Kristinos Ivanovos sužadėtinio Aleksandro Broko režisuotam filmui – prestižinis JAV apdovanojimas

Aleksandras Brokas / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-06-20 19:16
Geriausias iš kelių tūkstančių, – taip nusprendė prestižinių kino industrijos apdovanojimų „The Accolade Global film Competition“ komisija, įvertinusi lietuvių kūrėjų filmą „Begalinis koridorius“. Aleksandro Broko prodiusuota dokumentinė kino juosta Amerikoje įvertinta geriau net už pretendentus į kitų metų „Emmy“ statulėles.

24 karatų aukso statulėlė ir oficialus sertifikatas netrukus pasieks Lietuvą. „The Accolade Global film Competition“ dažnai vadinami mažaisiais Oskarais. Nors oficialiai vienuolika metų rengiamo konkurso komisijos narių pavardės nėra skelbiamos, tačiau yra žinoma, kad ją sudaro kelios dešimtys kino pramonei nusipelniusių profesionalų, iš kurių kai kurie patenka ir į „Emmy“ bei „Oskarų“ komisijų sudėtį.  

„Birželio 16-osios rytą sulaukiau skambučio iš Amerikos. Kino festivalio koordinatorius pranešė apie laimėtą nominaciją. „Begalinis koridorius“ šiuo metu dalyvauja daugiau nei šešiasdešimtyje kino festivalių visame pasaulyje, todėl ne iš karto supratau, kokį prizą laimėjome ir jo svarbos“, – sako filmo prodiuseris ir režisierius Aleksandras Brokas.

Kurį laiką lietuviui buvo sunku patikėti, kad iš kelių tūkstančių garsiausių filmų, kompetetinga komisija geriausiu vienbalsiai pripažino „Begalinį koridorių“. Tik gavus oficialų sveikinimą viskas stojo į savo vietas.

„Itin griežtus reikalavimus ir aukščiausius standartus taikančių teisėjų apsisprendimą nulėmė išskirtinė filmo idėja bei jo kokybė. Tai didelis laimėjimas ne tik filmo kūrėjams, bet ir visai Lietuvai. Šiuo darbu įrodėme, kad galime suburti solidžią tarptautinę komandą ir pasiekti pačių aukščiausių kino industrijos įvertinimų“, – sako A.Brokas, kino juostai „Begalinis koridorius“ subūrusiam net penkiolikos šalių kino profesionalus.

Lietuvių kino juosta, pasakojanti apie tragiško likimo Chodžaly miestelio dramą bei ją išgyvenusiųjų likimus prabėgus dviem dešimtmečiams, sulaukė ir Tarptautinio Madrido kino festivalio rengėjų dėmesio. Ten „Begalinis koridorius“ nominuotas geriausio dokumentinio filmo, geriausio prodiuserio, geriausio režisieriaus bei geriausio montažo kategorijose.

Liepos 9-ąją Ispanijos sostinėje įvyks oficiali filmo premjera, o jau sekančią diena raudonojo kilimo ceremonijos metu paaiškės, kuri iš minėtų nominacijų atiteks filmo kūrėjams. Anglišką kino juostos versiją įgarsino Oskaro laureatas, aktorius Jeremy Irons‘as.

Susidomėjimą „Begaliniu koridoriumi“ rodo ir didieji televizijos tinklai. Lietuvių kino juosta pasirodys žinių milžinės CNN eteryje, filmą jau išvydo Izraelio ir Albanijos žiūrovai.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai