Krikštynų dovanos: praktiškos idėjos

Krikštynų dovanos: praktiškos idėjos / Foto: čiūčia liūlia, djeco.fr
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Krikštynos – džiugi šventė ne tik tėveliams, seneliams, bet ir visiems artimiesiems bei draugams. Daugelis jų ilgai laužo galvą, ką gi padovanoti mažyliui. Siūlome žiupsnelį idėjų, ką per krikštynas įteikti vaikučiams iki 2 metukų, kad dovanėlės būtų ne tik mielos, bet ir praktiškos.

Visada populiarios klasikinės, su religine tematika susijusios dovanos ir simbolinės, prisiminimui skirtos dovanos, bet šiandien pristatysime PRAKTIŠKAS dovanėles.

Taip pat, nenukrypdami nuo savų standartų, surinkome tai, kas subtilu ir skoninga, nes vaikokambarys.lt visuomet už gerą skonį ir sveiką protą!

 

► Žaislas-šildyklė

Jei nesate labai artima giminė, dažniausiai dovanai rinksitės žaislą. Ir būsite visiškai teisūs, nes žaislas – iš tiesų praktiška dovana. Juk vaikas nedelsiant išbandys, panaudos jį. Tačiau dar praktiškiau būtų pasirinkti žaislą-šildyklę!

Šis meškutis ne tik mielas, bet ir nuramina, padeda užmigti, kai šalta, malšina skausmą, kai skauda, mažina pilvuko skausmus ir pan. Be to, jis padeda vaikams sergant sinusitu, bronchitu. Kaip? Paslaptingas vidinis maišelis, užpildytas ekologiškais, Lietuvoje išaugintais grūdais, šildomas mikrobangų krosnelėje ar orkaitėje, ir tokiu būdu žaislas tampa miela šildykle!

Foto: manomano

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

► Žaislas-kramtukas

Vieni žaislai skirti pramogai, o kiti dar ir kokie praktiški! Jei krikštynos suorganizuotos vaikučiui iki 1,5 m., tuomet labai praktiška dovana bus žaislas-kramtukas.

Žiedeliai ir mieli žmogeliukai, įdomūs raštai, spalvos, faktūros... Iš šių formų galima suverti vieną ilgą ar kelias trumpesnes girliandas. Vaikai žaislu džiaugsis įvairiais raidos tarpsniais: kūdikiui galima kabinti virš lovelės ar ant vežimėlio, vėliau naudoti kaip kramtuką. Iš pradžių mažylis tiesiog liečia, čiuopia ir tyrinėja, kol pamažu atranda, kad detales galima jungti ir įvairiai derinti.

Foto: manomano

 

► Indai

Vaikiškais piešinėliais dekoruoti indai ne tik praktiškai dovana vaikams, bet ir labai subtili, originali staigmena tėveliams.

Dailūs indai gali būti puikūs pagalbininkai, kad įkvėptų nevalgiuką valgyti košę.

Foto: manomano

 

► Stalo įrankiai

Jei indai praktiška dovana, tuomet stalo įrankiai irgi!

Šie pastelinių spalvų įrankiai vaikams tiesiog dieviški ir tikrai tinkama dovana krikštynoms.

Tai labai mieli pirmieji įrankiai mažyliui. Rinkinį sudaro šaukštas, šakutė ir peilis.

Foto: manomano

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

► Drabužiai

Jei kūdikis krikštijamas, jam tikrai tiks štai toks mielas drabužėlių rinkinys. Nors jis atrodo kaip gardūs pyragaičiai, tačiau iš tiesų tai yra  kokybiškos patogios kūdikių pižamos!

Dovana itin šventiškai supakuota dėžutėje, papuošta kaspinu, todėl yra būtent tai, ko reikia vaikučio šventei, tėvelių gerai nuotaikai ir jūsų patogumui.

Vyresniems vaikams taip pat galite dovanoti dailius ir kokybiškus drabužėlius, nes tai išties praktiška dovana.

Foto: manomano

 

► Praktiškų dovanų rinkinys

Praktiškų smulkmenėlių būna tikrai nemažai, tačiau krikštynų proga norisi dovanoti prabangesnę ir iškilmingesnę dovaną nei įprastai.

Geras sprendimas – praktiškas dovanėles sukomplektuoti ir dovanoti kartu.

Mažyliui tikrai pravers išeiginis seilinukas, minkšti batukai, žinduko laikiklis. Be to, ši dovana ne tik praktiška, bet ir labai daili, o skirtingų raštų, faktūrų medžiagėlės padės vystytis vaiko jutimus: regą, lytėjimą.

Foto: manomano

 

► Pasakų knyga

Knyga yra ne tik simbolinė, prasminga, ilgam prisiminimui tinkanti dovana, bet ir labai praktiška. Tėvai vakarais galės vaikučiui skaityti pasakas, o tai ne tik daugeliu prasmių labai naudinga vaikui, bet ir suartina šeimą.

Beatrix Potter knygos labai subtilios, švelnios, dailiai ir jaukiai iliustruotos vaikų mėgstamais gyvūnais. Ši knyga stora, atrodo labai iškilmingai, todėl bus nuostabi ir praktiška dovana mažyliui ir jo tėveliams.

Beje, knygoje galite palikti palinkėjimą, kuris apie jus mažyliui primins dar ilgai. Krikštynoms labai tiktų ir vaikiška Biblija.

Foto: manomano

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

► Nuotraukų albumas

Krikštynos – tokia šventė, po kurios bus šūsnis nuotraukų, o jūs apdairiai pasirūpinsite, kur jas sudėti, ir būsite svečias, padovanojęs itin praktišką dovaną.

Vaikams patinka žiūrėti nuotraukas, o tėvams – kaupti jas, todėl albumas tikrai pravers.

Foto: manomano

 

► Patalynė

Ieškantieji praktiškos dovanos galėtų pagalvoti ir apie patalynę.

Jei tėveliai jau pasirūpino kokybiškais patalais, tuomet galite padovanoti šventišką patalynės apvalkalų arba minkštų lovytės apsaugų rinkinį. 

Tai būtų didelė, prabangi ir praktiška dovana krikštynų proga.

Foto: manomano

 

► Užklotėlis

Jei nesate labai artimas giminaitis ir patalynės komplektas jums per didelė dovana, tuomet ne mažiau praktiški pasirodysite dovanodami užklotėlį.

Tėveliai visada ras, kur jį pritaikyti. Užklotėlis tiks ir į vežimėlį, ir papuoš lovytę, ir puikiai tiks vasarą sode surengus iškylą.

Foto: manomano

 

► Smulkmenėlių dėžutė

Krikštynų proga tėveliai ir mažylis, be abejo, gaus daug dovanų. Įvairių mielų smulkmenėlių, aukso dirbinių ar kitų religinių simbolių. Visa tai reikės kažkur padėti. Taigi tikrai neapsiriksite padovanoję dailią suvenyrų dėžutę. Be to, augant mažyliui, mielų sentimentalių smulkmenėlių atsiras ir daugiau: dantukas, plaukų sruogelė ir pan., o tėveliai jau turės kur viską sudėti.

Foto: manomano

 

► Sauskelnių tortas

Negalime ignoruoti ir pastaruoju metu labai išpopuliarėjusios labai praktiškos dovanos – sauskelnių torto.

Mums ji atrodo net PER DAUG praktiška tokiai pakylėtai šventei. Tačiau jei esate artimi draugai ir pasitarę su vaikučio tėveliais nusprendėte, kad tokia dovana jiems patiks, kodėl gi ne?!

Foto: manomano

 

► Daugkartinės sauskelnės – praktiška ir sveika

Nors daugelis šeimų naudoja vienkartines sauskelnes, tačiau gydytojai pataria bent kartą per dieną leisti vaiko odelei atsikvėpti nuo jų.

Taigi, padovanoję daugkartinio naudojimo sauskelnes, kurios ne tik spalvingos, stilingos ir auga su vaiku (nuo gimimo iki 2 metų), tikrai neapsiriksite, nes tėvai galės panaudoti jas „laisvu“ nuo vienkartinių sauskelnių metu. O jei padovanotumėte visą spalvingą tokių sauskelnių „tortą“, šeima ne tik praktiškai panaudotų jūsų dovaną, bet ir kasdien džiaugtųsi ryškių spalvų vaivorykšte. Be to, vaikučiui nešioti tokias sauskelnes sveikiau, jos labai švelnios ir, žinoma, prisideda prie gamtos išsaugojimo.

Foto: manomano

 

Šaltinis:  vaikokambarys.lt 

 

Skaitykite daugiau