Kuris filmas šiais metais verčiausias gauti „Oskaro“ statulėlę?

„Amerikietiška afera“ / Kadras iš filmo
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-03-02 12:01
Jau šį vakarą (pirmadienio naktį Lietuvos laiku) Holivude vyks pats svarbiausias metų kino renginys – 86-ieji „Oskarų“ apdovanojimai.

Žmonės.lt savo skaitytojus kviečia susipažinti su filmais, pretenduojačiais laimėti „Oskarą“, ir pamėginti atspėti, kuris bus paskelbtas pačiu geriausiu metų filmu.

Taip pat galite pamėginti atspėti ir kas bus pripažinti geriausia pagrindine aktore, pagrindiniu aktoriumi ir antraplaniu aktoriumi.

Žmonės.lt primena, kad „Oskarų“ apdovanojimai vyks pirmadienio naktį Lietuvos laiku ir kviečia savo skaitytojus pirmus sužinoti visas karščiausias naujienas iš svarbiausio metų kino renginio.

„AMERIKIETIŠKA AFERA“ („American Hustle“)

„Amerikietiška afera“ pasakoja talentingo sukčiaus Irvingo Rosenfeldo (Christianas Bale'as) ir jį supančių žmonių istoriją ašuntojo-devintojo praėjusio amžiaus dešimtmečių sandūros Amerikoje. Irvingas kartu su savo meiluže ir nusikaltimų partnere Sidne (Amy Adams) mulkina žmones ir gyvena nerūpestingą gyvenimą, kol vieną dieną jų kelyje pasipainioja FTB agentas Ričis (Bradley Cooperis). Sukčiai gauna pasirinkimą: padėti FTB agentui pasodinti keletą kitų nelegalių veikėjų arba atsisėsti patiems. Pasirinkimas aiškus: Irvingas ir Sidnė tampa FTB informatoriais.

Režisierius: Davidas O.Russellas

Aktoriai: Christianas Bale'as, Amy Adams, Jennifer Lawrence, Bradley Cooperis, Jeremy Renneris ir kt.

10 „Oskarų“ nominacijų: geriausias metų filmas, geriausias režisierius, geriausias pagrindinis aktorius, geriausia pagrindinė aktorė, geriausias antraplanis aktorius, geriausia antraplanė aktorė, geriausias originalus scenarijus, geriausi kostiumai, geriausias montažas, geriausias produkto įvaizdžio kūrimas.

„KAPITONAS PHILLIPSAS“ („Captain Phillips“)

Tikrais įvykiais paremtas filmas pasakoja, kaip 2009-aisiais dvidešimties žmonių įgulos valdomas krovininis laivas „Alabama“ su Jungtinių Valstijų vėliava plaukė link Kenijos. Vieną dieną prie jo greitaeige valtimi priplaukė keturi jauni somaliečiai – naujųjų laikų piratai. „Alabama“ tapo pirmuoju piratų užgrobtu amerikiečių laivu po daugiau nei 200 metų.

Režisierius: Paulas Greengrassas

Aktoriai: Tomas Hanksas, Barkhadas Abdi, Barkhadas Abdirahman ir kt.

6 „Oskarų“ nominacijos: geriausias metų filmas, geriausias antraplanis aktorius, geriausias adaptuotas scenarijus, geriausias montažas, geriausias garso montažas, geriausias garsas.

„DALASO KLUBAS“ („Dallas Buyers Club“)

1985-aisiais teksasietis elektrikas Ronas Vudrufas (Matthew McConaughey) sužino, kad yra ŽIV nešiotojas, o jam liko gyventi tik trisdešimt dienų. Ronas atsisako medikų priežiūros ir nutaria ieškoti alternatyvių gydymo metodų Meksikoje. Jo verslo partneriu tampa transseksualas Rajon (Jaredas Leto). Jie nelegaliai į JAV įsiveža kontrabandinių meksikietiškų vaistų ir atidaro pogrindinį Dalaso pirkėjų klubą. Jis greit įgyja populiarumą ir tampa alternatyva legaliam gydymui.

Režisierius: Jeanas-Marcas Vallée

Aktoriai: Matthew McConaughey, Jaredas Leto, Jennifer Garner ir kt.

6 „Oskarų“ nominacijos: geriausias metų filmas, geriausias pagrindinis aktorius, geriausias antraplanis aktorius, geriausias montažas, geriausias originalus scenarijus, geriausias grimas.

„GRAVITACIJA“ („Gravity“)

Medicinos inžinierė daktarė Rajan Stoun (Sandra Bullock) iškeliauja į savo pirmąją kosminę misiją, kartu su ja vyksta astronautas Matas Kovalskis (George'as Clooney). Tyrinėtojus ištinka tragedija, kuomet kosminio palydovo nuolauža sugadina jų erdvėlaivį. Netekę ryšio su Žeme ir sparčiai senkant deguonies atsargoms, astronautai privalo surasti išeitį iš beviltiškos padėties.

Režisierius: Alfonso Cuaronas

Aktoriai: Sandra Bullock, George'as Clooney

10 „Oskarų“ nominacijų: geriausias metų filmas, geriausias režisierius, geriausia pagrindinė aktorė, geriausias montažas, geriausias garso montažas, geriausi specialieji efektai, geriausia kinematografija, geriausia muzika, geriausias garsas, geriausias produkto įvaizdžio kūrimas.

