Kuriame svajonių pavėsinę

Pavėsinė / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-07-24 14:55
Kiekvieno poilsiautojo svajonė – tai vasara kvepianti pavėsinė, kurioje galėtų mėgautis susitikimais su draugais, gardžiais pietumis ar šiltomis rugpjūčio naktimis stebėti žvaigždes.

Ką pataria specialistai?

 

► Puiku, jeigu pavėsinė dizaino atžvilgiu dera prie namų, tačiau šiuo atveju griežtų taisyklių nėra: galite žaisti spalvomis, formomis ir pačiomis netikėčiausiomis idėjomis, kurios tik gali šauti į galvą.

 

► Tarkime, jeigu gyvenate tokioje vietoje, kur itin daug įkyrių vabzdžių ir uodų, patogiausia rinktis kilnojamąją pavėsinę, kurios viršutinė stogo dalis padaryta iš neperšlampamo audinio, o šonai – iš smulkaus tinklelio. Nušausite du zuikius vienu šūviu – išvengsite ir lietaus, ir įkyruolių vabalų. Tiesa, tai paprastas variantas – tokia pavėsinė neatrodys rafinuotai ar labai elegantiškai.

 

► Medinės pavėsinės – bene populiariausios, ilgaamžiškiausios ir gali būti įvairiausio dizaino. Svarbu joms išrinkti tinkamą vietą ir apdoroti specialiomis medžiagomis nuo drėgmės. Tokios pavėsinės gali priminti mažus namelius, būti uždaros arba visai atviros. Tačiau geriausia, kad į jas patektų kuo daugiau šviesos. Svarbiausia, kad būtų su stogeliu – tai aktualu lietingomis lietuviškomis vasaromis.

 

► Klasikinė medinė pavėsinė nebūtinai nuobodi – galite žaisti spalvomis, prikabinti gėlių, nudažyti, užkabinti užuolaidas nuo vabzdžių, dekoruoti pagalvėlėmis. Svarbu, kad medis suteikia jaukumo. Tai gyva medžiaga, prie kurios malonu liestis.

 

► Kokio dydžio? Atsižvelkite į savo ir šeimos poreikius. Tačiau itin didelės daryti tikrai neverta – ji užima daug vietos, o kasdien kažin ar turėsite nesuskaičiuojamą būrį svečių. 5–10 vietų – idealu. Nebent planuojate pavėsinę paversti tikra vasaros rezidencija: tuomet joje galima įrengti ir židinį, nedidukę virtuvėlę, pakabinti sūpuokles, hamaką, pristatyti minkštų krėslų, sofų, sėdmaišių... Tai labai patogu ir praktiška, tačiau ir atsieis gerokai brangiau.

 

► Pavėsinių baldai praktiškiausi tokie, kurie neperšlampa ir yra patvarūs, tad jeigu renkatės medžiaginius, žiūrėkite, kad jie būtų tinkamai apsaugoti nuo drėgmės ir lietaus. Apsvarstykite baldų pasirinkimą dar prieš planuodami pačios pavėsinės dizainą. Jeigu ji bus labai atvira, aplinkos poveikio tikrai neišvengsite.

 

► Puiku, jeigu pavėsinėje yra galimybė naudoti šviestuvais, tačiau daug romantiškiau užsidegti kuo daugiau žvakių: tai ir stilinga, ir labai jauku.

 

Siūlome pasižvalgyti po dailių pavėsinių pasaulį!

 

Ji24.lt

Naujausi straipsniai