Kristė Kaikarytė žengia į naują gyvenimo etapą

Kristė Kaikarytė / Vilmanto Morkvėno nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2018-02-04 19:53
Renginių organizatorės Kristinos Kaikarienės ir chirurgo Vyginto Kaikario dukra Kristė Kaikarytė (22) šiais metais LSMU pabaigė Medicininę veterinarinę genetiką. Daugelis net nežinojo, kad jauna mergina pasirinko būtent tokios krypties studijas. Į rankas paėmusi diplomą žinomų žmonių dukra kalba apie studijas ir savo tolimesnius planus.

Kriste, koks jausmas laikyti rankose diplomą?

Studijavau LSMU universitete Medicininę veterinarinę genetiką. Tai viena naujesnių studijų krypčių. Studijos trunka daugiau, nei 3 metus. Pabaigus jas įgijau Gyvybės mokslų genetikos krypties bakalauro laipsnį.

Jausmas, kai gali rankose laikyti diplomą, yra labai malonus. Ypač, kai jį užsitarnavau pati. Tačiau šis diplomas skatina siekti tolimesnių žinių.

Vilmanto Morkvėno nuotr.
Vilmanto Morkvėno nuotr.

Visiškai nedvejojai pasirinkdama tokias studijas?

Iš pradžių truputį abejojau savo pasirinkimu. Svarsčiau kitas studijų programas. Tačiau pradėjus dirbti su baigiamuoju darbu, susidomėjimas vis labiau augo. Džiaugiuosi, kad patekau į laboratoriją, kurios kolektyvas labai malonus bei draugiškas. Darbo vadovė labai ambicingas žmogus. Ji mane skatino dalyvauti įvairiuose konferencijose, rašyti straipsnius. Tokiu būdu parodydama, kad mokslas gali būti labai įdomus užsiėmimas.

Kas toliau, ar jau turi numačiusi, ką darysi?

Manau, kad netolimos ateities planai yra kita studijų pakopa – magistras. Studijos prasidės rudenį, tačiau jau dabar tęsiu pradėtą darbą ir toliau kryptingai dirbu su moksliniais darbais.

Gidėjau tave sakant, kad tai tik mažas laiptelis? Gyvenime esi kukli?

Ties kai kuriais dalykais esu kukli. Džiaugiuosi, kad savo aplinkoje turiu daug pavyzdingų asmenybių, kurie mane skatina nesustoti ties bakalauru, o siekti daugiau. Todėl šį pasiekimą laikau tik pradžios laipteliu.

Kas studijų metais tave labiausiai įkvėpė nesustoti ir siekti užsibrėžto tikslo?

Labiausiai įkvėpė tam tikri asmenys, kurie mane visa studijų laiką labai globojo. Tarp jų mano tėvai ir vadovė. Būtent ji mane sudomino ir įkvėpė vos įžengiau pro laboratorijos duris. Džiaugiuosi, kad ir dabar mūsų santykiai išliko labai geri.

Vilmanto Morkvėno nuotr.
Vilmanto Morkvėno nuotr.

Dažnai susiduri su pavyduoliais, sakančiais, kad gyventi lengviau, kai esi žinomų tėvų dukra?

Nesu susidūrusi su tokiais asmenimis, kurie tiesiai į akis man tai sakytų. Galbūt dėl to, kad visi kas mane labiau pažįsta žino mano atsakingumo jausmą. Turiu tam tikrus autoritetus, kurių nenoriu nuvilti. Dėl šios priežasties stengiuosi visko siekti pati. Nemanau, kad tai pagrindžia faktą, jog gyventi yra lengviau.

Ateityje norėtum gyventi Lietuvoje, ar sieksi karjeros užsienyje?

Po kol kas ateities planus sieju su Lietuva. Esu labai prisirišus prie namų. Tačiau niekada nesakau niekada. Galbūt atsiradus palankioms sąlygoms neatmesiu galimybės išvykti.

Šiais laikais studentauti yra linksma?

Man buvo linksma. Dabar truputį pavydžiu tiems, kurie vis dar studijuoja ir gali kartu studentauti.

Kas studijų metais buvo sunkiausia?

Susidėlioti tam tikrus prioritetus, kurie motyvuotų visko nemesti ir tokiu būdu neprarasti pusiausvyros. Džiaugiuosi, kad tai man pavyko. Nors buvo ir sunkių akimirkų, tačiau dabar esu laiminga, kad jas įveikiau.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai