Kultūros naktyje – muzikinis projektas „4 pojūčiai – 1 scenoje“: „Labai svarbu ne tik išgirsti, bet ir pajausti“

Justė Kraujelytė, Petunija, „Pluie de Cometes“ / Monikos Švilpaitės nuotr.
Autorius: Indrė Baranauskaitė
Publikuota: 2021-09-22 09:03
Rugsėjo 24-ąją (iš penktadienio į šeštadienį) Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami pramogauti visą naktį – Vilniaus centre šurmuliuos nemokamas kultūros renginys miestui „Kūlturos naktis 2021“. Lankytojus džiugins itin gausi ir įvairi muzikinė programa.

Šį ypatingą vakarą lankytojai kviečiami užsukti į barą „Paviljonas“ kuriame nuo 21 val. startuos muzikinis projektas „4 pojūčiai – 1 scenoje“, kuriam susibūrė jaunosios kartos atlikėjos: Gina Shee, Petunija, Justė Kraujelytė ir elektroninės muzikos duetas „Pluie de Cometes“. Lankytojų lauks net keturi skirtingi, bet itin vieningai įtrauksiantys gyvos muzikos pasirodymai.

Projekto dalyvės pabrėžia: šią muziką labai svarbu ne tik išgirsti, bet ir pajausti.

Kaip sugalvojote susivienyti į bendrą sceną? Kokia šio renginio žinutė?

Gina Shee: Esame draugai ne tik scenoje, tačiau ir gyvenime. Palaikome vieni kitus, dalinamės, motyvuojame judėti pirmyn, tad iš bendrystės kilo idėja pasirodyti vienoje scenoje kartu. Norime perduoti žinutę, jog vieni kitų palaikymas yra stipri varomoji jėga, su kuria galima nuveikti didžius dalykus.

Petunija: Su Gina susidraugavome studijų metu, o Justė buvo viena pirmųjų vokalisčių, su kuria tapome draugėmis.  Tad visų pirma mus sieja draugystė.

Petunija – „Home“:

Muzikoje visos esame labai savarankiškos, tad kai susitinkame visada turime apie ką pakalbėti – dalinamės ne tik gyvenimiškais dalykais, bet ir muzikinėmis idėjomis, klausome viena kitos muzikos, duodame viena kitai patarimų ir padrąsiname, pasidaliname žiniomis apie muzikos industriją. Dažnai sunkumai ir džiaugsmai būna labai panašūs, tad natūraliai pradėjome galvoti apie koloboraciją.

Kai sužinojau apie galimybę teikti paraiškas rengti koncertą Kultūros naktyje- supratau, kad tai puiki proga mūsų idėją koloboruotis – įgyvendinti, juolab, kad scenoje neretai pasirodome su tais pačiais muzikantais. Aš pati nuoširdžiai esu tiek Ginos, tiek Justės muzikos fanė ir labai džiaugiuosi, kad išdrįsome sukurti šį renginį kartu.

Justė Kraujelytė: Manau, kad jau seniai pribrendome būti nebe po vieną, o susiburti ir palaikymą išreikšti ne tik žodžiu, bet bendruose projektuose. Mus visas vienyje panaši nuotaika, gylis, išgyvenamos tam tikros patirtys ir krizės kūrybiniame kelyje. Labai gera turėti bendraminčių, kurios vis prikelia, įkvėpia. Man tai mūsų bandymas eiti kažkur toliau, galbūt į ilgalaikį bendradarbiavimą ar bendrą organizaciją, rengiant koncertus ir pan.

Justė Kraujelytė – „You did before“:

Manau, kad reikia subręsti tam, kad suprastum, jog išskirtinumas ir originalumas nėra svarbesni už buvimą bendruomenėje ir galėjimą dalintis bendromis idėjomis. Taip galime tapti daug stipresne jėga nei po vieną. Aš seniai svajojau suburti keletą atlikėjų, kuriuos vienytų panašus požiūris ir svajonės. Kultūros naktis tapo puikia priežastimi tai pagaliau įgyvendinti.

Ko gali tikėtis klausytojai, žiūrovai?

Petunija: Koncerte tikrai bus labai daug gražios moteriška energija persmelktos muzikos. Su grupe esame paruošę beveik valandos trukmės koncertinę programą, kurioje skamba tiek kūriniai iš mano pirmojo albumo, tiek dar niekur neišleistos dainos.

Gina Shee: Renginio klausytojai tikrai gali tikėtis vieno pagrindinio dalyko, jungiančio visus projektus: nuoširdumo ir meilės muzikai. Taip pat gylio, spalvų, energijos, atvirumo, jausmingumo. Kiekvienas projektas skirtingas ir unikalus, tad bus tikrai įdomu.

Gina Shee – „Tai praeis“:

Justė Kraujelytė: Klausytojas gali tikėtis kokybiškų pasirodymų iš tikrai nenaujokų scenoje, kurie turi sukaupę ilgą sceninę ir kūrybinę patirtį. Nepaisant to, kad esame dar mažai žinomi vardai, neabejoju, kad daug kam šios scenos koncertiniai pasirodymai gali tapti atradimu ir savo mėgstamiausios muzikos playlist’ų papildymu.

Kokie artimiausi kūrybiniai/koncertiniai planai?

Gina Shee: Šiuo metu didžiausias artimiausias planas – EP albumo išleidimas, tad visos mintys sutelktos į jį. Taip pat spalį laukia keli didesni koncertai, apie kuriuos greitu metu jau bus galima paskelbti viešai.

Petunija: Kurį laiką, kartu su savo vyru ir kūrybiniu partneriu Kęstučiu Vaitkevičiumi įrašinėjame antrąjį albumą. Didžioji ir sunkiausia dalis jau baigta, tad naujienų galima laukti kitų metų pradžioje, o gal net ir šiemet.

„4 pojūčiai – 1 scenoje“ / Monikos Švilpaitės nuotr.
„4 pojūčiai – 1 scenoje“ / Monikos Švilpaitės nuotr.

Justė Kraujelytė: Justės Kraujelytės – solo atlikėjos planuose EP albumo nerimo tema leidyba ir pristatymo koncertas, netrukus turėtų pasirodyti pirmoji daina su vaizdo klipu iš EP. „Pluie de Cometes’’ šiuo metu įrašinėja net 3 EP albumus, kuriuos klausytojas turėtų išgirsti jau šį pavasarį muzikos pasiklausymo platformose ir trumpuose koncertuose netradicinėse Vilniaus vietose.

Visos atlikėjos pasižymi aktyvia kūrybine, projektine ir leidybine veikla, o dar ir šiemet nekantrauja pristatyti naujos kūrybos, tad „Kultūros naktis“ lankytojai turės neeilinę galimybę vieniems pirmųjų išgirsti šias naujienas.

Renginio programa:

21:00 Gina Shee

22:00 Justė Kraujelytė

23:00 Petunija

00:00 Pluie de Comètes

Į renginį bare „Paviljonas“ nuo 21 val. įėjimas tik su galimybių pasais. Daugiau informacijos apie renginį: kulturosnaktis.lt

Naujausi straipsniai

Vytenis Pauliukaitis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Reklama