Kunigas Ričardas Doveika: „Aš esu klystantis, silpnas ir nuodėmingas“

Ričardas Doveika / TV3 nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-12-23 12:25
Visos Lietuvos už savo nuoširdumą mylimas ir gerbiamas dvasininkas Ričardas Doveika Kūčių išvakarėse atvers savo širdį. Specialioje šventinėje gyvenimo būdo „Raudonas kilimas“ laidoje pasaulietiškiausiu kunigu Lietuvoje laikomas R. Doveika pasidalins atviromis istorijomis apie vaikystėje patirtą nepriteklių, kunigystės kelio pasirinkimą bei kalbės apie tikrąją Kūčių ir Kalėdų švenčių prasmę.

Vienas žinomiausių dvasininkų Lietuvoje R. Doveika spinduliuoja dvasine ramybe ir stiprybe, o patarimais dalinasi su kiekvienu, kuris kreipiasi pagalbos. Šventų Kūčių išvakarėse R. Doveika pakvies šiltam pokalbiui prie židinio. Atvėręs savo širdį televizijos žiūrovams, kunigas prisimins nelengvą vaikystę.

„Mano vaikystės Kūčios ir Kalėdos būdavo švenčiamos 16 kvadratinių metrų kambarėlyje. Visuomet namuose stovėdavo nedidelė eglutė ant televizoriaus ir visuomet po ja rasdavome Kalėdų rytą dovanų. Bet tos dovanos nebūdavo užsakomosios. Tais mano vaikystės laikais viskas buvo labai tikra, paprasta, labai nuoširdu. Ir šiandieną mes su broliu bandome perduoti tą nuoširdumo ir paprastumo dalyką. Mums yra labai svarbu ne kas padėta ant stalo, bet kas tą Kūčių vakarą atsisėda prie to stalo“, – prisimindamas nuo vaikystes išlikusias vertybes pasakos kunigas R. Doveika.

Visos Lietuvos žmonių mylimas kunigas atviras – jo pasirinktu kunigo keliu šeima nesižavėjo. „Tas savotiškas konfliktas su tėčiu tuo metu galėjo būti priimtas kaip pažeminimas ar įskaudinimas. Ir manyje suveikė sūnaus ambicija dėti pastangas, pabaigti mokslus. Ir kuomet pabaigiau Vytauto Didžiojo universitetą ir Kunigų seminariją, tėčiui pasakiau „Žiūrėk, tėveli, tai yra pirmasis mano aukštosios mokyklos diplomas“. Ir kai po metų tarnystės buvau išsiųstas studijuoti į Romą, tuo metu tėtis mirė“, – apie santykius šeimoje atviraus kunigas.

R. Doveika dažnai laikomas bene pasaulietiškiausiu Lietuvos kunigu, kuriuo pasitiki ir jauni, ir vyresni tikintieji. Žiūrovams dvasininkas pasakos, kad yra itin žemiškas. „Man nėra gėda nueiti į boulingą, man iš tikrųjų nėra jokios problemos nueiti į parduotuvę, būti užkalbintam apatinio trikotažo skyriuje, kai man reikia nusipirkti kojinių“, – sakys R. Doveika.

Nors, kaip ir daugelis dvasininkų, R. Doveika susilaukia kritikos, pokalbio metu jis tikins, kad kunigai yra visuomenės atspindys. „Kunigai yra tokie, kokie yra žmonės, kokia yra visuomenė. Ir dėl to aš labai džiaugiuosi, kad galiu dėkoti tiems žmonėms. Ne manim reikia pasitikėti. Aš esu klystantis, silpnas ir nuodėmingas. Jeigu tu patikėsi ta žinia, kurią per mane nori tau pasakyti Dievas – tai man bus didžiausias džiaugsmas“, – kalbės kunigas.

Šventinėje laidoje Kūčių išvakarėse, kunigas R. Doveika primins tikrąsias šių švenčių tradicijas ir prasmę. „Kūčių vakaras ir Kalėdos – tai dienos, kuriose negalima meluoti ir sakyti netiesos. Tai susitelkia į prasmingo žmogaus gyvenimą, kai dar kartą pamatai, kad visą tai ką turi nėra prasminga, prasminga yra tai, dėl ko tu visą tai turi“, – prasmingais ir įkvepiančiais žodžiais dalinsis kunigas R. Doveika.

Apie R. Doveikos vaikystę ir kalėdinius atsiminimus, apie kunigo kelio pašaukimą, apie klaidas ir atjautos metą, tikrąją Kūčių ir Kalėdų prasmę, bei gyvenimo prasmę – šeštadienį 18 val. gyvenimo būdo laidoje „Raudonas kilimas“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai