Kunigas Julius Sasnauskas pristatė knygą „Kraujomaiša“

Juliaus Sasnausko knygos „Kraujomaiša“ pristatymas/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-10 18:57
Pirmadienį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko Juliaus Sasnausko knygos „Kraujomaiša“ pristatymas.

Naujoje kunigo J.Sasnausko knygoje tęsiama postilių tradicija, paprastai tariant, Šventojo Rašto eilučių aidas žmonių gyvenime. Bet šie tekstai kiek skiriasi, juose nėra tiesioginio Biblijos ištraukų interpretavimo ir pritaikymo. Visa tai – tarsi paskandinta kasdienių įvykių ir emocijų sraute, prisiminimų fragmentuose, dvasininko patirties detalėse. 

Kalbėdamas apie knygos žanrą, autorius atvirauja: „Čia tarsi dienoraščio lapeliai. Jie taip kelerius metus ir rašėsi, atplyšdavo nuo kunigiškos kasdienybės; lygiai taip išeidavo po vieną skaitytojams į rankas. Dabar susirenka draugėn, vėl susimaišo. Tinka priskirti ir senajam pavadinimui – post illa verba. Tai reiškia, kad viskas jau buvo kažin kada susakyta. Tu tik atkartoji. Bet savu balsu.“

Juliaus Sasnausko knygos „Kraujomaiša“ pristatymas/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Juliaus Sasnausko knygos „Kraujomaiša“ pristatymas/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Kraujomaiša“ todėl, kad nuo Adomo ir Ievos per Biblijos knygas ritasi mintis, jog žmonijai duota dieviškojo kraujo. Dievas, atėjus metui, irgi įsileidžia mūsų kraują į savo gyslas. Ką tai reiškia, bent jau mums kartais ima ir pasirodo. Tik ko daugiau – gražumo ar siaubo“, – svarsto knygos autorius J. Sasnauskas.

Nacionalinėas bibliotekos Valstybingumo erdvėje vykusiame kunigo ir publicisto Juliaus Sasnausko OFM knygos „Kraujomaiša“ pristatyme dalyvavo ir poetė, „Šiaurės Atėnų“ vyriausioji redaktorė Giedrė Kazlauskaitė bei dailininkas Mikalojus Vilutis.

Naujausi straipsniai

Vytenis Pauliukaitis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Reklama

„Huawei“ išmanusis laikrodis „Watch GT 3 Pro“ / Gamintojo nuotr.

Reklama