Kūno puošybos kaina: neigiama tatuiruočių pusė

Tatuiruotas vaikinas / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: vlmedicina.lt
AA

Tatuiruotės – kai kam menas ar žavus aksesuaras, kai kam – gyvenimo būdas, o dar kai kam – piešinys, kuriuo savo kūno „dabinti“ nieku gyvu nesutiktų. Kad ir kaip bebūtų, nemažai žmonių, turinčių tatuiruotes, patiria tam tikrą diskomfortą, matydami kaip keičiasi jų tatuiruotė senstant odai – sutrūkinėja, susiraukšlėja, praranda pirminę išvaizdą, o ir šiaip atrodo nekaip, kai tau daugiau nei 50 metų… Tačiau tai nėra blogiausia, ką gali patirti tatuiruočių mėgėjai.

Blogiausia – komplikacijos, kurios atsiranda iškart pasidarius tatuiruotę ir kurios gali lydėti kone visą gyvenimą.

Štai naujausias Niujorko medicinos centre atliktas tyrimas skelbia, kad net 6 proc. tatuiruotų niujorkiečių populiacijos susidūrė su sunkiomis ir didelį diskomfortą sukeliančiomis komplikacijomis iškart pasidarius tatuiruotę arba praėjus nedaug laiko po jos pasidarymo. Komplikacijos, žinoma, daugiausia susijusios su oda: smarkus bėrimas po procedūros, niežėjimas, tinimas.

Tatuiruota mergina / „Fotolia“ nuotr.

Mokslininkus šiam tyrimui pastūmėjo vis populiarėjantis kūno puošybos menas ir vis didėjantis pranešimų apie komplikacijas skaičius Niujorke. Jau ne pirmą kartą gydytojai, kiti sveikatos apsaugos darbuotojai ir mokslininkai kėlė aliarmą dėl tatuiruočių neigiamo poveikio sveikatai ir galimų komplikacijų, tačiau tobulėjant įrangai, griežtėjant reikalavimams, kurie taikomi tatuiruočių salonams, šių kalbų apmažėjo. Deja, sparčiai augant tatuiruočių gerbėjų gretoms, jas reikia prisiminti vėl.

Mokslininkams nereikėjo ilgo ir kruopštaus pasiruošimo tyrimui. Išėję į Niujorko centrinį parką, jie tiesiog apklausė kelis šimtus tatuiruotų niujorkiečių. Tyrime dalyvavo 18–69 metų amžiaus dalyviai, kurių dauguma ų ant savo kūno turėjo ne daugiau nei penkias tatuiruotes. 67 proc. dalyvių tatuiruotėmis puošė rankas – tai matomiausia ir populiariausia tatuiruočių mėgėjų vieta.

Atlikus nedidelę apklausą paaiškėjo įdomūs dalykai. Pirmiausia – 10 proc. respondentų po tatuiruočių darymo patyrė trumpalaikes komplikacijas: per ilgą tatuiruotos vietos gijimą, intensyvų skausmą, tinimą, tvinkčiojimą tatuiruotės vietoje ir net infekciją, pasireiškusią per kelias savaites nuo tatuiruotės padarymo.

Taip pat skaitykite: Jūsų kūno horoskopas

Tik trečdalis kentėjusiųjų nuo trumpalaikių komplikacijų kreipėsi į medicinos specialistus. Kai kurie iš tyrime dalyvavusių asmenų patyrė ilgalaikes komplikacijas – bėrimus, niežulį, tinimą, kuris tęsėsi net kelis mėnesius ar metus.

Neaišku, ar tokios odos reakcijos atsirado dėl pačių dažų cheminės sudėties, ar dėl papildomai pridedamų konservantų, šviesintojų. Tačiau pastebėtas dar vienas įdomus faktas – komplikacijos būdavo dažnesnės tiems asmenims, kurių tatuiruotės buvo raudonos spalvos arba turėjo šios spalvos dažų.

Tad prieš darantis tatuiruotę pravartu gerai pagalvoti ne du, ne tris, bet daugiau kartų.

Skaitykite daugiau