdų proga sode iškilo 80 spalvingų drakonų skulptūrų, žybsi lazeriai, mirksi girliandomis apkarstyti medžiai, o ežere plūduriuoja 300 tamsoje šviečiančių origamių – laivelių. Didžiausia sodo puošmena – septynių metrų aukščio ir šimto metrų ilgio tunelis iš lempučių, į kurį nerti gali kiekvienas lankytojas. 

Londono zoologijos sodas

Vakarais, kai gyvūnai eina miegoti, Londono zoologijos sodas kviečia pasinerti į fantazijų pasaulį. Lankytojus čia pasitinka spalvingas tunelis, didžiulės gyvūnų skulptūros, sukurtos iš kalėdinių lempučių, lazerių šou ir daugybė kitų staigmenų. Tačiau bene didžiausia pramoga – nakvynė zoologijos sode. Šalia liūtų ekspozicijos stūkso mediniai namukai, kuriuos galima išsinuomoti nakčiai, o ryte, po pusryčių, leistis į ekskursiją po tokias zoologijos sodo vietas, į kurias eiliniai lankytojai negali patekti.

Oxford gatvė

Oxford gatvė garsėja ne tik parduotuvių gausa, bet ir šventinėmis puošmenomis. Jau 95 metus iš eilės gatvė išpuošiama taip, kad gali pamanyti patekęs į pasakų pasaulį. Šiemet parduotuvių kvartale buvo pakabintos 1 778 dekoracijos, žybsi 750 tūkstančių LED lempučių. Sutemus Oxford gatvė tampa viena gražiausių vietų visame Londone.

Oxford gatvė / „Scanpix“ nuotr.
Oxford gatvė / „Scanpix“ nuotr.

Carnaby gatvė

Carnaby gatvės dekoratoriai kasmet deda daug pastangų, kad nustebintų londoniečius ir miesto svečius. Štai praėjusiais metais gatvė buvo išpuošta Karibų karnavalo tematika, o šiemet atiduoda duoklė grupei „Queen“ ir prieš mėnesį pasirodžiusiam filmui „Bohemijos rapsodija“. Kiekvienas atsidavęs „Queen“ gerbėjas tiesiog privalo bent užsukti į Carnaby gatvę.

Carnaby gatvė / Vida Press nuotr.
Carnaby gatvė / Vida Press nuotr.

Kovent Gardenas

Nėra tinkamesnio laiko blizgučiams nei žiemos šventės! Kovent Gardeno dekoratoriai tai puikiai žino – palubėje jie iškabino žėrinčius rutulius, amalo šakeles apipynė lemputėmis, o rytinėje aikštėje visus pasitinka sidabrinis, tamsoje šviečiantis Šiaurės elnias. 

Regent gatvė

Pirmą kartą kalėdinės lemputės buvo įžiebtos Regent gatvėje dar 1954 metais. Nuo to laiko dekoracijos tobulėjo ir didėjo. Šiemet virš šios gatvės pakibo auksu žėrintys Kalėdų dvasios angelai, stulbinantys praeivius savo didybe.

Regent gatvė / „Scanpix“ nuotr.
Regent gatvė / „Scanpix“ nuotr.
Regent gatvė / Vida Press nuotr.
Regent gatvė / Vida Press nuotr.
Žurnalas „Žmonės UK“ žengia dar arčiau jūsų. Nuo šiol „Žmonės UK“ galite prenumeruoti sau ir savo artimiesiems Jungtinėje Karalystėje. Pasinaudokite galimybe gauti naujausią žurnalą tiesiai į namus. Daugiau informacijos rasite www.zmones.uk.

Naujausi straipsniai