Kristupo festivalio staigmena romantikams – portugališkas Edith Piaf skambesys

Viviane / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-10 10:52
Šią vasarą per 40 renginių kiekvieno skoniui pristatantis Kristupo festivalis įsibėgėja. Jo organizatorių kvietimu, rugpjūčio pradžioje Lietuvoje viešės vienu charizmatiškiausių Portugalijos balsų vadinama Viviane su grupe. Ekspresyvioji fadista savo naujoje programoje „Viviane, La Vie En Rose“ šį kartą atliks gražiausias Edith Piaf repertuaro dainas.

Viviane „La vie en rose“:

Rugpjūčio 2 d. Viviane su grupe pasirodys VGTU „LinkMenų fabrike“, Vilniuje, o rugpjūčio 4 d. - kultūros centre „Ramybė“, Palangoje.

Atlikėja, kaip ir Edith Piaf, gimė Nicoje. Sulaukusi trylikos, su šeima persikėlė į Portugaliją, kur pradėjo savo, kaip dainininkės kelią. Viviane nepaprastai žavisi fado, tačiau šios vokalistės repertuare gausu įvairiausių stilių elementų, kuriuos ji meistriškai apjungdama išgauna savo unikalų skambesį.

Na, o Edith Piaf – viena žymiausių Prancūzijos atlikėjų bene geriausiai pažįstama iš jos vizitine kortele tapusios dainos „La vie en rose“ (liet. „Rožinis gyvenimas“), perdainuotos daugybės atlikėjų visame pasaulyje. Pernai šis legendinis kūrinys šventė 70-ies metų jubiliejų. Jį neabejotinai klausytojai išgirs ir Lietuvoje.

Singlas „La vie en rose“ buvo išleistas 1947 m., o 1950-aisiais ypač išpopuliarėjo JAV. Šią dainą iš karto perdainavo tokie atlikėjai kaip Bing Crosby, Louis Armstrong, Tony Martin ir kiti. Tuo metu pasirodė ne mažiau kaip septynios dainos versijos, patekusios į „Billboard“ apdovanojimų sąrašus.

Šiandien, be skirtingų versijų originalo kalba, „La vie en rose“ galima išgirsti atliekamą ir skirtingomis kalbomis: anglų, ispanų, italų... Ją atlieka tokios dainininkės, kaip Madonna ar Lady Gaga, „La vie en rose“ skambėjo daugybės filmų ir serialų garso takeliuose.

Koks Viviane santykis su „La vie en rose“? Pasak jos, vien tik išgirdus šią dainą lengva mintimis ir širdimi nukeliauti į Paryžių, nors jame niekada ir nebuvote. O pati dainininkė legendinį kūrinį pagardina subtiliu, kiek netikėtu portugališku skambesiu.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai