Kuris aktorius šiais metais verčiausias gauti „Oskaro“ statulėlę už pagrindinį vaidmenį?

Matthew McConaughey, Chiwetelas Ejioforas, Leonardo DiCaprio, Christianas Bale'as ir Bruce'as Dernas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-02-28 17:06
Jau šį sekmadienį ištaigingoje „Oskarų“ apdovanojimų ceremonijoje bus pagerbti patys geriausi kino pasaulio atstovai.

Žmonės.lt savo skaitytojus kviečia pareikšti savo nuomonę ir pamėginti atspėti, kuris aktorius triumfuos Geriausio pagrindinio aktoriaus kategorijoje.

Taip pat galite pamėginti atspėti ir kas bus pripažinti geriausia pagrindine aktore ir geriausiu antraplaniu aktoriumi.

Žmonės.lt primena, kad „Oskarų“ apdovanojimai vyks jau šį sekmadienį (pirmadienio naktį Lietuvos laiku) ir kviečia savo skaitytojus pirmus sužinoti visas karščiausias naujienas iš svarbiausio metų kino renginio.

CHRISTIANAS BALE'AS (40 m.)

Christianas Bale'as nominuotas už vaidmenį filme „Amerikietiška afera“ („American Hustle“). Britų aktorius savo trofėjų kolekcijoje jau turi „Oskarą“, gautą už antraplanį vaidmenį filme „Kovotojas“ („The Fighter“). Šiemet statulėlę jis pretenduoja gauti už talentingo sukčiaus, tapusio FTB informatoriumi, vaidmenį komedijoje „Amerikietiška afera“.

„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.

CHIWETELAS EJIOFORAS (36 m.)

Chiwetelas Ejioforas nominuotas už vaidmenį filme „12 vergovės metų („12 Years A Slave“). Kol kas tai ryškiausias britų aktoriaus vaidmuo, sulaukęs ypač daug liaupsių ir teigiamų kritikų atsiliepimų. Dramoje „12 vergovės metų“ Chiwetelas Ejioforas vaidina laisvą Amerikos gyventoją, kuris pagrobiamas ir parduodamas vergijon. Ši istorija yra paremta tikrais įvykiais, o Chiwetelo Ejioforo vaidinamas personažas svariai prisidėjo prie vergijos panaikinimo.

„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.

BRUCE'AS DERNAS (77 m.)

Bruce'as Dernas nominuotas už vaidmenį filme „Nebraska“ („Nebraska“). Šiemet amerikiečių aktorius garbingam apdovanojimui nominuotas antrą kartą. Pirmąkart „Oskaro“ statulėlę jis pretendavo gauti tada, kai kiti šiųmetiniai jo konkurentai buvo dar vaikai – prieš 35-erius metus. Filme „Nebraska“ Bruce'as Dernas vaidina senolį Vudį, kuris šventai tiki, kad laimėjo milijoną dolerių, ir dėl jų pasiryžta pėsčiomis keliauti į Nebraskos sostinę.

„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.

MATTHEW MCCONAUGHEY (44 m.)

Matthew McConaughey nominuotas už vaidmenį filme „Dalaso klubas“ („Dallas Buyers Club“). Ilgą laiką šis aktorius buvo romantinių komedijų dievas, o rimtų vaidmenų jam niekas net nesiūlė. Tačiau juosta „Dalaso klubas“ visiškai pakeitė tiek žiūrovų, tiek kritikų nuomonę apie Matthew McConaughey – čia jis atsiskleidė kaip itin talentingas aktorius, sugebantis žavėti ne vien išvaizda. Pagal tikrus įvykius sukurtame filme Matthew McConaughey vaidina teksasietį elektriką, kuris, sužinojęs, kad serga ŽIV, stojo į kovą su medicinos įstaigomis ir farmacininkų kompanijomis. Už šį vaidmenį Matthew McConaughey jau pelnė „Auksinį gaublį“ ir Aktorių gildijos apdovanojimą kaip geriausias aktorius.

„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.

LEONARDO DICAPRIO (39 m.)

Leonardo DiCaprio nominuotas už vaidmenį filme „Volstrito vilkas“ („The Wolf of Wall Street“). Penkis kartus „Oskarui“ nominuotas Leonardo DiCaprio išgirtoje režisieriaus Martino Scorsese juostoje vaidina realią praėjusio amžiaus pabaigos Amerikos finansų įžymybę ir aukštuomenės chuliganą Džordaną Belfortą. Žinomas biržos makleris pagarsėjo gebėjimu staigiai uždirbti milijonines sumas, švaistūnišku elgesiu ir ekscentriškais išsišokimais, o jo karjerą vainikavo į viešumą išlindusios ne visai švarios finansinės operacijos.

„ACME Film“ archyvo nuotr.
„ACME Film“ archyvo nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai