Kristupas Krivickas, Erica Jennings, Vaidas Baumila, Beata Tiškevič – garsenybės palaiko apie seksualinį priekabiavimą prabilusios aktorės dvasią

Kristupas Krivickas, Beata Tiškevič, Erica Jennings / Žmonės.lt fotomontažas
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Palaikau tave, atėjo metas kalbėti, kokia tu drąsi - „Sidabrinės gervės“ statulėle kaip geriausia metų aktorė apdovanota Julija Steponaitytė sulaukė daug palaikymo po savo atvirumo socialinėje paskyroje penktadienio vakarą. Aktorė apkaltino vieną garsiausių lietuvių režisierių Šarūną Bartą seksualiniu priekabiavimu.

Julija Steponaitytė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šarūnas Bartas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

J.Steponaitytė feisbuke paliko įrašą anglų kalba apie prieš penkerius metus nutikusį įvykį.

„Prieš penkerius metus iš kino režisieriaus Šarūno Barto patyriau seksualinį smurtą. Prabėgo penkeri metai, bet visa tai mane persekioja iki šio vakaro, kai rašau šį įrašą. Laikiau tai paslaptyje, nes maniau, kad tai neegzistuos, jei niekas nežinos. Bet tai netiesa. Atėjo metas mums nutraukti tylą ir liautis apsimetinėjus, kad tai neegzistuoja. Prašau, neleiskime tam pasikartoti“, – feisbuke rašė Julija.

Tai sukrėtė televizijos laidų vedėją, prodiuserį Kristupą Krivicką – vyras pats augina tris dukras.

Jurgitos ir Kristupo šeimos atostogų akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.

„Aš palaikau pagaliau išdrįsusios prabilti aktorės ryžtą. Turiu tris dukras. Žinau, ką padaryčiau tam, kuris išdrįstų nederamai pasielgti su mano mergaitėm. Todėl sakau, kad Šarūnas Bartas, kaip ir bet kuris kitas seksualinis priekabiautojas Lietuvoje ir pasaulyje (kas jis bebūtų – Seimo narys Kęstutis Pūkas, režisierius Šarūnas Bartas, prezidentas Donald Trump, verslininkas Harvey Wenstein ar aktorius Kevin Spacey) yra apgailėtinas šunsnukis. Situacija kaip ir aiški. Viešas visuotinis pasmerkimas. Kultūros ministerija atšaukia visą skirtą šimtatūkstantinį finansavimą Barto filmams, kad nebeturėtų progos ieškotis naujų aukų ir priekabiauti prie kitų aktorių. Padrąsintos ar padrąsinti savo prabilusios kolegės, vienas po kito apie vieno garsausiausių Lietuvos režisierių priekabiavimą prabyla ir daugiau aukų. Bet kažkodėl man atrodo, kad šis viešo pasmerkimo egzaminas Tapinui ir Miliūtei nebus pats lengviausias“, – savo nuomonę išsakė Kristupas Krivickas.

Beata Tiškevič / Tomo Kaunecko nuotr.„Palaikau Juliją. Tikiuosi, kad jos drąsa ir stiprybė įkvėps prabilti ir kitus", – rašė aktorė Beata Tiškevič.

Išsamiau apie problemą prabilo aktorė Aistė Diržiūtė – ji pranešė, kad apie tokią problemą kino pasaulyje visuomet ėjo kalba, tik ne viešai.

Aistė Diržiūtė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Lietuva ilgai tylėjo. Tylėjo apie tai, apie ką mažuose būreliuose šnekučiuodavosi ir net beveik nesistebėdavo, nes juk nieko tokio, juk genijus, o ir paskui „juk niekas nebekvies vaidinti“. Visgi prieš nusikaltimą lygūs visi. Labai didžiuojuosi Julijos Steponaitytės stiprybe ir drąsa prabilti apie patirtą Šarūno Barto seksualinį priekabiavimą. Tikiuosi, kad tai padrąsins prabilti ir kitas. Atėjo laikas“, – rašė menininkė.

„Julija Steponaityte, you are #myhero!!! Ir labai užjaučiu dėl tavo patirties. Tai neturėtų nutikti niekam ir niekada! #metoo“, – rašė Julijos kolegė Elžbieta Latėnaitė.

Erica Jennings / Linos Jushke nuotr.

„Oh darling. You are so brave. Well done!", – brūkštelėjo Erica Jennings.

Žmonės.lt primena, kad A.Milano socialinė akcija #MeToo prasidėjo po prodiuserio Harvey Weinsteino skandalo. Tačiau jis – tik vienas iš daugelio Holivudo žvaigždžių, kurio nusikalstami seksualiniai veiksmai buvo demaskuoti per pastarąsias savaites. Louisas C.K., Kevinas Spacey, Jamesas Tobackas, Edas Westwickas, Benas Affleckas, Chrisas Savino, Roy Price'as – visi jie per paskutines kelias savaites buvo apkaltinti seksualiniu priekabiavimu.

Žmonės.lt redakcijai nepavyko susisiekti su Šarūnu Bartu.

Skaitykite daugiau