Kvalifikuoti specialistai – geidžiamiausi savanoriai

Kvalifikuoti specialistai – geidžiamiausi savanoriai/Organizatorių nuotr.
Kvalifikuoti specialistai – geidžiamiausi savanoriai/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-06-20 17:44
AA

Visuomenėje susiformavusi nuomonė, kad savanorystė apsiriboja fiziniu darbu: gyvūnų priežiūra, aplinkos tvarkymu ar maisto dalinimu. Tačiau ne pelno siekiančios organizacijos vieningai tvirtina, jog šiuo metu yra labai svarbi kvalifikuotų specialistų savanorystė, kurių žinios ir patirtis padeda augti.

Vertingos savanorių žinios


Viena žinomiausių paramos organizacijų „Maisto Bankas“ tikina, jog be didelių verslo organizacijų pagalbos būtų sunku suspėti efektyviai vykdyti paramą, kuri kiekvienais metais vis didėja. Per 2018 metus visoje Lietuvoje buvo išdalinta 8174 tonos maisto, tai reiškia, kad per dieną 10 –12 tonų, iš kurių vien tik Vilniuje – 4 tonos.
„Maisto produktai genda, kartais turime vos kelias valandas paskirstyti bei pristatyti žmonėms, kurie maistą suspėtų suvartoti ar termiškai apdoroti. Tam reikia didelės žmonių grupės pagalbos“, – pasakoja „Maisto bankas“ plėtros vadovas Vaidotas Ilgis, dalyvavęs jau trečioje „Western Union Lithuania“ organizuojamoje „Všį Mugėje“.
Praėjusiais metais prie „Maisto bankas“ prisijungė daugiau nei 2400 savanoriai, kurių darbo valandų vertė, taikant minimalaus užmokesčio standartus, siekia apie 250 000 eurų. „Mes vertiname visų savanorių darbą, tačiau neįkainojamą vertę turi kvalifikuoti specialistai. Logistikos specialistai peržiūri kaip efektyviau ir greičiau pristatyti maistą, komunikacijos specialistai – padeda atrasti sklaidos būdus, informacinių technologijų specialistai prisideda prie internetinio puslapio tobulinimo. Visos šios žinios turi be galo didelę vertę“, – džiaugiasi V.Ilgis.


Savanoriai iš užsienio šalių


Beglobių gyvūnų organizacija „Lesė“ taip pat kiekvienais metais grįžta į renginį „Všį Mugė“. „Pastebėjome, kad mūsų organizacijos veikla susidomėjimas auga. Smagu, kai į prieglaudą atvažiuoja visas būrys kolegų, kurie greitai ir efektyviai atlieka fizinės jėgos reikalaujančius darbus bei prisideda savo, kaip srities specialistų, žiniomis“, – teigia „Lesė“ vadovė Vesta Auškalnienė.
Šiais metais organizaciją renginyje atstovavo dvi savanorės iš Ispanijos, atvykusios pagal Europos savanorių tarybos projektą. „Mes džiaugiamės, kad per savanorystę žmonės atrandą Lietuvą. Praėjusiais metais turėjome du vaikinus savanorius: vienas iš Prancūzijos, kitas iš Italijos. Pasibaigus projektui, jie taip pamilo Lietuvą, jog pasiliko gyventi ir sėkmingai įsidarbino „Western Union Lietuva“, – pasakoja. V.Auškalnienė.


Kvalifikuoti specialistai – geidžiamiausi savanoriai/Organizatorių nuotr.
Bendruomenė, kurianti Lietuvos ateitį


„Western Union Lithuania“ skatina darbuotojus savanoriauti ir aktyviai prisideda prie savanorystės kultūros puoselėjimo Lietuvoje. Įmonė skiria vieną apmokamą darbo dieną vykdyti socialinę veiklą.
Gražina Morozovienė, pradėjusi dirbti vienoje didžiausių globalių kompanijų Lietuvoje, nuo lapkričio mėnesio aktyviai įsitraukė ir į savanorystę. „Viskas prasidėjo nuo smalsumo. Norėjau išbandyti save įvairiose srityse: padėti tiek žmonėms, tiek gyvūnams. Skirdama bent kelias valandas per savaitę, aš jaučiuosi reikalinga, atrandu prasmę. Labai įsiminė pažintis su savanoriu organizacijos „Maisto Bankas“ sandėlyje. Jis vis kartojo žodį „nesinervink“, lyg tai
būtų jo gyvenimo moto. Atsidūrusi sunkioje situacijoje, visada prisimenu šį vaikiną, ir pasidaro kur kas linksmiau ir lengviau“, – pasakoja G.Morozovienė, savanoriavusi tokiose organizacijose, kaip „Maisto bankas“, „Lesė, „Sos gyvūnai“, „Darom 2019“, „Duo Day“, o nuo rudens prisijungs ir prie „Jaunimo Linijos“.
Moteris teigia, kad savanorystė – puiki proga išeiti iš savo komforto zonos, padaryti gerą darbą ir jaustis reikalingu bei naudingu. O su kolegomis juokauja – tai puikus būdas užsidirbti karmos taškų.
„Western Union Lithuania“ paramos fondo vadovas Sergej Sidorov mano, kad tokie renginiai, kaip „Všį Mugė“ yra būtini norint formuoti sąmoningą visuomenę. „Tai sąsaja tarp žmonių ir savanorystės, suburiant žmonių bendruomenę, norinčią padovanoti savo laiką ir geroniškumą. Šia iniciatyva mes prisidedame prie sąmoningos Lietuvos ateities.“
Šias metais „Všį Mugėje“, vykusioje verslo centre „Technopolis“ dalyvavo: pagalbos tarnyba vaikams ir paaugliams „Vaikų linija“, gyvūnų globos organizacija „Lesė“, Maltos ordino pagalbos tarnyba, gyvūnų prieglauda „Tautmilės prieglaudėlė“, Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“, „Maisto bankas“, Socialinė įdarbinimo agentūra (SOPA), medžio dirbtuvės žmonėms su negalia „Lobių dirbtuvės“.
Temos: