Kūrybos agentūros vadovas Tomas Ramanauskas: „Muzika nesibaigia dainos įrašymu“

Kristupas Sabolius (kairėje) ir Tomas Ramanauskas / Vikos Paškelytės nuotr.
Kristupas Sabolius (kairėje) ir Tomas Ramanauskas / Vikos Paškelytės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2018-08-31 14:42
AA

Įrašyti dainą, nufilmuoti vaizdo klipą, išleisti albumą, surengti koncertą. Toks užsuktas ratas lydi ne vieną atlikėją, į kurio koncertus susirenka tie patys 200 gerbėjų, o svajonė pasiekti tūkstančių klausytojų ausis ir širdis atrodo lyg už devynių šviesmečių.

Kūrybos agentūros „New!“ vadovas ir prisiekęs melomanas Tomas Ramanauskas sako, jog muzika nesibaigia dainos įrašymu – yra galybė ją lydinčių potyrių, tokių kaip vaizdas, istorijos, sceninis įvaizdis, vizualinė kalba, tonas ir jos sklaidos formatas. Rugsėjo 6 dieną konferencijoje „What‘s Next in Music?“ jis pasakos apie tai, kaip kūrybingai skleisti savo muziką bei pristatys drąsiausias ir jį labiausiai sužavėjusias istorijas.

„Absoliučiai daugumai atlikėjų yra svarbi vienokia ar kitokia auditorija – net jeigu muziką rašai savo malonumui, nori būti išgirstas, – sako T. Ramanauskas. – Čia prasideda papildomos dimensijos, reikalaujančios įjungti kūrybišką mąstymą. Man atrodo, jog dabartinė muzikantų karta yra kur kas nuovokesnė, nei senosios. Tačiau visuomet yra ko išgirsti – kokie gaiviausi, netikėčiau muzikos sklaidos triukai, pamokos, atradimai.“

T. Ramanauskas įsitikinęs, jog klaidų šioje vietoje neišvengsi – jas daryti netgi būtina, juk kalbame ne apie kokakolos pardavinėjimą, o apie drąsius, neįprastus ir dar nepatikrintus žingsnius.

„Man visuomet atrodė, kad atlikėjo bendras jautrumas garsui ir vaizdui yra tiesiog būtinas. Čia ir yra patarimas – startuokite su viskuo, ne tik dainomis. Susigalvokite save scenoje, savo vaizdo klipus, muzikos apipavidalinimą, ar atiduokite tai daryti jums artimiems bendražygiams“, – pataria jis. Ieškantiems įkvėpimo T. Ramanauskas rekomenduoja paskaityti Davido Byrne‘o knygą „How Music Works“, kurioje jis pasakoja vienos iškiliausių roko grupių „Talking Heads“ susikūrimo ir sėkmės istoriją.

Kūrybos agentūros vadovas, dėstytojas, rašytojas, režisierius ir renginių organizatorius T. Ramanauskas visą gyvenimą yra apsuptas muzikos. Jis pasakoja, jog nuo trylikos metų kasdien, be išimčių, didelėmis dozėmis klausosi, skaito, mąsto apie muziką, tad ir istorijų, patarimų bei patirčių turi sukaupęs nemažai – jomis žada pasidalinti „What‘s Next in Music?“ konferencijoje.

„Anksčiau intensyviai didžėjavau, dabar didžėjauju pasyviai, su bendrais buvome sukūrę grupę „Metal On Metal“, kurią jau pakasėme. Taip pat esu prisidėjęs prie kelių lietuviškų hitų sukūrimo, remiksavęs kelis kūrinius, sukūręs slapyvardžiu pridengtą solo projektą, bet gyvenime neprisipažinsiu kas tai“, – šypsosi jis ir priduria, jog atėjus rudeniui grįžta prie kūrybos ir lapkritį pristatys naujos muzikos.

Projektą̨ „What‘s Next in Music?“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.