Kritikai įvardijo, kuo „Spectre“ bus geresnis nei dauguma filmų apie Džeimsą Bondą

Filmo „Spectre“ plakatas / Filmo plakatas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-10-23 14:19
Liko vos pora savaičių ir Lietuvos kino teatrus pasieks naujoji Džeimso Bondo istorijos dalis – intriguojantis ir kvapą gniaužiančio veiksmo kupinas Samo Mendeso filmas „007 Spectre“.

Ši, jau 24-oji bondiados juosta žavės emocijų ir scenų įvairove. Žiūrovai išvys galantiškas vakarienes, dramatiškus susišaudymus ir pašėlusią karuselę keliaujant per egzotines vietas – dalis gaudynių vyks Maroke, o dalis – snieguotose Alpėse.

Artėjant „007 Spectre“ premjerai, kino portalas „Cinema Blend“ pasišovė apžvelgti priežastis, kodėl naujasis filmas apie Džeimsą Bondą taps vienu geriausių per visą superagento kino epopėją. 

Kai franšizė mena daugiau kaip penkiasdešimtmetį, bene kiekvienas Džeimso Bondo gerbėjas turi ne tik mėgstamiausią, bet ir gali nedvejodamas įvardinti prasčiausią matytą bondiados filmą. Laimei, pastarųjų dviejų juostų režisierius Samas Mendesas kol kas turi išties įspūdingą reputaciją, o ankstesnis, 2012-aisiais pasirodęs jo filmas „Operacija „Skyfall“ tapo komerciškai sėkmingiausia visų laikų juosta apie Džeimsą Bondą. Ji sužavėjo ne tik ilgamečius superagento gerbėjus, bet ir jaunesnę publiką.

Samas Mendesas užkėlė kartelę itin aukštai, tačiau pasirodę pirmieji „Spectre“ atsiliepimai kol kas demonstruoja ne ką menkesnį kritikų palankumą. Apie puikias „Spectre“ recenzijas pranešė net Didžiosios Britanijos visuomeninis transliuotojas BBC, didžiuodamasis šalies kino kūrėjų sėkme. Tiesa, filmo komanda pripažįsta, kad didžiausias išbandymas juostos laukia tuomet, kai ji pasieks kino teatrus.

Svarbiausi „Spectre“ privalumai, pasak „Cinema Blend“ vertintojų:

 1. Christophas Waltzas 

  Jis yra ne tik dusyk laimėjęs „Oskarą“, stilingas, apsiginklavęs puikiu humoro jausmu, bet ir tikras ilgametis Džeimso Bondo gerbėjas. Suvaidinti įtikinamą piktadarį Franzą Oberhauserį jam buvo garbės reikalas. Christophas Waltzas prisipažino, kad jaudinosi prieš vaidindamas „Spectre“, tačiau jo atveju tai geras ženklas, parodantis, kokia ši rolė jam buvo svarbi.
 2. Viskas apgalvota

  Nei filmo siužetas, nei veiksmo scenos nebuvo kuriami skubotai. Nors Holivude neretai samdomi mažiau kompetetingi, tačiau gretai dirbantys scenaristai, „Spectre“ ėjo kokybės ir kompetencijos keliu.

  Christophas Waltzas nebūtų prisidėjęs prie žemų standartų projekto, kaip ir Samas Mendesas ar pagrindinį vaidmenį atlikęs Danielis Craigas. Visa filmo komanda ir kūrybinė grupė gali būti charakterizuojama dviem žodžiais: atsidavimas ir profesionalumas.
 3. Nuo tradicinių scenų iki ekstravagantiškų lokacijų

  Veiksmas Meksikoje atrodys įdomus ir neįprastas žiūrovų akiai, o štai scenos Austrijoje primins tradicinio Džeimso Bondo nuotykius sniegynuose. Naujieji agento 007 nuotykiai stebina dėl to, kad kūrėjai nutolo nuo tradicinės filmo struktūros, „Spectre“ pasiūlys netikėtumo faktorių.

Filmo „Spectre“ istorija tęsiasi po ankstesnėje juostoje „Operacija „Skyfall“ matytos Raulio Silvos atakos prieš Jungtinės Karalystės karinę žvalgybą MI6.

Naujuoju M paskirtajam Garetui Meloriui (akt. Ralphas Fiennesas) tenka kovoti su politiniu spaudimu, kuris kelia grėsmę visos organizacijos ateičiai. Tuo pat metu Džeimsas Bondas mėgina išnarplioti painų sąmokslininkų tinklą savais būdais. Paaiškėja, kad vienintelis jo šansas – veikti savarankiškai ir apsaugoti galingo priešo dukrą.

Agentas 007 leidžiasi į kelionę iš Meksikos į Austriją ir Maroką. Džeimso galimybės ribotos, tačiau atsikvėpti jam nebus kada, mat įvykių sūkuryje jis susidurs su praeities šmėkla.

Lietuvos kino teatrus „Spectre pasieks lapkričio 6-ąją.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai