„Kultūra koronos metu“: Europos kultūros sostinės forumas kvies diskusijai apie kultūros iššūkius ir ateitį

Jurgos Šeduikytės koncertas iš balkono/Kipro Štreimikio nuotr.
Jurgos Šeduikytės koncertas iš balkono/Kipro Štreimikio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-05-06 14:36
AA

Pasaulį sustabdžiusi pandemija ne tik paskatino kultūros kūrėjus iš naujo peržvelgti savo misiją ir žaibiškai surasti alternatyvius veiklos būdus, tačiau krizės akivaizdoje likusiai auditorijai atvėrė gyvybiškai svarbią kultūros ir meno būtinybę. Gyvenimas pasikeitė neatpažįstamai: tekstilės fabrikai gamina kaukes, automobilių gamyklos – respiratorius, kvepalų – dezinfekantus. O kokią reikšmę postpandeminiame pasaulyje įgis kultūra, ir kaip pasikeisime mes – jos auditorija/dalyviai?

Jau trečius metus apie kultūros svarbą diskutuoti kviečiantis „Kaunas  – Europos kultūros sostinė 2022“ organizuojamas Europos kultūros sostinės forumas,  gegužės 20 – 22 d. grįžta trečią kartą ir šiemet keliasi į virtualią erdvę. Organizuojamas kartu su „Kūrybiškos Europos“ biuru Lietuvoje, Forumas pakvies Europos menininkus, kultūros kūrėjus, privatųjį ir viešąjį sektorius aptarti kultūros lauko iššūkius, pokyčius, inovacijas krizės akivaizdoje ir ateitį postpandeminiame pasaulyje.

„Progresyvūs kultūros veikimo ir prisitaikymo pavyzdžiai teikia viltį, kad galime įveikti šį kritinį laiką sustiprėję. Virtualaus forumo dalyvius kviesime kartu su pranešėjais diskutuoti apie kritinėje situacijoje susiformavusią kultūros sektoriaus patirtį ir išryškėjusias galimybes. Svarstysime, kokias įžvalgas apie kultūrą atvėrė mūsų akistata su krize, kaip karantiną ir jo pasekmes išgyvena Europos kultūros kūrėjai ir organizatoriai, kokie galimi meno ir kultūros persiorientavimo scenarijai“, – sako „Kaunas 2022“ programos vadovė Ana Čižauskienė.

Pasak A. Čižauskienės, forumo programą sudarys ryškių kultūros atstovų pranešimai: dalyviai bus kviečiami į keturias diskusijas, į kurias bus galima jungtis virtualioje erdvėje bei  užduoti savo klausimus pranešėjams.  Pirmoji Forumo diena bus skirta kultūros reikšmei kriziniu laikotarpiu,  trečioji – kultūros ir meno raidos ir ateities scenarijams aptarti.  Antrąją Forumo dieną organizuojame kartu su Kūrybiškos Europos biuru Lietuvoje, šią dieną bus diskutuojama apie kultūrą finansuojančių institucijų reakciją į krizę ir galimybės išsaugoti tarptautinę tinklaveiką“.

Visos forumo diskusijos bus transliuojamos tiesiogiai. Forumas vyks anglų kalba, išskyrus sesiją „Kultūra ekonominės krizės valdymo priemonėse“, kuri vyks lietuviškai.