Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

D. Ibelhauptaitė ir G. Rinkevičius meno gerbėjams dovanojo nuostabius įspūdžius

Žmonės.lt fotomontažas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Žmonės.lt fotomontažas
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Gruodžio 6 dieną Vilniaus kongresų rūmuose vyko režisierės Dalios Ibelhauptaitės režisuotos operos „Samsonas ir Dalila“premjera. Viena laukiamiausių metų operų pritraukė būrį meno gerbėjų.

Kaip ir visuose savo pastatymuose, naujausioje premjeroje Dalia Ibelhauptaitė ir Gintaras Rinkevičius tarp gerai žinomų ir patyrusių operos vilkų įmaišė „naujų prieskonių“, – jaunų solistų, kurių balsai ateityje gali skambėti dar garsiau... Na, o scenos naujokai savo ruožtu patenka į pačią geriausią – gyvąją operos meno mokyklą.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Režisierė Dalia Ibelhauptaitė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Režisierė Dalia Ibelhauptaitė

C. Saint-Saenso opera „Samsonas ir Dalila“ parašyta Senojo testamento biblinių siužetų motyvais. Romantinės operos šedevras yra vienas iš labiausiai atliekamų prancūzų repertuaro kūrinių kartu su „Faustu“ ir „Karmen“. Samsonas, nuo kurio priklauso visos žydų tautos likimas, yra puikus lyderis, įkvepiantis tūkstančius kitų, tačiau... Jis pamilsta Dalilą, priešininkų tautos moterį, ir jai išduoda savo didžiausią jėgos paslaptį. Meilė ir aistra, prarastas savo tautos pasitikėjimas ir jos privedimas prie susinaikinimo ribos susipina su nuostabia muzika.

Ši pasaulyje nepaprastai daug dėmesio susilaukianti prancūzų opera iš atlikėjų pareikalauja aukščiausios meistrystės ir profesionalumo, taip dovanodama nepaprastą muzikinę patirtį. Lietuvoje opera nebuvo statyta nuo 1931 m.

Pasveikinti D. Ibelauptaitės šiandien atrodo rinkosi garsūs žmonės. Atvyko dizaineris Juozas Statkevičius, atlikėja Erica Jennings, Justė Arlauskaitė-Jazzu su mylimuoju Donatu Ivanausku ir kiti garsūs žmonės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt