Kultinis Džeimsas Bondas grįžta: pasirodė filmo anonsas

„Times Square“ pristatytas 25-asis Džeimso Bondo filmas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Vienas laukiamiausių 2020-ųjų filmas, neabejotinai, yra naujausia legendinio Džeimso Bondo dalis. Ateinančių metų balandį pasirodysiantis filmas „Nėra laiko mirti“ (No Time to Die) vis plačiau pristatomas bondiados gerbėjams. Pirmasis 25-ojo Džeimso Bondo anonsas pasirodė šią savaitę.

Skelbiama, kad kino juosta teatrus pasieks 2020-ųjų balandžio 8-ąją, o dar jai nepasirodžius jau prognozuojama neeilinė sėkmė. Ir tai visai nenuostabu, nes aktorių sąrašas išties įspūdingas. Legendinį Agentą 007 ir vėl įkūnys aktorius Danielius Craigas, o „blogiuko“ vaidmuo šįkart atiteko Freddie Mercury filme „Bohemijos rapsodija“ suvaidinusiam ir „Oskarą“ už šį vaidmenį gavusiam Rami Malekui.

Tačiau ne vien tik dėl Maleko laukiamas naujasis filmas. Pirmą kartą Bondo filmų istorijoje agente tampa moteris – ją įkūnys aktorė, „Kapitonėje Marvel“ vaidinusi Lashana Lynch. Panašu, kad agentas 007 naujausioje bondiados dalyje turės rimtą konkurentę, o galbūt puikią sąjungininkę?

Kino juosta buvo filmuojama net keliose vietovėse: Londone, Norvegijoje, Italijoje ir netgi Jamaikoje. O aktorių sąrašą papildė ir kiti pažįstami veidai: Ralphas Fiennesas, Rorys Kinnearas, Benas Whishawas, Naomie Harris, Lea Seydoux, Jeffrey Wrightas.

„Times Square“ pristatytas 25-asis Džeimso Bondo filmas / „Scanpix“ nuotr.

„Nėra laiko mirti“ juostą lydėjo ne vienas nesusipratimas. Dėl filmą lydinčių bėdų ir problemų šis projektas jau prietaringai pramintas prakeiktu: keitėsi režisierius ir scenaristai, pagrindinį herojų įkūnijantis Danielis Craigas norėjo atsisakyti pabodusio vaidmens, o galiausiai filmavimo metu patyrė traumą. O kur dar sunkiai suderinami jo ir po juostos „Bohemijos rapsodija“ itin išpopuliarėjusio Rami Maleko, vaidinančio Bondo priešininką, tvarkaraščiai. 

Visgi, galiausiai 25-ąjį bondiado filmą pastatė ne oskaruotasis britas Danny Boyle'as, kaip buvo skelbiama anksčiau, o dvidešimčia metų jaunesnis amerikietis Cary Fukunaga. Iš Kalifornijos kilęs Fukunaga gali pasigirti tapęs pirmuoju amerikiečiu, kuriam patikėtas filmo apie britiško iki kaulų smegenų herojaus nuotykius kūrimas (kaip galima nesunkiai nuspėti, absoliuti dauguma bondiados režisierių iki šiol buvo britai). Boyle’o kandidatūra atrodė daug žadanti: vien jo „Lūšnynų milijonierius“ prieš dešimt metų susuko galvą publikai ir JAV kino akademijai. Ciklo prodiuseriai irgi džiūgavo, kad po Samo Mendeso seriją perims dar vienas „Oskaru“ įvertintas kūrėjas: Danny būtų buvusi antroji tokia žvaigždė bondiados režisieriaus krėsle. Bet rugpjūtį, trys mėnesiai iki numatytos darbų pradžios, (filmo, dar neturinčio pavadinimo, premjera planuota 2019-ųjų spalio 25-ąją), filmavimo grupė liko be vadovo.

Labiausiai tikėtina skyrybų priežastis – kūrybiniai nesutarimai su studija. Kalbėta, kad Boyle’o ir ilgamečio jo kolegos Johno Hodge’o scenarijus pasirodė pernelyg modernus (pagrindinis piktadarys – rusų šnipas; atgarsį randa ir #metoo bei #TimesUp reikalai) ir nenuspėjamas (gali būti, kad didžiąją filmo dalį Bondas praleidžia įkalintas).

„Eon Productions“ nepanoro rizikuoti 56 metus gyvuojančiu projektu, iš kurio gerbėjai tikisi tam tikro konservatyvumo, ir susigrąžino senuosius scenaristus Nealą Purvisą bei Robertą Wade’ą. O režisieriumi tapo jaunas amerikietis, iki šiol nedirbęs prie milžiniško biudžeto filmų.

Cary Fukunagos, kaip kino režisieriaus, kraitis – kriminalinė drama „Sin Nombre“, romantiškos klasikos „Džeinė Eir“ ekranizacija (2011 metų filme vaidino Mia Wasikowska ir Michaelas Fassbenderis), karinis filmas „Nežinomos šalies žvėrys“ (sutapimas – juostoje vaidinęs Idrisas Elba buvo minimas kaip viena iš galimų kandidatūrų į Bondo vaidmenį), kelios trumpo metražo juostos ir du serialai: pirmas „Tikro detektyvo“ sezonas, už kurį jis gavo „Emmy“, ir ką tik pasirodęs „Netflix“ mini serialas „Maniakas“, kurio premjera įvyko tą pačią dieną, kai Cary pristatytas kaip naujasis Bondo režisierius. Taip pat jis – prodiuseris ir scenaristas (pernykščio rudens hito – siaubo filmo „Tai“ – scenarijus yra Fukunagos darbas).

25-ojo Džeimso Bondo filmo pristatymas Niujorke (10 nuotr.)
+4
Skaitykite daugiau