Kritikų pripažinimo sulaukęs, daugybę apdovanojimų pelnęs serialas „Povandeninis laivas” grįžta su 2-uoju sezonu

Kadrai iš serialo „Povandeninis laivas“
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2020-05-14 08:00
Naujas ir išskirtinis serialas „Povandeninis laivas“ vėl išplaukia į plačiuosius vandenis su itin lauktu 2-uoju sezonu, kuris nuo gegužės 17 d. Vidurio Rytų ir Europos laiku bus rodomas sekmadieniais, 21val. tik per „Epic Drama“.

Pirmasis didelio biudžeto karinės dramos sezonas, įkvėptas „Oskarui“ ir „Auksiniam gaubliui“ nominuoto Wolfgango Peterseno šedevro ir Lothar-Güntherio Buchheimo bestselerio, sulaukė viso pasaulio kritikų įvertinimo: „The Guardian“ pavadino serialą „klaustrofobiška, itin kruopščiai sudėliota, mąstyseną keičiančia, sukrečiančia drama“. O štai „The Hollywood Reporter“ teigė: „Povandeninis laivas“ pavergia itin sparčia įvykių seka, daugybės siužeto linijų persipynimu ir neapleidžiančia įtampa“.

Kadrai iš serialo „Povandeninis laivas“
Kadrai iš serialo „Povandeninis laivas“

2-asis sezonas, per 104 dienas nufilmuotas penkiose lokacijose: La Rošelyje, Mančesteryje, Liverpulyje, Prahoje ir Maltoje, žada įspūdingas veiksmo scenas ir netikėtus siužeto posūkius, kartu su nuodugniais personažų tyrimais.

Kadrai iš serialo „Povandeninis laivas“
Kadrai iš serialo „Povandeninis laivas“

1942 m. gruodį, patyręs povandeninių laivų asas Johanesas von Reinhartzas (Clemensas Schickas) su U-822 siunčiamas į slaptą misiją rytinėn JAV pakrantėn, kur turės išlaipinti tris diversantus. Jo lojalumu yra abejojama, todėl paskui jį išsiunčiamas vyriausiojo vado Wrangelio (Stefanas Konarske) vadovaujamas U-612. Buvęs U-612 laivo vadas Hoffmannas (Rickas Okonas) per plauką išvengia žūties Atlanto vandenyne. Niujorke jis randa prieglobstį pas Samą Greenwoodą (Vincentas Kartheiseris), kuriam Hoffmannas yra dėkingas už išgelbėtą gyvybę. Ten pat jis susitinka su įtartinos reputacijos vokiečių kilmės advokatu Bergeriu (Thomas Kretschmann). Ar jis padės jam grįžti į Vokietiją? Tuo tarpu La Rošelyje Simona (Vicky Krieps) vis dar slapta padeda nukentėjusiems nuo nacių okupacijos, o gestapo vadas Forsteris (Tomas Wlaschiha) įtaria, kad Simona su savo kambario drauge Margo (Fleur Geffrier) organizuoja žydų šeimos pabėgimą.

Kadrai iš serialo „Povandeninis laivas“
Kadrai iš serialo „Povandeninis laivas“

Naujame sezone galima išvysti naujų veidų, tarp kurių yra Clemensas Schickas („Casino Royale“), Thomasas Kretschmannas („Keršytojai: Altrono amžius“), Rochelle Neil („Terminatorius: Tamsus likimas“), Ulrichas Matthesas („Trečiojo Reicho žlugimas“), Polas Bartelas („Svajonių vaikai“), Michaelas McElhattonas („Sostų karai“) ir Sebastianas Hülkas („Baltasis kaspinas“). Taip pat sutiksime iš 1-ojo sezono pažįstamų aktorių, tokių kaip: Vicky Krieps („Nematomas siūlas“) - Monte Karlo televizijos festivalyje laimėjusi Auksinę nimfą bei Vokietijos televizijos premiją kaip geriausia aktorė už pasirodymą pirmame sezone. Taro pat ekrane bus jau pažįstami: Tomas Wlaschiha („Sostų karai“), Rickas Okonas („Tatort“). ), Vincentas Kartheiseris („Reklamos vilkai“), Fleur Geffrier („Ji“), Thierry Frémont („Sąjungininkai“), Rainer Bock („Geriau skambink Solui“), Leonardas Scheicheris („Finsterworld“), Robertas Stadloberis („Vasaros audra“), Franz Dinda („Debesis“), Stefanas Konarske („Jaunasis Karlas Marksas“), Leonas Lukas Blaschke („Tamsa“) ir Pitas Bukowski („Bunkeris“).

2-ojo „Povandeninio laivo“ sezono režisierius - Matthiasas Glasneris („Blochin“, „Laisva valia“), scenarijaus autorius - Rickas Ostermannas, kurio debiutinis kūrinys „Vilko vaikai“ pelnė daugybę apdovanojimų, įskaitant Vokietijos Taikos apdovanojimą už filmus. Vyriausi operatoriai yra Davidas Lutheris, pelnęs Vokietijos televizijos ir Vokietijos Kino Kameros apdovanojimus už darbą pirmame „Povandeninio laivo“ sezone bei Philippas Blaubachas.

Serialas taip pat pelnė daugybę nominacijų ir apdovanojimų 2019 metais, įskaitant Šanchajaus TV festivalio „Magnolia“ apdovanojimą už Geriausią užsienio televizijos filmą / mini serialą, ROMY apdovanojimą (Žiuri prizą), Bavarijos televizijos apdovanojimą (Specialųjį žiuri prizą) ir buvo nominuotas Auksinei nimfai už geriausią TV draminį serialą bei Grimme-Award apdovanojimui kategorijoje „Grožinė literatūra“.

Povandeninio laivo“ 2-ojo sezono premjera – nuo gegužės 17 d., sekmadieniais, 21:00 (Vidurio ir Rytų Europos laiku), tik per „Epic Drama“.

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai