Dainiaus Matijošaičio užkurtą Kugelio ir Šaltienos istoriją nagrinėjusi Etikos komisija priėmė sprendimą

Dainius Matijošaitis
Autorius: Raimonda Mikalčiūtė-Urbonė
Publikuota: 2015-09-29 16:19
Kauno miesto savivaldybės Etikos komisija išnagrinėjo Kugelio ir Šaltienos skandalą. Antradienį vykusiame posėdyje turėjo dalyvauti Kauno miesto tarybos narys Dainius Matijošaitis, kurio buvo prašoma viešai paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją apie verslininką Ugnių Kiguolį ir Moniką Šalčiūtę. Tačiau politikas nepasirodė – komisijos nariai sprendimą priėmė atsižvelgę į jo atsiųstą raštišką atsakymą.

Jame D.Matijošaitis nurodė, kad savo įraše, publikuotame socialiniame tinkle „Facebook“, nėra skleidęs tikrovės neatitinkančios informacijos apie minėtus konkrečius asmenis, tad nemato pagrindo ją paneigti.

Anot D.Matijošaičio, tai, kad U.Kiguolis žodyje „Kugelis“ įžvelgė save, o „Šaltiena“ – M.Šalčiūtę, tik jo paties interpretacijos.

Šiai kolegos nuomonei pritarė ir kiti Kauno miesto savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Etikos komisijai. 

„Nematau prasmės gaišti laiko tokiems klausimams. Reikėtų pasiūlyti jiems aiškintis su žiniasklaidos priemonėmis, kuriose ir atsirado tam tikrų (Kugelio ir Šaltienos – aut. past.) interpretacijų“, – sakė komisijos narys, Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Dar griežtesnė buvo Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Jūratė Norvaišienė. 

Mums nekyla abejonė, kad Kugelis ir Šaltiena – ne Kiguolis ir Šalčiūtė. Jei kažkam kyla, gal reikėtų kreiptis į gydytojus, pavyzdžiui, psichiatrą?

„Mums nekyla abejonė, kad Kugelis ir Šaltiena – ne Kiguolis ir Šalčiūtė. Jei kažkam kyla, gal reikėtų kreiptis į gydytojus, pavyzdžiui, psichiatrą?“ – pusiau juokais, pusiau rimtai sakė medikės išsilavinimą turinti politikė.

Atsižvelgusi į turimą medžiagą, Etikos komisija priėmė vieningą sprendimą, jog nemato D.Matijošaičio pažeidimo.

U.Kiguoliui siūloma pretenzijas reikšti žiniasklaidos priemonėms, kuriose buvo pradėta eskaluoti Kugelio ir Šaltienos istorija.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

U.Kiguolis: „Išsivartyti visada galima“

Išgirdęs D.Matijošaičio pasiaiškinimą ir Etikos komisijos verdiktą U.Kiguolis Žmones.lt sakė neabejojęs, jog taip ir bus.

„Išsivartyti visada galima. Man abejonių nekelia, ką jis turėjo omenyje (savo įraše apie Kugelį ir Šaltieną – aut. past.)“, – sakė verslininkas.

Jis neatmetė, kad gindamas savo garbę kreipsis į teismą: „Tarsiuosi su advokatais, ką daryti. Negali to būti Lietuvoje. Galbūt kaip tik dėl to, kad pas mus toleruojamos patyčios, esame rekordininkai pagal savižudybių skaičių“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

U.Kiguolį įžeidusiu įrašu pasidalino feisbuke

Į Etikos komisiją kreipęsis U.Kiguolis nurodė, kad Kauno miesto tarybos narys D.Matijošaitis socialiniame tinkle „Facebook“ jį pavadino kugeliu, o M.Šalčiūtę – šaltiena. Konfliktą įžiebęs įrašas publikuotas liepos 2-ąją.

Toli gražu ne kiekvienas pastebės ant šiandienos žurnalo viršelio tą gražią... mašiną... Prisipažinsiu, kai gavau skambutį su prašymu „paskolint savo lenktyninį automobilį vienos porelės fotosesijai“ pirma mintis buvo „Šaltiena ir Kugelis“ (supraskite kaip norite) ir jau buvau paruošęs griežtą „NE“, bet išgirdęs, kad tai šaunieji Stonkai, su malonumu sutikau“, – liepą feisbuke parašė D.Matijošaitis.

Šis jo pasakymas nepraslydo pro akis U.Kiguoliui, kuris apibūdinimus „Kugelis“ ir „Šaltiena“ priėmė asmeniškai. 

Dėl to verslininkas pateikė raštą Vyriausiajai rinkimų komisijai, Kauno miesto savivaldybės Etikos komisijai ir Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui, reikalaudamas viešai paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją ir savivaldybės tarybos nario atžvilgiu atlikti patikrinimą.

U.Kiguolio pateiktame reikalavime rašoma, kad „U.Kiguolis ir M.Šalčiūtė suprato, kad D.Matijošaičio paskyroje įvardinta porelė „Šaltiena ir Kugelis“ turėta omeny būtent U.Kiguolį, jį pavadinant „Kugelis“ ir M.Šalčiūtę, ją pavadinant „Šaltiena“.

Rugpjūtį įvykusiame Etikos komisijos posėdyje buvo nuspręsta, jog turi būti išklausytos abi pusės, todėl į artimiausią posėdį pakviestas D.Matijošaitis.

Dėl sūnaus pasisakymų feisbuke viešai aiškintis buvo priverstas ir Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

15min.lt

Naujausi straipsniai