Kuriame prieskoninių žolelių darželį ant palangės

Prieskoninės žolelės ant palangės / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Tik nesakykite, jog nepasiilgote šviežių, ką tik nuskintų prieskoninių žolelių, kurios akimirksniu patiekalams suteikia nepakartojamo skonio? Metas susizgribti, išsirinkti gražiausius vazonus, papuošiančius jūsų palangę ir pripildyti juos taip laukiamos pavasarinės žalumos.

Žinia, prieskoninės žolelės ne tik gardus pasirinkimas, bet dargi ir turi nemažai vitaminų, mineralinių medžiagų, be kurių mūsų organizmas jaustųsi prasčiau. Ką jau ir bepridursi – mėsos patiekalai, sriubos, salotos, įvairios mišrainės, troškiniai, pagardai, užtepėlės tikrai kur kas gardesni, kai į pagalbą pasitelkiame įvairiausias žoleles. 

Taip pat skaitykite: Gyvenimas su vėžiu: ligos simptomus palengvinantys prieskoniai ir žolelės

Ką sėsime?

Tinginiai gali pradėti nuo paprasčiausio svogūno, žinoma, jei šis prieskonis jums prie širdies. Beliks įmerkti į stiklainį ir stebėti, kaip auga svogūnų laiškai. Beje, šis „žaidimas“ labai patinka ir mažiesiems, taigi, įtraukite ir juos į žalumynų darželį ant palangės.

Prieskoninės žolelės / Fotolia nuotr.

Taip pat sėti galite pačias įvairiausias salotas, petražoles, krapus, mėtas, bazilikus, raudonėlius, čiobrelius, gražgarstes, rozmarinus, kalendras, pipirnes, mairūnus, špinatus... Trumpai tariant tai, ką mėgstate ir be ko jūsų virtuvėje įsiviešpatauja prėski skoniai.

Taip pat skaitykite: Orchidėjų augintoja: apie gėlių priežiūrą ir „priverstinį“ žydėjimą

Kai prieskoninės žolelės pradės kelti savo galveles, tuomet galėsite išbandyti ir pomidorų, agurkų, paprikos, ridikėlių, aitriosios paprikos auginimo ypatumus. Taip, ir šios daržovės gali augti ant palangės be jokio vargo. 

Ko jums reikės?

  • Vazonų ar lovelių;
  • Purios, derlingos žemės, kurios be vargo atrasite artimiausiame prekybos centre;
  • Trąšų – geriausia naudoti organines;
  • Butelio su purkštuvu, kad galėtumėte atgaivinti augančias žoleles;
  • Norintiems greitesnio rezultato pravers ir plėvelė, kuria galėsite uždengti vazonus ar lovelius.
Prieskoninės žolelės / Fotolia nuotr.

Kaip auginti?

  • Na, o auginti visai paprasta: į tarą supilkite žemę, suberkite sėklas, tada jas vėl užpilkite plonu žemės sluoksniu. Tiesa, skirtingas žoles auginkite atskirai ir stenkitės sėklas berti tolygiai.
  • Nepamirškite palaistyti, o jeigu norite, kad rezultatas būtų kuo greitesnis, tuomet uždenkite ką tik pasėtas žoleles plėvele, kad sukurtumėte šiltnamio efektą.

Taip pat skaitykite: Sveikiausios lapinės daržovės ir receptų pasiūlymai

  • Neleiskite, kad dirvožemis pernelyg išsausėtų ar permirktų. Tinkamiausias vanduo – kambario temperatūros.
  • Žoleles auginkite šiltoje ir šviesioje vietoje.
  • Žiemą, kai saulė spinduliais nelepina, tinkamiausia vieta, ko gero, būtų pietų ar vakarų pusėje esanti palangė. Jei po ja radiatoriai, derėtų įtaisyti oro drėkintuvus arba augaliukus bent retkarčiais apipurkšti vandeniu. Palankiausia jiems augti yra 15–20 laipsnių šiluma (naktį gali būti ir vėsiau). Štai ir viskas!

Skanių auginimo atradimų!

Skaitykite daugiau