Kur pildosi norai? Kelionių sąrašas!

Brėmeno muzikantus iliustruojanti statula Vokietijoje / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-08-03 10:00
Greičiausiai kiekviena šalis ar netgi miestas turi savo laimės simbolį. Jį reikia paliesti, pabučiuoti, apkabinti ir pan. Tačiau svarbiausia, kad sugalvoti norai ir siunčiamos pozityvios mintys turėtų išsipildyti! O kas gali labiau masinti žmogų, nei galimybė paversti svajones realybe?! Pasidomėkime, kokiuose pasaulio kampeliuose galima tikėtis savo laimės?

▲ Brėmeno muzikantai, Vokietija

 

Tikriausiai ne kartą esate girdėję smagią brolių Grimų pasaką apie Brėmeno muzikantus? Taigi, jeigu lankotės šiame istorija ir kultūra alsuojančiame mieste, nepraleiskite progos atsidurti šalia Brėmeno muzikantus iliustruojančios statulos, mat sakoma, jog ji išpildo slapčiausias svajones! Ką reikia padaryti? Tiesiog griebti už abiejų asiliuko kojų ir tuo metu sugalvoti norą, kuris būtinai turėtų išsipildyti. Aišku, yra ir kitas būdas: paglostyti asiliuko nosį ir mandagiai paprašyti, kad jis padėtų jums pasiekti savo svajonių. Visai nesunku, ar ne?

 

► Blarnio akmuo, Airija

 

Vienas didžiausių Airijos traukos centrų – tai Blarnio pilis. Rašoma, kad ji buvo pastatyta maždaug prieš 600 metų vieno garsiausių airių vadų Cormaco MacCarthy. Egzistuoja prietaras, kad pilies bokšte įmūrytas akmuo geba apdovanoti žmogų iškalba. Ką gi reikėtų daryti, kad niekada nepritrūktų žodžių? Ogi tik pabučiuoti jį! Tikinama, kad kasmet čia apsilanko ne vienas tūkstantis turistų. Vadinasi, akmuo nubučiuotas daugybę kartų! Na, o pasiryžusieji pabučiuoti Blarnio akmenį greičiausiai turi ryžtis sudėtingiems viražams, nes priartėti prie jo irgi yra laimės dalykas!

 

Fotolia ir Shutterstock nuotr.
Fotolia ir Shutterstock nuotr.

 

► Brangiojo Diržo tiltas, Kinija

 

Sudžou miestas – vienas seniausių Kinijoje. Neretai jis vadinamas Rytų Venecija. Sudžou įkurtas daugiau kaip prieš 2500 metų. Kadangi miestas kentėjo nuo potvynių, kinai surentė kanalų sistemą. Natūralu, kad šiame mieste itin daug tiltų, o tiltai, žinia, visuomet turėjo ypatingą maginę reikšmę. Šiuo metu jų yra daugiau kaip keli šimtai ir dauguma jų turi pavadinimų, tarkime, Taikos, Sėkmės ir panašiai.

Fotolia ir Shutterstock nuotr.
Fotolia ir Shutterstock nuotr.

 

Brangiojo Diržo tilto ilgis yra 317 metrų, plotis – 4,1 metro. Pirmosios šio tilto statybos fiksuojamos 816 metais. Remiantis legendomis, statinio pavadinimas susijęs su prefektu Wang Zhongshu, kuris pardavė savo brangųjį diržą, kad pastatytų tiltą. Nuo to laiko jis buvo rekonstruotas daugybę kartų. Kokiomis dovanomis gali apdovanoti šis tiltas? Tikinama, kad Brangiojo Diržo tiltas atneša finansinę gerovę ir sėkmę darbuose. Tam tereikia, sugalvojus norą, nuo tilto įmesti į kanalą monetą ar smulkų papuošalą.

