Kūdikio besilaukianti Ingrida Martinkėnaitė: „Kelionė tikrai nebuvo lengva“

Ingrida Martinkėnaitė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-28 16:45
Tikriausiai nėra vienos formulės, galinčios padėti atsakyti į klausimą, kokiame amžiuje paprasčiausia tapti mama? Tada, kai esi visiškai jauna ir kūdikio susilauki tam būdama nepasiruošusi, tačiau dėl nieko nesijaudini ir savo vaikelį įtrauki į aktyvų savo gyvenimą, ar tuomet, kai visu savo kūnu trokšti pastoti, o pagimdžiusi gali 100 procentų atsiduoti tik jam.

Ingrida Martinkėnaitė šiuo klausimu galėtų diskutuoti su visomis mamomis. Mat šiandien ji augina 13 metų dukrą Mariją ir būdama 41–erių vėl laukiasi. Todėl pasakoja, kokių reakcijų sulaukė, prabilusi apie savo planus brandžiame amžiuje ir vėl tapti mama.

„Man sakė: kam tau tokiame amžiuje? kam tau to reikia? tu viską turi, iš kur čia dabar toks noras? Bet aš žinojau, ko noriu, ir man buvo nesvarbu, ką žmonės pagalvos, supras ar nesupras. Todėl darėme viską, kad tai atsitiktų”, – pasakoja Ingrida.

Moteris atvirauja apie problemas, su kuriomis susidūrė norėdama pastoti, į pasaulį ateinančio vaikelio laukė beveik dvejus metus, o vis nesulaukdama teigiamo rezultato kovojo su įvairiausiomis mintimis.

Ingrida Martinkėnaitė
Ingrida Martinkėnaitė

„Visi sakė: reikia atsipalaiduoti, reikia atsipalaiduoti, ir viskas gausis. Tačiau kaip tai padaryti? Rodos, tokia neviltis. Nes noras toks didelis, todėl baisu, kad jis netaptų panišku ir nepradėtum abejoti savimi, savo partneriu. Ir nepradėtum ieškoti problemų ten, kur jų nėra. Tačiau buvo visko. Ir ta kelionė tikrai nebuvo lengva”, – sako moteris.  

Ingrida atvirai pasakoja ir apie santykius su savo antruoju vyru Mindaugu bei atskleidžia, kodėl itin svarbus vyro vaidmuo nėštumo metu. „Lauktis poroje, bet lauktis vienai, yra labai sudėtinga, tai – pats baisiausias dalykas. Kai vyras yra šalia, palaiko, tai moteriai reiškia labai daug. Kai moteris laukiasi, ji ir pati savęs ne visada supranta. Elgiasi taip, kaip niekada nesielgdavo. Kartais norisi iš laimės plyšti, o kartais užeina toks gailestis, tokios liūdnos emocijos apninka, kad atrodo viskas lyja aplinkui. Labai svarbu leisti moteriai būti savimi ir leisti galbūt kažkokius pykčius, suprasti ašaras“. 

Ingrida kalba ir apie savo pirmąją dukrą Mariją, kuriai ji bijojo pranešti naujieną apie antrąjį kūdikį. „Nelaukiau iš jos kažkokios reakcijos, aš tikrai nesitikėjau, kad ji čia pradės svaigti apie tai. Aš norėjau, kad ji tai suvirškintų, pagalvotų apie tai ir susigyventų su ta mintim. Tačiau vaikas buvo šoke”.

Ingrida Martinkėnaitė/Asmeninio archyvo nuotr.
Ingrida Martinkėnaitė/Asmeninio archyvo nuotr.

Visas interviu su Ingrida Martinkėnaite – šį antradienio vakarą, 20 val., LNLK televizijos laidoje „Bus visko“.

Naujausi straipsniai