Kuršių nerijos tyla mėgaujasi užsieniečiai

Pasivaikščiojimas po Nidą / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-07-03 06:41
Lietuvos pasididžiavimu laikoma Kuršių nerija dar laukia turistų antplūdžio. Lietaus ir vėsios jūros pabūgę lietuviai atostogas atideda. Į Nidą tradiciškai pirmieji suvažiavo užsieniečiai.

Antradienio vakaras. Ištuštėjusiomis gatvėmis rieda vos vienas kitas dviratininkas. Pamaryje ant suolelio, nepaisydami purškiančio lietaus, sėdi keli poilsiautojai. Priėjusi įsitikinu, kad neklydau – tai vokiečiai. Tyloje skendinčiame kurorte šioks toks šurmulys jaučiamas tik kavinukėse. 

Kainos – „ne sezoninės“

„Laisvų kambarių netrūksta. Galite pasirinkti patikusį“, – patikina buto Kopų gatvėje šeimininkė ir priduri, kad ir kainos kol kas „ne sezoninės“ – kambarį trijų asmenų šeimai su vonia ir virtuve dar galima išsinuomoti už 120 Lt. Tiek pat už šio būsto nuomą prašoma ir šaltuoju sezonu, kai svečių Kuršių nerijoje – vos vienas kitas. 

Į Kuršių neriją švęsti Joninių suvažiavę lietuviai įsitikino – maudynėms dar ne laikas. Tik vienas kitas ryžtasi lįsti į vos 13–14 laipsnių šilumos jūros bangas. 

„Tas vienas kitas – tai daugiausiai vietiniai gyventojai. Mes lyg ruoniai – jau pavasarį, nors kiek atšilus, puolame maudytis“, – juokėsi Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrui „Agila“ vadovaujanti Neringa Gecevičiūtė. 

Turistai – ir iš Azijos 

Kuršių nerija kasmet sulaukia apie pusės milijono poilsiautojų. Bet šis birželis vietos verslininkams nebuvo dosnus. 

„Jau dabar matome, kad šis mėnuo bus prastesnis nei praėjusių metų birželis. Lietuviai kol kas dar neskuba atostogauti į pajūrį. Daugiau turime užsieniečių, kurie atostogas buvo suplanavę jau seniai ir savo planų neskuba atšaukti“, – pastebėjo N.Gecevičiūtė.

Šiemet be Nidai ištikimų vokiečių, Kuršių neriją aplankė ir būrys turistų iš Azijos, tarp jų – ir grupė žurnalistų. Daugiau nei įprasta poilsiautojų atkeliavo iš Skandinavijos šalių, JAV. Turizmo informacijos centro darbuotojos pasakojo šiemet matančios daugiau egzotiškos išvaizdos poilsiautojų. 

Vilios dviratininkus

Penktadienį Juodkrantėje bus atverta naujausia orientacinės dviračių trasos Kuršių nerijoje stotelė. Prieš kelerius metus tokia stotelė atverta Nidoje, pernai – Preiloje, o šiemet trasos nusidrieks iki Juodkrantės. 

„Orientacinės trasos skatins keliauti dviračiais ir pažinti Kuršių neriją. Poilsiautojams bus dalijami žemėlapiai su pažymėtais punktais, kur dviratininkams reikės prisiregistruoti“, – aiškino N.Gecevičiūtė. Kitą savaitę ketinama pradėti dviračių tako Nida-Preila, besidriekiančio 6,5 km, rekonstrukciją. Darbus norima baigti iki rudens.  

Beje, dviračių nuomotojai darbą pradėjo anksčiau nei prasidėjo sezonas. Šiemet dviračio nuoma valandai atsieis 10 Lt, parai 50–60 Lt. 

Kaip ir praėjusiais metais vasarotojai bus kviečiami į jogos mankštas pajūryje. Tačiau, kaip pažymėjo N.Gecevičiūtė, dėl UNESCO paveldo objekto statuso, pramogų plėtra paplūdimiuose ribota. 

Atvyks Th.Manno anūkas

Liepos 14–21 d. vyks XVI tarptautinis Thomo Manno festivalis, kasmet Nidą paverčiantis intelektualiosios kultūros oaze. Šįkart festivalio tema – „Pavergtas protas“. Tokią temą įkvėpė rašytojo bei poeto Czeslawo Miloszo eseistikos knygos. 

Festivalis laukia svečių, kuriuos su didžiuoju Nidos mylėtoju Th.Mannu sieja kraujo, sielos bei kūrybos giminystė. Vienas iš labiausiai intriguojančių renginių – pokalbis su rašytoju bei psichologu Frido Mannu, Th.Manno vaikaičiu. Nobelio premijos laureato jauniausiojo sūnaus atžala yra tapęs ir kai kurių knygų personažų prototipu. Muziką, teologiją, psichologiją studijavęs ir daugelį metų psichologu dirbęs F.Mannas ėmėsi ir rašytojo plunksnos, nemažai dėmesio skyrė šeimos istorijos fiksavimui, šiemet išleido knygą „Mano Nida“ („Mein Nidden“), kurioje keliauja protėvių pėdsakais, kartu atskleidžia XX a. krašto istoriją. 

15min.lt

Naujausi straipsniai