 

► Džuljetos namai, Italija

 

Visi puikiai žinome nelaimingą meilės istoriją, kurios veikėjai – Romeo ir Džuljeta. Dabar Džuljetos namai ir balkonas laukia visų ištroškusiųjų meilės ar siekiančiųjų ją dar labiau sutvirtinti. Nieko keista, kad šioje vietoje prietarai ir viltys liete liejasi. Tarkime, tikima, kad jeigu įsimylėjėliai pasibučiuos Džuljetos balkone, tuomet jų meilė bus amžina. Arba jog patrynus dešiniąją Džuljetos statulos krūtį, žmogaus neapleis sėkmė, laimė ir meilė. Ką gi, verta išbandyti!

 

Fotolia ir Shutterstock nuotr.
Fotolia ir Shutterstock nuotr.

 

► Afroditės akmuo, Kipras

 

Kipras – tai šalis, kur, pasak mitų ir legendų, iš žydros jūros išniro, iš jūros putos gimė meilės ir grožio deivė Afroditė. Sakoma, kad jeigu išsimaudysite toje jūros vietoje, kur yra Afroditės akmuo, būsite ne tik jaunesni ir gražesni – jūsų meilės reikalai pajudės reikiama linkme! Norėdami amžinos, tvirtos meilės ir aistros, maudykitės su antrąja puse. O jeigu dar tik ieškote savo meilės, ši vieta esą padės išsipildyti ir šiam troškimui.

 

Fotolia ir Shutterstock nuotr.
Fotolia ir Shutterstock nuotr.

 

► Trevi fontanas, Italija

 

Nuostabaus grožio fontanas vadinamas didžiausiu ir garsiausiu Romos fontanu. Sakoma, kad kasdien jame turistai palieka ne vieną šimtą eurų! Legendos byloja, kad, norint sugrįžti į Romą, reikia dešine ranka per kairįjį petį mesti monetą į fontaną atsigręžus nugara, antroji moneta jums žadėtų susitikimą su italu, o trečioji – laimingą ir ilgą santuoką! Taigi rinktis yra iš ko. O dar prikaustantys Romos vaizdai... Štai tikroji laimė!

 

Fotolia ir Shutterstock nuotr.
Fotolia ir Shutterstock nuotr.

 

► Septyni šaltiniai, Rodo sala

 

Rodo sala – tai viena populiariausių Graikijos salų, kurią mūsų šalies gyventojai renkasi atostogoms. Todėl, lankantis saulės lepinamoje saloje, tiesiog būtina aplankyti 7 šaltinių slėnį. Jau vien skaičius 7 yra simboliškas ir dažnai siejamas su laime bei stebuklais. Legendos pasakoja, esą šių šaltinių vanduo nuplauna visas nuodėmes. Tačiau, norint to sulaukti, reikia basomis pereiti 180 m tamsų tunelį, kuriuo visi šaltiniai sruvena į ežerą...

 

Fotolia ir Shutterstock nuotr.
Fotolia ir Shutterstock nuotr.

 

► Plytelė „Stebuklas“, Vilnius

 

Kodėl turėtume būti prastesni? Sakoma, kad mūsų mintys prišaukia mūsų gyvenimo pokyčius, todėl galvoti reikia tik pozityviai. 1994 m. Katedros aikštėje gimusi plytelė (menininko Gitenio Umbraso kūrinys) gal ir nėra stebuklinga, tačiau koks malonumas sugalvoti norą ir keletą kartų apsisukti! Kartais tikėjimas ir yra didžiausias stebuklas, ar ne?

 

Fotolia ir Shutterstock nuotr.
Fotolia ir Shutterstock nuotr.

 

Taip pat galima paminėti ir Mari salose (Škotijoje) augantį ąžuolą, atnešantį finansinę sėkmę, Delio stulpą Indijoje, Erewano altorių Bankoke, Kutubijos mečetę Marakeše, Vavelio pilį ir drakoną Krokuvoje,  akmeninį Skarabėjų prie Karnako šventyklos Egipte, Hanso Christiano Anderseno skulptūrą Kopenhagoje ir daugelį kitų...

 

Ji24.lt

Naujausi straipsniai