Kristina Navickaitė-Tina ir Tadas Rimgaila: „Šokių superfinale žodžiai žeidė labiausiai“

Kristina Navickaitė-Tina ir Tadas Rimgaila / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Justina Dirsė
Publikuota: 2012-12-31 13:27
Kuomet jie užlipdavo ant parketo – minia ošė. Kolonėlėmis nuvilnijus jų pasirinktos muzikos garsams šiurpai bėgiodavo kūnu, o jiems šokant žinojai, kad scenoje jie trise – Tadas Rimgaila, Kristina Navickaitė-Tina ir jų neįtikėtinus kostiumus kūrusi Olga Filatova. Nors visus keturis mėnesius komisija gyrė juos šokant beveik tobulai, sekmadienį įvykus „Kviečiu šokti. Pažadinta aistra“ superfinalui ne vienas poros gerbėjas liko netekęs amo. Komisijos išsakyta kritika ne vienam pasirodė ne tik neadekvati, bet ir žeidžianti.

Dauguma pavydžių kritikų juos vadino arogantiškais. O didžioji dalis piktų liežuvių kliuvo Tinai. Tačiau niekas nematė, kaip pasibaigus projektui, portalui Žmonės.lt kalbinant porą apie nueitą šokių kelią ir tai, kas įvyko finale, Tinos balsas drebėjo, akys drėko, bet neišsprūdo nei viena krokodilo ašara. Pagalvojau: „Stipri moteris.“

Man buvo skaudu, jog į mūsų paskutinį šokį jie sureagavo paviršutiniškai.

Lygiai taip pat Tadas. Viso projekto metu jis buvo toks pats – ramus, džentelmeniškas ir galantiškas, šokiams atsidavęs vyrukas. Paskutinio pokalbio metu buvo orus, tačiau retkarčiais veidu nubanguodavo nuoskauda. Mat kiekvieną ant parketo parodytą žingsnelį jie argumentuodavo, o kartais (pavyzdžiui, paskutinio šokio metu – aut.past.) suasmenindavo. Tačiau komisija buvo negailestinga.

„Nėra čia ką sakyti, nes realiai komisijos pozicija buvo aiški iš pat pradžių. Aš nemanau, kad jiems mes buvome per saldūs, per rimti ar niekada nesišypsantys... Jie tiesiog turėjo savo nuomonę, kuri buvo nustatyta iš anksto. Anot jų, mes turėjome būti ten, kur esame dabar. Iš principo, tai nieko nereiškia. Ta prasme, ne tai, kad mes patys jaučiamės užėmę pirmąją vietą... dauguma žmonių taip mano“, – širdį išliejo Tadas.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Iki šokio projekto Kristina net trejus metus nešoko ir šis sugrįžimas vienu metu jai buvo ir simbolinis, ir bene paskutinis viešas šokis. Nepaisant to, kad anksčiau tautiniuose ar pramoginiuose šokiuose šoko ne vienas šokėjas, komisija tik Tinai skyrė „anksčiau šokusios“ arba „profesionalios šokėjos“ titulą. Tai, matyt, ir pakišo porai koją.

„Man buvo labai keista komisijos manipuliacija, kad mes su Tadu dar šoksime. Man buvo skaudu, jog į mūsų paskutinį šokį jie sureagavo paviršutiniškai. Mums patiems tai buvo gana stiprus ir emocionalus šokis. Pirmiausiai dėl to, kad aš po trejų metų grįžau į sceną ir tikrai nesu priėmusi sprendimo, kad joje ir liksiu. Greičiau yra visiškai priešingai. O Tadas... Jis irgi po daug metų su „Žuvėdra“ nueito kelio pasitraukė iš profesionalių šokių pasaulio. Taigi, paskutinis šokis mums buvo simboliškas. Viešas atsisveikinimas su parketu, man asmeniškai, su pramoginių šokių bateliais. O jie sakė, kad aš „nutėškiau kantaplius“. Šie žodžiai pasirodė kažkokie per daug grubūs. Tai buvo mums prasmingas šokis ir mes juo tikėjome“, – pasibaigus šokių jauduliui pasakojo Tina.

Ji pripažino, kad ją kur kas mažiau žeidžia antroji vieta, nei režisieriaus Vytenio Pauliukaičio pasakyti žodžiai. „Mes net tarpusavyje kalbėjome, kad geriau jau būtų Vytenis mums davęs vieną rožę ir nesakęs tų žodžių. Finale žeidė žodžiai, kurie buvo labai aštrūs. Visą projektą mėgindavo pasakyti kažką gražaus, o staiga paskutinį šokį įvertino kaip „patį blogiausią mūsų pasirodymą“. Visi šie dalykai labai dviprasmiškai atrodo“, – svarstė ji.

Mes net tarpusavyje kalbėjome, kad geriau jau būtų Vytenis mums davęs vieną rožę ir nesakęs tų žodžių.

Sėdėjęs ir ramiai klausęs savo partnerės, staiga sukruto ir  Tadas. Šokėjas antrino, kad komisija matė tai, ką norėjo matyti. O jų įdėtų pastangų nepastebėjo, nes nuo pat pradžių buvo nusistatę – Tina ir Tadas bus antri.

„Vytenio žodžiai parodė kaip komisija nusiteikus. Kita vertus, mes vieninteliai, kurie į šį projektą žiūrėjome ne kaip į televizinį šou, nerimtą dalyką, žaidimą. Mes žiūrėjome kaip į natūralų, jaukų, šiltą dalyką, kuriame mes galime save realizuoti, daryti tai, ką norime, kurti šokius, kurie mums patinka. Mes nežaidėm žaidimų, mes niekam neaiškinome, kaip mums sunku, skauda ir blogai. Darėm tai, kas mums patinka. Greičiausia tai, kad į projektą pasižiūrėjome rimtai, ir buvo didžiausia mūsų klaida. Mes plano „minimum“ niekada neturėjome, nes mums viskas buvo „maksimum“, – tvirtai it kirviu nurėžė Tadas.

Tiesa, dar gerokai prieš finalą šokių projekto dalyvė patikino, kad „antroji vieta jiems bus paguodos prizas“. Savo žodžių ji neišsižadėjo ir po projekto. Tačiau Tadas nusprendė šiek tiek pakoreguoti jos pasisakymą: „Kita vertus, aš nežinau, ar mes turim paguodos prizą. Manau, turime  pagrindinį prizą. Tai, kas įvyko superfinalo vakarą – dviprasmis jausmas. Mes šiandien esame nugalėtojai!“.

Primename, kad pasiskaityti apie paskutinę projekto „Kviečiu šokti. Pažadinta aistra“ laidą galite portale Žmonės.lt.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai