Kristinos Kaikarienės kelionė į Veneciją: „Mudviejų su dukra ryšys metams bėgant tik stiprėja“

Žmonės.lt / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2017-09-19 20:35
Su dukra Kriste ir talentinga Lietuvos atlikėja Auguste Nombeko Italijoje viešėjusi K. Kaikarienė įgyvendino seną svajonę. „Dažnai žmonės sako, jog jie lankėsi Prancūzijoje, nors tik kartą pravažiavo Paryžių. Taip pat ir aš... Net keturis kartus viešėdama Venecijoje nespėjau jos deramai pažinti. Penktasis kartas nemelavo. Pagaliau galiu sakyti, kad apžiūrėjau šį svajingą miestą iš arčiau.“

Sena Kristinos svajonė išsipildė. Per kino filmus matyti vaizdai įsiamžino asmeniniuose moters atsiminimuose. Kiekviena norėtų įsijausti į damos vaidmenį ir paplaukioti gondola. „Jausmas – tobulas. Juk Venecija neatsiejama nuo vandens kanalų, savotiškų vaizdų. Visos tos kaukės, plunksnos ir kiti itališki atributai giliai įsirėžė atmintyje“, – kelionės įspūdžiais dalijasi Kristina.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Su dukterimi keliavusi K. Kaikarienė Venecijoje praleido savaitę. Labiausiai abiem įsiminė mišios Šv. Morkaus bazilikoje. Konkurso „Orfeo Lido di Jesolo“, kuriame dalyvavo A. Nombeko, dalyviai giedojo giesmes, o sakrali aplinka sukūrė neapsakomo grožio akimirką. „Tai buvo taip stipru. Visa didžiulė jaunimo delegacija giedojo per mišias. Šitoks kiekis jaunų balsų, taip gražu, giedra“, – su šypsena prisimena renginių ir vestuvių planuotoja.

Keliauti su šeima Kristinai įprasta, tad paklausta, ar su dukterimi nekyla konfliktų ieškant, kur nueiti išgerti kavos, moteris nedvejodama patikina: „Visą gyvenimą keliaujame drauge. Namiškiai žino, ko reikia man, o aš – ko reikia jiems. Pavyzdžiui, ryte būtinai turiu išgerti puodelį kavos su pienu. Jei namuose jos nėra, dukra mielai nubėga į parduotuvę.“

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Kaikarių šeimoje įprasta tolerancija ir pagarba. Juolab, kad Kristinos dukrai augant, tarp jų mezgasi vis glaudesnis ir stipresnis ryšys: „Nuo pat vaikystės ją vadinau tėčio princese. Žavėjausi stipriais ir atvirais jųdviejų santykiais. Pastaruoju metu ir tarp mudviejų draugystė tik stiprėja. Dalijamės kosmetika, drabužiais. Žaviuosi Kristės stiliumi, būtent ji mane išmokė tam tikrų triukų. Pavyzdžiui, anksčiau net nepažvelgdavau į masyvius, drąsius ir keistus akinius nuo saulės, dukra mane įtikino, kad šie prie mano veido puikiai tinka, paskatino nebijoti ekstravagantiškų stiliaus sprendimų. Pačiai dabar tai taip pat patinka“, – apie nuoširdžią mamos ir dukros draugystę pasakoja K. Kaikarienė.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Venecijoje Kristina su dukterimi apsilankė ne tik muziejuose ir turistų traukos centruose, bet ir itališkose parduotuvėse.

„Italijoje net ir nebrangiose prekybos vietose pamatysi to meto, sezono tendencijas ir spalvas, siluetus. Kartais praeidamas pro vitriną gali pastebėti, kad kitaip dėvimas šalis gali iš esmės pakeisti visą tavo išvaizdą, suteikti jai gyvybės. Iš Italijos parsivežu mados dvasią. Niekada nebuvau didžiulė modistė, tačiau šioje šalyje jaučiu šarmą. Ganėtinai paprasti drabužiai taip suderinami, kad visa tai traukia akį.“

Nors daug keliaujanti Kristina įsimyli įvairiausias vietas, tačiau dažnai ji sako: „Prancūzija – ne Italija.“

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Moteriai patinka ne tik itališka virtuvė, garsėjanti miltiniais patiekalais, bet ir šios kultūros gėrėjimasis paprastais dalykais. Įvairiausiomis daržovėmis, prieskoninėmis žolelėmis.

Itališkais desertais ji kartais pamalonina ir savo nuotakas. Būtent Tiramisu gimtinėje K. Kaikarienė išmoko gaminti šį gomurį jaudinantį saldėsį. Kaip? „Niekuomet neatsisakau galimybės maloniai pasišnekučiuoti su virtuvės paslaptis saugančiais šefais“, – atvirauja ji.

Besilankydama šioje šalyje K. Kaikarienė nuolat gėrisi italų svetingumu, jų stiliumi ir puikia virtuve.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai