Kulinariniame realybės šou D.Britanijoje išgarsėjusi Ugnė: „Mano receptų knyga – norintiems pasisaldinti gyvenimą be žalos sveikatai“

Ugnė Būbnaitytė / Ingos Juodytės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-11-24 14:50
Kam valgyti įprastus desertus ir krimstis dėl savo svorio, jei šiandien jau gali rinktis to paties skonio sveikus desertus, bet nepriaugti nė vieno kilogramo? Tuo įsitikinusi lietuvė Ugnė Būbnaitytė, išgarsėjusi po savo pasirodymų vienoje žiūrimiausių kulinarijos laidų Didžiojoje Britanijoje „The Great British Bake Off“.

Šiandien lentynos lūžta nuo įprastų desertų receptų knygų, tačiau modernius desertus žmonės nustumia į šalį, manydami, jog tai nėra skanu. Kita vertus, alternatyvūs, sveiki desertai ir kepiniai sparčiai plinta po Europą bei JAV, tad žmonės dar yra nepakankamai supažindinti su kitokiais ingredientais bei jų panaudojimu.

Po svaiginančios šlovės alternatyvių produktų ir desertų ekspertė labiausiai nori supažindinti su sveika alternatyva kuo daugiau žmonių. Daugybę Ugnės Būbnaitytės pačios sukurtų receptų galės išbandyti ir Lietuvos skaitytojai, atsivertę leidyklos „Alma littera“ išleistą knygą „Saldi alternatyva“. Tai pirmoji Ugnės receptų knyga.

Mano knygoje gausu receptų būtent tiems, kas nori pasisaldinti gyvenimą nepakenkdami savo sveikatai.

Sausainiai su anakardžių sviestu, moliūgų keksiukai su batatų karamele, aromatingas moliūgų ir cukinijų tortas, grikių pudingas, avokadų ir aviečių pudingas, sportininkų skanėstai ir detoksikuojantys kokteiliai, sveikuoliškas žemės riešutų šokoladainis...

Visi šie desertai savo skoniu prilygsta saldžiausiems smaližių džiaugsmams, bet ragaujant juos galima atsipūsti – svorio nuo jų tikrai nepriaugsite!

Knyga yra skirta kiekvienam, kas mėgsta saldumynus ir nori surasti sveikas alternatyvas eilinėje kepykloje randamiems desertams. Ši knyga suteiks galimybę pasigaminti savo virtuvėje maistingus, originalius, bet sveikus desertus ir kepinius, praplatins supratimą apie ingredientus, kurių daugelis net nesusimąsto panaudoti desertams, bei padės suprasti jų panaudojimo svarbą ir naudą. Visa knyga suskirstyta skyriais, tarp kurių yra skyrius sporto salės ir aktyvios gyvensenos propaguotojams, norintiems į savo dietos planą įtraukti baltymingus desertus, veganiškų bei žalių desertų skyrius ir t. t.

„Yra posakis, kad visi geriausi šefai ir kulinarai yra gimę su išskirtiniais skonio receptoriais, kurių kiti paprasčiausiai neturi. Aš tikiu, jog tas pats posakis galioja kalbant ir apie originalių receptų kūrimą – ne visi tai sugeba. Taip, žinoma, technines žinias galima išmokti, o metų praktika ir rankų nenuleidimas įtakoja pasėkmes virtuvėje, bet receptų kūrimas bei ingredientų derinimas ateina savaime, iš širdies.

Žmogus gali vaikščioti parduotuvėje ir prisidėti į krepšelį įvairiausių neįprastų produktų ir tik todėl, kad matant juos galvoje jau sukasi idėjos, ką galima būtų su jais pagaminti. Įkvėpimas ateina savaime“, – teigia U.Būbnaitytė.

Pasak autorės, svarbu įvertinti, kad įvairūs žmonės iš tiesų netoleruoja tam tikrų produktų ar dėl vienų ar kitų priežasčių negali valgyti desertų. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad tokie žmonės negali patirti tų skanių bei gundančių desertų skonio.

„Mes kartais net nenutuokiame, kiek aplink mus yra žmonių, kurie turi įvairias maisto netoleracijas, pavyzdžiui, glitimas, laktozė ar diabetas. Tie žmonės – kaip ir visi kiti – nori mėgautis saldumynais ir desertais, bet pasirinkimas toks nedidelis, kad nenuostabu, jog tai gali įvaryti į neviltį. Todėl mano knygoje gausu receptų būtent tiems, kas nori pasisaldinti gyvenimą nepakenkdami savo sveikatai. Mano tikslas – bet kokio lygio sugebėjimus turinčius žmones įtraukti į sveikų kepinių bei desertų pasaulį“, – apibendrina U.Būbnaitytė.

Knygos „Saldi alternatyva“ autorė Ugnė Būbnaitytė – kūno rengybos ir sveikos mitybos entuziastė, prestižinio kulinarinio realybės šou „The Great British Bake Off“ dalyvė, savo kepiniais ir charizma išgarsėjusi visoje Didžiojoje Britanijoje. Šioje šalyje su šeima ji gyvena jau 14 metų, augina du vaikus, visą savo energiją skiria sportui ir sveikiems receptams kurti, kulinariniams eksperimentams.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai