Kūrybinių industrijų konferencija „What's Next?“ atskleidžia pirmuosius 5 pranešėjus

„What's Next?“ konferencijos anonsas / Konferencijos organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-09-24 14:38
Ketvirtadienį vienintelė dviejų dienų kūrybinių industrijų konferencija Baltijos šalyse – „What's Next?“ – kartu su „Kūrybiška Europa“ skelbia pirmuosius pranešėjus bei atveria sritis, kokiu turiniu šiemet pasipildo konferencijos programa.
Konferencijos organizatorių nuotr.
Konferencijos organizatorių nuotr.

„Šiemet be kūrybos industrijoms būdingų kategorijų tokių kaip dizainas, mada, muzika, kinas ir reklama prisideda kitos sferos, kurios kūrybiškumo dėka šauna į naujas platumas – tai kulinarinės industrijos, kompiuterinių žaidimų (angl. gaming) kūrėjai, ateities mokslai, virtuali realybė ir kita. Šiandien nekantraudami atskleidžiame dalį tų pranešėjų“, – sako „What's Next?“ organizatorė Živilė Diavara.

Nuo maisto industrijos iki vizualiosios kultūros

Tarp pirmųjų paskelbtų „What's Next?“ pranešėjų yra gerai žinomas ir vienas labiausiai gerbiamų virtuvės šefų Lietuvoje – Deivydas Praspaliauskas.

„Pasakosiu apie tai, kokią įtaką modernus pasaulis padarė restoranų gyvenimui, kaip virėjai patapo žvaigždėmis, o jų virtuvės atvėrė duris. Pristatysiu naująją virėjų kartą, jų mentalitetą ir gyvenimo tikslus. Išmokysiu pasiekti, ko nesi nė svajojęs“, – trumpai savo pasirinktą temą „Food, fashion, love or design?“ pristato D. Praspaliauskas.

Konferencijos organizatorių nuotr.
Konferencijos organizatorių nuotr.

Apie kūrybos žmonėms dažnai iškylančias finansavimo galimybes kalbės slovėnas Luka Piškorič. Didėjant laisvai samdomų kūrybininkų rinkai neretai tenka mąstyti apie alternatyvias galimybes norint gauti lėšų projektų vystymui neprisirišant prie didelių kompanijų.

Luka yra vadinamojo minios finansavimo (angl. crowdfunding) specialistas, išnaršęs šią temą ir situacijas ne tik savo šalyje, bet ir svetur. Šiuo metu jis vieši Vienoje, kur prisideda prie Vienna Design Week. Ten jis rengia kūrybines „crowdfunding“ dirbtuves.

Lietuvoje „What's Next?“ metu jis papasakos patirtis ir paslaptis, kaip pasiekti tikslą minios finansavimo kampanijose. Luka taip pat yra kūrybinio ir inovatyvaus centro „Poligon“ vienas iš įkūrėjų. „Poligon“ vysto įspūdingus projektus, daugiausia dizaino, kurių ne vienas yra pasiekęs tokias vietas kaip MOMA Niujorke ir pan. Visų jų pradžia – sėkmingos „crowdfunding“ kampanijos.

Konferencijos organizatorių nuotr.
Konferencijos organizatorių nuotr.

Dar daugiau kūrybos, dar daugiau įkvėpimo

Kūrybą iš esmės ir nuo pamatų narstys ne vienas „What's Next?“ svečias – šiais laikais knyga nebesibaigia ties paskutiniu skyriumi, filmas – tai ne tik filmas, šiandien jis gali prasitęsti kompiuteriniame žaidime, kur pabaigą spręsi pats.

Kino inovacijas išdėstys scenarijų autorė ir rašytoja iš Airijos – Jasmina Kallay. Pagal jos parašytą scenarijų serialas „Beat Girl“ buvo nominuotas svarbiausiam televizijos kūrėjų apdovanojimui „EMMY“. Įdomiausia Jasminos kalbos dalis bus apie virtualios realybės įtaką kuriant ir kokia to ateitis.

Konferencijos organizatorių nuotr.
Konferencijos organizatorių nuotr.

Apie kūrybišką mąstymą, vaizduotę, jos apetitus ir alternatyvias ateities idėjas kalbės rašytojas, filosofas, intelektualas Kristupas Sabolius. Jis kartu su reklamos specialistu, pernai „What's Next?“ vieno sėkmingiausių pranešimo autoriumi – Tomu Ramanausku -yra parašęs iš anksto sėkmei pasmerktą knygą „Žmogus, kuris žinojo viską“, taip pat kartu su režisieriumi Ignu Jonynu sukūrė vieno geriausiai vertinamų lietuviškų filmų „Lošėjas“ scenarijų. Kristupas nuolat veda kūrybiškumo mokymus, į kuriuos norinčių patekti visuomet eilė.

Penktoji pirmosios „What's Next?“ pranešėjų porcijos asmenybė – Sara Božanić. Ji yra slovėnų Dizaino instituto vadovė, kuriai 2011 m. British Council skyrė Jaunojo verslininko apdovanojimą. Sara yra plataus profilio kūrybininkė: dizainerė, strategė ir mąstytoja. Sara pratęs istorijų kūrimo šių dienų pasaulyje temą – vizualioji istorijų kūrimo pusė ir interaktyvaus dizaino ateitis.

Konferencijos organizatorių nuotr.
Konferencijos organizatorių nuotr.

„Trumpai tariant, visi šie pranešėjai kūrybinėmis industrijomis besidominčius žmones apsaugos nuo dviračio išradinėjimo ir atskleis naujausias tendencijas“, – trumpai su šypsena reziumuoja Ž. Diavara.

„What's Next?“ vyks Vilniuje „IndEx Hall“ ir „Radio Lofts“ erdvėse lapkričio 6-7 dienomis. Pirmieji bilietai jau prekyboje.

Konferencijos organizatorių nuotr.
Konferencijos organizatorių nuotr.
Konferencijos organizatorių nuotr.
Konferencijos organizatorių nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai