Kūnas kaip keršto įrankis: ar tikslinga mesti svorį po skyrybų?

Khloe Kardashian 2017-aisiais / Vida Press nuotr.
Khloe Kardashian 2017-aisiais / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-01-18 14:11
AA

Ar sulieknėjęs ir sutvirtėjęs kūnas gali būti kaip keršto įrankis ir kartu suteikti pasitikėjimo savimi? Taip, sako realybės šou žvaigždė Khloe Kardashian. Po viešų skyrybų su krepšininku Lamaru Odomu, ji nusprendė pakeisti gyvenimo būdą ir susikurti tobulą kūną. Dabar ji tai siūlo ir naujame savo realybės šou. Tik ar tokie pokyčiai ilgalaikiai ir naudingi sveikatai?

Jauniausia iš Kardashian klano seserų Khloe su savo svoriu kovojo seniai. Ne dėl to, kad būtų apkūni, tiesiog visada buvo apvalesnė už savo žymiąsias seseris. Dabar ji atrodo tikrai puikiai ir teigia taip besijaučianti. Tokia išvaizda – didelių pastangų, pakeistos mitybos ir treniruočių su asmeniniu treneriu rezultatas.

Angliškai tai vadinama „revenge body“. Išvertus į lietuvių kalbą, tai reikštų keršto, atpildo kūnas, bet būtų galbūt ne visai tikslu. Praėjusį ketvirtadienį „E! Network“ transliavo pirmąją realybės šou „Revenge Body with Khloe Kardashian“ seriją. Khloe ketina paskatinti moteris, kurios sunkiu joms gyvenimo periodu priaugo svorio, pasikeisti: gerai atrodyti, netekti svorio ir, žinoma, gerai jaustis.

Khloe Kardashian / Vida Press nuotr.

Ir nors galima rasti daugybę teigiamų argumentų tam, atsiranda nemažai ir neigiamų. Kūnas neturi būti naudojamas kaip įrankis kovai, tarsi ginklas; tai neteisinga žinutė, siunčiama moterims.

Kentukio ir Šiaurės Karolinos universitetų mokslininkai prieš beveik septynerius metus tyrė dvi grupes žmonių, kurie dėl skirtingų priežasčių metė svorį. Vienų priežastys buvo autonominės (t. y. tokių pokyčių jiems reikėjo dėl asmeninių priežasčių), o kitus motyvavo kontrolė, išoriniai faktoriai, tokie kaip aplinkos spaudimas, kaltės jausmas ir pan. Buvo nustatyta, kad tiems, kurie lieknėjo dėl asmeninių priežasčių, sekėsi geriau, nei tiems, kurie norėjo kažką įrodyti kitiems. Kad ir, šiuo atveju, sulieknėti ir atrodyti geriau dėl keršto savo eks.

Jei svorio metimas yra būdas susigrąžinti buvusį mylimąjį, galima susirgti valgymo sutrikimais, depresija ar tiesiog likti nusivylusiai.

Kaip „Health.com“ teigia psichologė Gail Saltz, „jeigu vienintelė motyvacija yra kerštas, tikriausiai tai ilgai netruks. Žmonės, netenkantys svorio dėl išorinių priežasčių, dažniausiai negali jo išlaikyti“. Negana to, jei svorio metimas yra būdas susigrąžinti buvusį mylimąjį, galima susirgti valgymo sutrikimais, depresija ar tiesiog likti nusivylusiai.

Kaip specialistė paaiškina, iš dalies tą norą turėti geresnį kūną sudaro svajonė, kad žmogus vėl grįš pas jus. Kad kontroliuodama kūno svorį, taip suvaldysite ir santykius. „Tačiau jūs negalite kontroliuoti savo eks jausmų, ir jeigu žmogus toliau gyvena savo gyvenimą ir yra laimingas su kita, kas tada?“

G.Saltz paaiškina, kad pati mintis, jog, jei kitaip atrodysite, jus vėl pradės mylėti, yra neteisinga. Tad ir keistis reikia, jei jums to norisi pačiai, bet ne koncentruojantis į kitą žmogų. Įsivaizduokite, koks tuomet nusivylimas lauktų, jei objektas, dėl kurio taip stengiatės, to visiškai neįvertintų?

„Esu už tai, kad darytumėte viską, jog taptumėte sveikesnės. Tol, kol jaučiatės gerai, sveikai ir mėgstate savo kūną.“

Tarkime, skirdamasi Khloe nusprendė nukreipti savo energiją ir neigiamas mintis į ką nors pozityvaus. Anksčiau (tiksliau – visą gyvenimą) su savo emocijomis ji susidorodavo persivalgydama. Kai galiausiai pradėjo reguliariai lankyti sporto klubą, ji pakeitė mitybą ir pasijuto daug geriau ir energingiau.

Tad jei pasirinksite tokį kelią, negalvodamos apie kitą žmogų, o tik apie save – tik pirmyn! Nespauskite savęs – mėgaukitės nauju gyvenimo posūkiu.