„Kultūra į kiemus“ iniciatorė I.Tumaitė: „Pasirodymai vyks net ir pasibaigus karantinui“

Projekto „Kultūra į kiemus“ iniciatorė Irutė Tumaitė/Martyno Plepio nuotrauka
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-04-27 08:00
Balandžio mėnesio viduryje pristatyto projekto „Kultūra į kiemus“ iniciatorė Irutė Tumaitė pasakoja, kad prasidėjus karantinui ir pasirodymus perkėlus į virtualią erdvę, pastebėta, jog žmonėms tai neatstojo gyvo kontakto. Teko dar kartelį pergalvoti, kaip neprarasti realaus ryšio tarp atlikėjo ir žiūrovo.

Galiausiai, buvo nuspręsta menininkų veiklą perkelti į kiemus ir daugiabučių gyventojus nudžiuginti trumpais, 15–20 minučių, trukmės pasirodymais.

„Dėliojant „Kultūra į kiemus“ programą, buvo atsižvelgiama į kiek įmanoma daugiau skirtingų žanrų ir meno rūšių atstovaujančių atlikėjų. Juk pats projektas „Kaunas 2022“ apjungia tiek jauną tiek vyresnę auditoriją, o būtent daugiabučiuose gyvena įvairaus amžiaus ir poreikių gyventojai", – pasakoja I. Tumaitė.

Projektas „Kultūra į kiemus“/Martyno Plepio nuotrauka
Projektas „Kultūra į kiemus“/Martyno Plepio nuotrauka

Pasak jos, projekte dalyvaujantys atlikėjai į iniciatyvą, džiuginti Kauno miesto ir rajonų gyventojus jų kiemuose, žiūri itin noriai ir pozityviai. Pasitaiko ir tokių, kurie panašią idėją patys nekartą buvo apgalvoję.

„Projekte sudalyvavusi atlikėja Jurga Šeduikytė užsiminė, kad jos galvoje jau ilgai gyveno idėja savo koncertą surengti daugiabučių kiemuose, tačiau niekaip nerado tam tinkamos terpės. Būtent „Kaunas 2022” bendruomenių programos „Fluxus labas!“ pagalba ši idėja jai tapo daug lengviau įgyvendinama ir prieinama. Tiek dėl techninių aspektų, tiek dėl lokacijų ir aktyvių gyvenviečių. Džiaugiuosi, kad būtent mūsų projektas ją įkvėpė pradėti iniciatyvą „Groju iš balkono“ bei skatinti prie jos prisijungti kitus".

Projektas „Kultūra į kiemus“/Martyno Plepio nuotrauka
Projektas „Kultūra į kiemus“/Martyno Plepio nuotrauka

„Kultūra į kiemus“ iniciatorė sako, kad nesustoti skatina žmonių palaikymas. Jie ne tik stebi pasirodymus, bet ir juos įamžinę, vėliau dalijasi įrašais bei fotografijomis socialinėse medijose. Atsižvelgiant į projekto pasisekimą, numatoma, kad tokio tipo pasirodymai daugiabučių kiemuose vyks net ir pasibaigus karantinui.

„Balandžio 28 d. planuojamas profesionalios šokėjos Emos Senkuvienės bei Jurgio Didžiulio ir Ericos Jennings pasirodymas nėra projekto pabaiga. Ir toliau tęsime koncertus daugiabučių kiemuose, net ir pasibaigus karantinui", – tikina Irutė Tumaitė.

Naujausi straipsniai