„JI“ („Her“)

Teodoras (Joaquinas Phoenixas) pragyvenimui užsidirba surašydamas už širdies griebiančius asmeniškus laiškus nepažįstamiesiems, kurie patys to padaryti nesugeba. Nutrūkus ilgiems santykiams su mergina, Teodoro dėmesį patraukia itin pažangi žaviu moterišku (Scarlett Johansson) balsu kalbanti ir į kiekvieną „šeimininko“ norą reaguojanti kompiuterio operacinė sistema, tobulėjanti ir besikeičianti priklausomai nuo kompiuterio savininko asmenybės. Naująją savo draugę Teodoras pavadina Samanta ir sulig kiekviena diena vis labiau žavisi jos giliamintiškumu, jautrumu ir humoro jausmu. Ilgainiui jų draugystė perauga į kažką daugiau. Ar tai galima vadinti meile?

Režisierius: Spike'as Jonze'as

Aktoriai: Joaquinas Phoenixas, Rooney Mara, Scarlett Johansson, Chrisas Prattas, Amy Adams ir kt.

5 „Oskarų“ nominacijos: geriausias metų filmas, geriausias originalus scenarijus, geriausia daina, geriausia muzika, geriausias produkto įvaizdžio kūrimas.

„NEBRASKA“ („Nebraska“)

Senolis alkoholikas Vudis (Bruce'as Dernas) nutaria pėsčiomis keliauti į Nebraskos valstijos sostinę Linkolną, mat užsispyrėlis įtiki, kad laimėjo milijono vertės piniginį prizą. Jaunesnysis sūnus nesėkmingai bando paaiškinti, kad pardavimams skatinti organizuojama ir paštu siuntinėjama loterija yra tik akių dūmimas, bet jam nelieka kitos išeities, kaip tik pavėžėti būsimąjį „milijonierių“ per dvi valstijas daugiau nei 1 300 km.

Režisierius: Alexanderis Payne'as

Aktoriai: Bruce'as Dernas, Willas Forte'as, June Squibb ir kt.

6 „Oskarų“ nominacijos: geriausias metų filmas, geriausias režisierius, geriausias pagrindinis aktorius, geriausia antraplanė aktorė, geriausias originalus scenarijus, geriausia kinematografija.

„FILOMENA“ („Philomena“)

Viename vakarėlyje ką tik darbo netekęs politikos žurnalistas Martinas susipažįsta su moterimi, kuri papasakoja intriguojančią savo motinos Filomenos istoriją. Kai ji visai jaunutė susilaukė sūnaus, šis iš jos buvo atimtas ir atiduotas nepažįstamiems žmonėms, o pati mergina išsiųsta į vienuolyną. Nuo tada Filomena daugiau niekada nematė savo sūnaus, tačiau net ir šiandien, būdama jau žilagalvė, vis dar atkakliai jo ieško. Filomena ir Martinas leidžiasi į kelionę ieškoti atimto sūnaus.

Režisierius: Stephanas Frearsas

Vaidina: Judi Dench, Steve Coogan, Sophie Kennedy Clark ir kt.

4 „Oskarų“ nominacijos: geriausias metų filmas, geriausia pagrindinė aktorė, geriausias adaptuotas scenarijus, geriausia muzika.

„12 VERGOVĖS METŲ“ („12 Years A Slave“)

Niujorko valstijos Saratogos miestelyje su šeima laimingai gyvenęs Solomonas Northupas (Chiwetelas Ejioforas) buvo nagingas dailidė, laisvalaikiu mėgęs groti smuiku. Vieną 1841-ųjų dieną du nepažįstami vyrai pasiūlė jam laikiną darbą - groti smuiku keliaujančiame cirke. Vyras su pasiūlymu sutiko, o po vieno iš pasirodymų Solomonas prisėdo atšvęsti pasisekusio vakaro su savo laikinaisiais darbdaviais. Po keliolikos valandų jis atsipeikėjo krovininio traukinio vagone, prirakintas prie grindų. Traukinys keliavo į Luizianą - Amerikos vergijos sostinę. Ten pagrobėjai pardavė belaisvį vergijon, iš kurios jam pavyko pabėgti tik po dvylikos metų.

Režisierius: Steve'as McQueenas

Aktoriai: Chiwetelas Ejioforas, Lupita Nyong'o, Michaelas Fassbenderis, Benedictas Cumberbatchas ir kt.

9 „Oskarų“ nominacijos: geriausias metų filmas, geriausias režisierius, geriausias pagrindinis aktorius, geriausias antraplanis aktorius, geriausia antraplanė aktorė, geriausi kostiumai, geriausias adaptuotas scenarijus, geriausias montažas, geriausias produkto įvaizdžio kūrimas.

„VOLSTRITO VILKAS“ („The Wolf of Wall Street“)

Tai tikra istorija paremtas filmas, pasakojantis apie mitais apipintą dešimtojo dešimtmečio Amerikos finansų įžymybę Džordaną Belfortą (Leonardas DiCaprio), kuris pagarsėjo ne tik gebėjimu greitai uždirbti didžiules sumas biržoje, bet ir ne ką menkesniais gabumais jas iššvaistyti.

Režisierius: Martinas Scorsese

Aktoriai: Leonardo DiCaprio, Jonah Hillas, Matthew McConaughey, Margot Robbie ir kt.

5 „Oskarų“ nominacijos: geriausias metų filmas, geriausias režisierius, geriausias pagrindinis aktorius, geriausias antraplanis aktorius, geriausias adaptuotas scenarijus.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai